ДОМАШНА /...БЪРКАНА.../ ПИЦА

  • 180 171
  • 843
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Бъркана пица!

Така е позната рецептата в нашето семейство от поне 10г. и приготвяме само нея!
Специалитетът идва от тестената смес, която е мнооого елементарна, но това е същността на самата пица!

Тестото:

1 яйце
1ч.ч. хладка вода с 1ч. лъжичка захар, като им се прибавя половин кубче мая /тази смес се оставя да се разтвори маята/
2 ч.ч. брашно
1 щипка сол

Всичко се разбърква в купа с лъжица/не миксер/, като има малко лепкав вид и не прилича на същинсто тесто, а по-скоро на смес за кекс.
Изсипва се в намазнена тавичка с брашно, оставя се да престои около 20 мин. и после се реди плънката, която е импровизация-тип "почистване на хладилника" и "кой какво обича". Пече се до готовност!
Препоръчвам сместта да се изсипе във възможно най-голямата ви тавичка, като целта е да се получи възможно най-тънък блат тесто!
Лично аз не харесвам онези пици, тип пита, именно затова предпочитаме тази пица!

Бон Апети!



Пускам темата за по-лесното и намиране с търсачката!

# 1
  • Мнения: 1 283
Браво   bouquet  Точно мислех да ти пиша на лични, да пуснеш отделна тема, че виж какъв интерес само  Hug Наистина си заслужава!

# 2
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Пробвах я и стана, но моля само да ми кажете, как нанасяте лютеницата или каквато там ви е основата. При мен беше лютеница и зор видях, докато я разнеса по тестото. То нали е като кексово и не става да се намаже като на обикновено тесто. Почти се получи бъркана лютеница в тестото. Има ли тънкост някаква?

# 3
  • Мнения: 175
Пробвах я и стана, но моля само да ми кажете, как нанасяте лютеницата или каквато там ви е основата. При мен беше лютеница и зор видях, докато я разнеса по тестото. То нали е като кексово и не става да се намаже като на обикновено тесто. Почти се получи бъркана лютеница в тестото. Има ли тънкост някаква?
Няма тънкост, с лъжица на малки порции и мажеш с обратното на лъжицата без да натискаш в тестената смес и без да бързаш!
И да пропуснеш тук-там, не е фатално!

# 4
  • Мнения: 2 126
И аз я правя много успешно (идеята взех от един друг форум)
Става мекичка,въздушна,екстра.
Браво за идеята,на когото и да е тя  bouquet

# 5
  • Мнения: 175
И аз я правя много успешно (идеята взех от един друг форум)
Става мекичка,въздушна,екстра.
Браво за идеята,на когото и да е тя  bouquet

Благодаря, не е идея, а рецепта!
И в другия форум пише източника! Naughty

# 6
  • София
  • Мнения: 1 341




Рецептата е върхът! Най-важното е, че става бързо,лесно и кухнята ти се запазва чиста! Резултатът е фантастичен!
Рина, аз разтварям с малко вода дом.пюре и се маже много лесно, не трябва да се натиска, а съвсем леко се маже.

# 7
  • Мнения: 262
Аз я пробвах веднъж и явно се бях попрестарала да я направя възможно най-тънка , както пишеше в рецептата. Разделих я в 2 тави - тази от печката и още една.
Стана толкова тънка , че крайчетата й изгоряха много , но беше вкусна признавам.

Ще я пробвам пак , но този път няма да се престаравам. И все пак не искам да ми става дебела. Вие само в тавата на фурната ли я правите ? Не е ли много тестото ?

# 8
  • Мнения: 571
Ако ти се вижда много само за тавата на фурната, сложи и в още една ,но малка.
Рецептата е идеална , защото не се налага да месиш с ръце и да ти се лепи тесто под ноктите.

# 9
  • Мнения: 175
Аз я пробвах веднъж и явно се бях попрестарала да я направя възможно най-тънка , както пишеше в рецептата. Разделих я в 2 тави - тази от печката и още една.
Стана толкова тънка , че крайчетата й изгоряха много , но беше вкусна признавам.

Ще я пробвам пак , но този път няма да се престаравам. И все пак не искам да ми става дебела. Вие само в тавата на фурната ли я правите ? Не е ли много тестото ?
дозата я слагам само в тавата на фурната!

# 10
  • Мнения: 187
С удоволствие ще пробвам рецептата. Много обичам бързи и лесни рецепти. Само да попитам, има ли нещо особено при печенето? На каква температура я печете и колко минути? newsm78

# 11
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Много хубаво че сте пуснали тема за бърканата пица thumbsup

# 12
  • Мнения: 175
С удоволствие ще пробвам рецептата. Много обичам бързи и лесни рецепти. Само да попитам, има ли нещо особено при печенето? На каква температура я печете и колко минути? newsm78
няма нищо особено, което аз да спазвам-на 220 гр. на вентилатор, около 40 мин, никога не съм засичала, то си личи като е готова!
Ако някой е засякал приблизително време за печене да каже!

# 13
  • Мнения: 2 453
maia4444, много хубава  и лесна рецепта. Браво.

# 14
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 350
Рина, аз слагам в една купичка кетчуп пикантен , малко олио / или зехтин/, чер пипер, 5-6 суп.лъж вода и обърквам хубаво. След това нанасям върху тестото с лъжица и с обратната страна си помагам, не е трудно, пробвай следващия път.
    А това, че пицата е лесна за изпълнение и много вкусна благодаря на maia4444, че я сподели с нас.  newsm10  Вече само такава пица искат у дома.

Общи условия

Активация на акаунт