Занимания за деца на 3 години

  • 36 202
  • 112
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 993
Може да му е рано, а може би просто не му допадат заниманията и игрите, които му предлагаш. Във всеки случай ще прави само това, което той прецени.  Simple Smile
Ясно, че децата действат избирателно, както и ние възрастните.
Относно рисуване, апликиране, пластелин и подобни занимания, моята дъщеря много ги харесва и прави с удоволствие. Затова я водя на занимания по Изкуство в центъра Gymboree. Дори там посещаваме с възрастова група 3 - 5 г. Наблюденията ми оттам са, че идват повече момиченца, доста от които са по-малки и те се увличат повече по рисуване и апликиране. А момчетата, които идват и се занимават, са по-малобройни спрямо момичетата и по-големички на възраст, над 4 годишни. Също така момичетата са по-дисциплинирани и слушат повече учителите, а момчетата са по-шумни и по-разсеяни.
У дома също рисуваме и апликираме, купих й ножичка и лепило, цветни хартии и се занимаваме заедно. Това й допада. Но и заниманията в Gymboree много помагат и я мотивират. Там например слагат на стената един огромен бял картон, раздават на децата престилки и валячета за рисуване, сипват им бои в палитри и ги оставят да рисуват (мажат) на воля по картона. Боите са водни, измиват се лесно, а децата мажат дори с пръсти, много им харесва.
Твоят син явно не си пада по този род занимания. Правете каквото му е интересно.  Peace

# 91
  • Мнения: 21
Здравейте!Имам син на 3,2 мес.Аз също искам да измисля нещо ,с което да привлека вниманието му ,но той се съсредоточава върху едно занимание за не повече от 10 мин.Единственото ,което прави по-дълго е да гледа детски филми.Купих купчета с букви,книжки,пластелин,всеки ден поне по една малка играчка.За съжаление интереса му бързо изчезва.Със строитела се занимава дълго,но не строи ,а готви в два легена.
Само се борим,играем на криеница на гоненка,нищо по-смислено не му е интересно.
Сега трябва да учим стихче за детската градина ,не ми обръща никакво внимание.
Много ще съм благодарна ако дадете някакъв савет.

# 92
  • Мнения: 3 034
Не знам какъв съвет искаш, обаче моят син а абсолютно същият. Просто има по-активни деца, на които всякакви тихи игри им стават крайно досадни за отрицателно време. Напълнила съм два кашона да давам на други деца кубчета - 4 вида, влакчета - два комплекта с гари, тунели ала-бала, конструктори - два, отделно всякакви други игри в кутии разни от рода на Нес е сърди човече, бебешко Монополи и т.н. Н-и-щ-о не го вълнува, също като твоя - гонене, криеница из къщи, топка ритаме, хвърляме, едно надуваемо кръгло нещо, на което скча и се хвърля + надуваема гумена топка да подскача на нея. Ей такива неща. И да, готви и той. Единственото му тихо време е като готви с мен. Отделила съм му тенджери, тигани, лъжици, подправки и маже там. Това е положението. Особено зимата, като не може да тича толкова навън, тотално изперква вкъщи.  Laughing

# 93
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
По въпроса със стихчето може да се опиташ да го учите по време на гонитба или щом обича да готви някак да го вмъкнеш в самата игра. Дъщеря ми е на периоди, това съм забелязала. Сега е в период да скача и да се гони с баща си и с топче да играят. Но има периоди и книжки четем и с кукли играе. Дядо Коледа и донесе детски лаптоп за нейната възраст 3+. И  от него вече се интересува и от буквите, та сега и тях учи. Вече знае 4 букви да изписва на лаптопа или например вчера със солети направи буквата на тате Х  Mr. Green. И наистина няма да е зле да споделяме в къщи как занимаваме децата, защото не всеки има възможност да води детето си на частни занимални или на клубчета Sad

# 94
  • Мнения: 3 034
Ами аз така го занимавам - с гоненици, криеници, скачаници, топкоритане и топкохвърляне, бой с възглавници, готвене. Той също има лаптоп, азбуката я научи преди около 4-5 месеца (малко изненадващо за мен) и сега и лаптопа му е скучен, защото научи и цифрите.  Crazy Редовен фитнес му трябва на човека, друго не признава.

# 95
  • Мнения: 3 993
И наистина няма да е зле да споделяме в къщи как занимаваме децата, защото не всеки има възможност да води детето си на частни занимални или на клубчета Sad

Така е, но въпросът е какви са тези занимания, които вълнуват детето и дали можеш да му ги осигуриш у дома. Защото има занимания, които просто не се получават както трябва в домашни условия, например танци или пеене или спорт.

Занимавам я с това, което й харесва: рисуване, апликиране, работа с пластелин.
Но през по-голямата част от времето у дома тя се занимава самичка: гледа си нейни филми; разглежда си книжки и списания; готви в нейната си кухня, като приготвя храна на куклите си, после ги храни, преоблича, разхожда.
За изразходване на енергията, обаче, трудно се получава у дома. Затова я водя в клуб, да скача на батута там и да се катери по съоръженията.

# 96
  • Мнения: 1 473
Моят син е много активен и за него игрите в домашна обстановка са интересни точно 10 мин. и след това се почва едно блъскане, хвърляне и чупене на играчки. В такива моменти много си личи, че му е скучно. Много пъти опитите ми да му създам разнообразие са се оказвали безполезни. В такива скучае го водя да тича в парка.
Иначе реди пъзели с интерес, строи кули, чете книги и гледа филмчета, но това определено не му е достатъчно.
 За това го видим на плуване и на спорт. Спорта е игра с топки, кегли и обръчи. Плуването е повече игра във водата, но и при двете извън домашни занимания се забавлява, което е и най-важното.
Иначе до обед е на ясла, където ги занимават с рисуване, апликиране, игра с пластелин и други подобни, за това в къщи го оставям сам да си избира на какво да играе и това обикновено са коли, строители и пъзели.

# 97
  • Мнения: 1 167
Да ви следя, че мойте юнаци са двама и в чудо се виждам ве4е с какво и как да се забавляваме, преди да са потрушили къщата #Crazy Laughing Laughing

# 98
  • Мнения: 682
Чудесни занимания за деца има тук:
"Дом с крила" - http://www.facebook.com/group.php?gid=132036596842308
"Плейцентър Приятели" - http://priateli.info/
"Ри-ри-ра" - http://ri-ri-ra.blogspot.com/

# 99
  • Мнения: 212
Чудесни занимания за деца има тук:
"Дом с крила" - http://www.facebook.com/group.php?gid=132036596842308
"Плейцентър Приятели" - http://priateli.info/
"Ри-ри-ра" - http://ri-ri-ra.blogspot.com/

Ние доста обикаляхме с малчо докато бях в майчинство Simple Smile В "Дом с крила" не сме били, но сайта ми харесва и ще ги имаме предвид. От Плейцентър Приятели и Ри-ри-ра имам прекрасни впечатления и искрено им се възхищавам. Пак ще ги посещаваме със сигурност.

Титятя, от ECO KIDS CLUB също имам впечатления-ходихме при тях веднъж - те са нова школа, бях ужасно щастлива, че ги намерих, защото исках англ.занималня за детето, а и района ми е близо. Занятията са само в Неделя /но за работещи като мен ..вече.. е мн.добре/ Учителката е англичанка, с детенце и мн.квалифициран нач.педагог /Колеж към Кембридж и тн/ Моето дете говори англ,но има и напълно начинаещи деца /3-5 год/,родителите могат да присъствам, но ако желаят и се получава нещо каго група за игра /аз лично искам да съм с него/Препоръчвам и тях Simple Smile

# 100
  • Мнения: 3 161
Ние доста обикаляхме с малчо докато бях в майчинство Simple Smile В "Дом с крила" не сме били, но сайта ми харесва и ще ги имаме предвид. От Плейцентър Приятели и Ри-ри-ра имам прекрасни впечатления и искрено им се възхищавам. Пак ще ги посещаваме със сигурност.

Много благодаря за милите думи от името на Плейцентър Приятели!

# 101
  • София
  • Мнения: 1 335
Като сте отворили дума за плейцентровете (или както се казват) да попитам:

Чували ли сте да има плей група някъде в центъра (около НДК би било перфектно, понеже не шофирам и би ми било удобно само ако е на пеша разстояние), в която да можем да ходим двамата със сина ми, тъй като през зимата градинката ни тотално опустява и моето хлапенце се оказа малко в изолация...

# 102
  • Мнения: 212
В Центъра зная само Естествени идеи - те са на ул. Московска - там има много занимания, Ри-ри-ра също имат класове там... не са много близо до НДК .. особено през зимата .. но все пак е център....
ще потърся линк към сайта, ако те интересува

# 103
  • Мнения: 21
Да ви споделя наша нова игра.Извадих един дюшек,връзвам му една пелерина и с часове играе на супергерой.Спасяваме от плюшените мечоци . Друга идея с две лопатки си подаваме един балон сякаш играем тенис на корд.Много му харесва,и май това е един от спортовете ,които ще му предложа след време,освен плуването.Като всяко дете обожава водата.
А знае ли някой,дали има плуване за деца на 3-4 години в София?!

# 104
  • София
  • Мнения: 1 335
Кали, Руми, мерси за отговорите Hug

Общи условия

Активация на акаунт