Помагайте: Как безболезнено да отлепя лейкопласт!?!

  • 14 123
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Моля дайте идеи как да поправим безакълната си родителска проява. Sad
На новороденото ни бебе са му много тънички ушетата и като спи все си ги сгъва. Ние решихме да направим нещо преди да му щръкнат като на джедайче и с целият си акъл ги залепихме към главичката му. ooooh!
Оказа се, че въпреки лепенките той пак някак си успява да си ги сгъне напред. Сега искаме да махнем лейкопласта, но той така яко е залепен, че не ми се мисли с дърпане какво ще причиним на детето.  ooooh!
Разчитам на вашите идеи  Praynig
Лекопластът е УРГО копринен противоалергичен, ако има някакво значение.  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 805
За Бога ?!?! Залепихте ушите на бебето за главата ? Ха ха ха. Прекрасен сюжет за черна комедия.
И като се намокри ли не се маха ? Или да се намазни обилно с някакво бебешко олио, знам ли ...

# 2
  • Мнения: 1 234
Мали-и-и.Май с олио,крем,нещо мазно триабва да стане.Или до намокрете.Нали като се намокри лейкопласт пада newsm78

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Няма да му се откъсне кожата, спокойно:)
С едно рязко дръпване трябва да стане.
Е..пробвайте първо с бебешко олио...
Диана я бяха боцкали на петата като новородена и по съшия начин ни беше страх да отлепим лейкопласта...какво ли не пробвах...докато не дойде GP-то и просто го дръпна, а за мое учудване тя дори не проплака....

# 4
  • Мнения: 135
Вие луди ли сте  Joy накиснете го

# 5
  • Мнения: 1 680
С мокрене вода не става. Това е егати якия лейкопласт, все едно доживот трябва да издържи.  Tired
Имало някакъв препарат за отлепяне на дъвки, лепила, но не знам как се казва.

# 6
  • Мнения: 3 562
Пробвайте с нещо мазно.
Косичка закачили ли сте или е само на кожата на бебо?

# 7
  • Мнения: 154
работила съм в болница и лейкопластите ги отлепяхме с йод-бензин. това е готов разтвор, бледо розов на цвят, но не знам дали ще може да се забърка от йод и бензин newsm78. просто се намазва върху лейкопласта и той все едно никога не е бил лепящ. ако не го намерите тоя разтвор, кола-маска на ушите и туй то

# 8
  • Мнения: 805
работила съм в болница и лейкопластите ги отлепяхме с йод-бензин...
Точно това се чудех, как се казваше. Едно време го ползваха в детската градина, като дизенфектнат и действително дъха на бензин лекичко. Виждала съм го и в аптечките, които висяха по предприятията, онези - задължителните. Може би все още може да се намери и по аптеките.

# 9
  • Мнения: 1 032
Йод бензина не е ли малко силничък за едно бебче, по- добре пробвайте първо с нещо мазно, а не с вода, защото лейкопласта е водоустойчив.
Като поотрасне сложете на детенце лента на главичката или по- лека шапчица, която да притиска ушите. Като гледам вие сте съвсем малки- най- добрия вариант е лекичко да масажирате ушенцата, за да си върнат правилната форма. До колкото знам до 3,5 месеца няма нищо непоправимо пре бебетата

# 10
  • Мнения: 154
Йод бензина не е ли малко силничък за едно бебче
Става въпрос за НАМАЗВАНЕ ВЪРХУ лейкопласта, какво значи "силничък", не съм казала да го пие, а и той се изпарява за секунди

# 11
  • Мнения: 1 032
Знам естествено, че няма да го пие- но все пак ще попие по кожата, това питах. Ясно ми е, че нито ще го къпете с йод бензин, нито ще го поите, просто попитах

# 12
  • Мнения: 6 869
Не мога да помогна за лейкопласта за съжаление, но другите са дали съвети.
Исках само да предложа за ушите. Можете да му слагате лента на главата и да покривате и ушите с нея.. Такива шарени, за украса дето са, аз съм виждала на бебе. Не знам дали ще помогне, но поне няма да се мъчете с лепенки и други работи.

# 13
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Майка ми навремето ми го е направила този номер и татко като е видял за малко да й откъсне главата, та тук поне и двамата сте сътворили "белята". Аз също знам, че мазнина-крем, бебешко олио помагат в такива случаи. Абе хова, вие не мислихте ли как ще го махате още докато го слагахте???  #Crazy

# 14
  • Мнения: 698
Спирт?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт