Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 авг. 2009, 21:30 ч.

Кола на метан!

• 17 608
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
С 5-6 лв. минаваш 100 км.
На бензин: 12-14 лв. на 100 км.
"Бакшишите" са за пример!

# 1
  • София
Аз карам на метан... Екстра ми е, жената където иска я водя Wink

# 2
  • В матрицата,но не за дълго
Ние сме си на газ,не е лошо...Не е като метана наистина,но
тези бутилки само товарят колата,а и станциите за метан не
са толкова много,за мен това е неудобство,особено на дълъг
път.
Авторът с тоя ник ме убива,защо си го избра? Rolling Eyes

# 3
  • Варна
А и от догодина щял да се качи много акциза на природния газ (метан) и нямало да е толкова рентабилно да караш на синъото гориво.

# 4
  • Plovdiv
метан станциите са доста вече и не е проблем дългия път. За акциза, колкото и да се качи, пак ще си остане най-евтиното гориво. Карам на метан и единственото, което ме дразни е, че не е толкова мощна, особено с пуснат климатик

# 5
  • На изток от рая
О,екстра си е на метан-бензина прогресивно намалява,след около 30 години ще се изчерпа окончателно Shocked!Не че ще сме с все същата кола дотогава,де!

# 6
  • гр Варна
имам познат на метан много е доволен супер евтино излиза , зареждането не е чак такъв проблем в града все една бензиностанция с метан ще има , а и пълниш резервоара догоре за смешна сума , мъжа ми като купуваше колата не се съгласи да и сложат метан за което в момента не само аз , но и той съжалява.Ако се кара колата интензивно и на повече километри си е супер Ямбол Варна например излизаше 13 лева

# 7
  • София
,но
тези бутилки само товарят колата,а и станциите за метан не
са толкова много,за мен това е неудобство,особено на дълъг
път.

Абсолютно не съм съгласна.
Метанстанции има на много места,доста обикаляме ние из страната,проблеми не сме имали.До морето ходихме,вече и там има на много места.
Ние караме на метан от 5години,това ни е втора кола на метан.В началото станциите бяха проблем,вече категорично не са.
Градско разхода ни е 7лв на 100км с постоянно включен климатик.Извънградско разхода ни е 5лв на 100км,отново на климатик.
Не смятам,че някога метана ще бъде по скъп от бензина или пропана.

# 8
много зависи каква е уредбата,заема много място и тежи дори и с новите безшевни бутилки. мощноста на колата пада с пъти. ако е с фабрично вградена уредба е по-добре и наистина е пд-евтино а и не се налага да зареждаш на всеки 180-200км.Най-добре е дизел и пропан-бутан е по-добре от метан,а понякога е и по-евтино.

# 9
А и самата метанова уредба е скъпа, особено ако е хубава. Мой познат държи сервиз и предлагат от 500 и от 1500 лева, но като го питаш каква е разликата, той казва "За тая от 1500 давам гаранция, че няма да гръмне."

# 10
  • плевен
Аз като собственик на две коли мога да кажа че на метан е 100 пъти по-евтино.Едната кола е на газ,а другата на метан(такси).Разликата  за 100км е наполовина,т.е таксито с метан  зарежда 1/2 от газта.И няма никакви проблеми,какво като е метан и има бутилки,нашата уредба излезе за 1300лв  Peace

# 11
  • Варна
Метана излиза определено по-евтино.100 км извънградско-5 лв. Ходихме преди седмица до Созопол, вярно е , че няма на всяка бензиностанция метан, но не е и проблем. Разходка от Варна до Созопол с отбивки насам-натам ни излезе 17 лв общо.

# 12
нашата кола е на метан ... Хубаво е , евтино е ,ама не чак толко ... Peace

обаче ако искаме да идем на море в Гърция например щото ни е по - близко не Можем ... няма къде да заредим и има много малко такива бензиностанции

# 13
Cady VW с фабричен метан. с едно пълнене минава около 400 км смесен цикъл - 20% гр. 80% извън градско. Освен, че излиза по евтино изгорелите газове са абслолютно безвредни за дишане (за разлика от всички други горива) - водни пари и въглероден двуокис. При дишането на човек се отделят същите вещества. За мен това е въпрос, когато си разкрвате децата с колата - малко или много когато ползвате друго гориво ги тровите - докато колата е спряла - облака от отровни вещества бързо заобикаля колата и прониква в купето. Е и не тровте другите хора.

# 14
  • Варна
И ние от година и половина сме на метан. Е, няма такова каране, братче. Толкова много не сме карали кола досега. Изобщо не се усеща финансовия разход  Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт