Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
15-29 от 95 отговора
На мен много ми помогнаха процедурите-лазер и нещо друго вече съм забравила,но преди това пих антибиотик,при взимането на антибиотик задължително нистатин иначе стават ужасни гъбички.Най много ми  е помогнал далацин.Аз съм така от малко дете.Много добър ефект имат процедуритр.Не слагайте гореща морска сол голяма грешка,възпаленото не обича горещо.
Цитирай

На мен много ми помогнаха процедурите-лазер и нещо друго вече съм забравила,но преди това пих антибиотик,при взимането на антибиотик задължително нистатин иначе стават ужасни гъбички.Най много ми  е помогнал далацин.Аз съм така от малко дете.Много добър ефект имат процедуритр.Не слагайте гореща морска сол голяма грешка,възпаленото не обича горещо.
[/b]

Peace Peace Peace
Само се прави 1-2 колкото да отпуши и да помогне да текнат секретите, след това синусите се обработват или със АБ спрей биопарокс или клеева поне 5 дни без прекъсване за да измрат гадините... Peace
Цитирай

Аз ще ви споделя моето лечение , може да ме помислите за луда.Имах много гъст синузит,като ми се запуши носа и кихна хвърчеше 2 метрра,умирах от срам от околните,добре че бях по-малка.
Правих нагревки,торбички сол затоплени и т.н
И ми казаха да търся мравуняк - от ония в гората дето са като малка планина (дано се сещате)-децата обикновено ги разтурват с пръчки като си играят.Та на тоя мравуняк слагах носна платнена кърпа-от тия дето дядовците си носят в джоба - чакам цялата да стане в мравки ,стои към 5 минути ,след това я взимам и изтръсквам мравките и вдишвам- чувството е като смадящо - от мравчената киселина се отпушвал синузита и така 10 дена.
Тая работа ме оправи , е зимата иамм хреми понякога,но не е това което беше  Peace
Цитирай

На един познат няква баба му дала съвет да си прави компреси на челото пълнени с извара и отделно напоени със сурово пр. мляко.  Така е трябвало да спи 1-2 седмици. Каза ми, че към 4-5 я ден със ставането си от леглото носа му започнал да тече. Половин час е текла сяква слуз и след като се доиздухал се е оправил напълно и повече синузита не го е повторил.  Wink
Цитирай

Здравейте,
интересни неща прочетох, сигурно ще пробвам някои от тях, защото вече просто ми писна тоя гаден синузит. Sick
Все пак да ви питам - според вас добра идея ли е да си правя нагревки с ето това, вместо с торбички с ориз?
Цитирай

Чувала съм и за мед в носа. Пробвал ли го е някой?

Аз го пробвах,но и при мен нямаше ефект.
Цитирай

Аз искам да питам следното, по принцип не знам да имам синузит, но сутрин и вечер като си мия зъбите, всеки път се отделя секрет от гърлото ми и съм в чуденка дали имам или не. По принцип ако усетя малко студ, носа ми почва да тече веднага. Бих се радвала на мнение от ваша страна.
Цитирай

Ужасно е неразположението от синузита. На мен Назодрен много ми помогна. Скоро го пробвах за първи път и за сега се чувствам много добре. Надявам се да си остане така. Това е фитопродукт от циклама. Има го в по-големите аптеки. Разбира се сега много повече се пазя. Преди такова беше положението, че при всяко отслабване на организма синузита се обостряше.
Цитирай

Мисля че ако със сигурност се диагностицира синузит е твърде късно да се лекува с бабини отвари и тинктури. Аз лично съм имала два пъти в живота си. Първият път като бебе правили са ми пункция и съм се оправила. Втория път като ученичка в 7 или 8 клас /не помня точно/ но ми правиха отново пункция. Много боли глава и до такава степен неможеш да дишаш че чак се задушаваш. Но преди да се стигне до това съм имала вероятно хрема и не са ме лекували правилно. Това което си спомням е че пункцията е гадна но след това се чувстваш като прероден след всичките мъки. И сетих се - може компреси с морска сол - загряваха я на котлона и ми слагаха в къщи в една кърпа увита на челото.
Цитирай

Съчуствам ти. Аз си докарах хроничен и няма лек. Правиха ми нагревки ама..... Sad
Сега съм си взела една лампа и сама се нагрявам като усетя тежест. Нося шапки през зимата и нокога не излизам с мокра коса Laughing
Дано успееш да да предотвратиш по сериозни проблеми
Цитирай

Здравейте,
Аз също като djidji dji пробвах с Назодрен  и определено получих облекчение на синузита и се чувствам страхотно.  Препоръча  ми  го  една  моя  позната, която  работи в  аптека.  Може  да пробвате с него, мисля че наистина работи.  Успех.
Цитирай

Две години ми се възпаляваше, докато беше студено навън, нямаше оправия. Миналата зима го "пресякох" с ядене на настърган хрян и оттогава, ако леко усетя, че имам хрема, правя следното: 1 равна чаена лъжичка нишадър разтварям в 200 мл преварена вода. От разтвора капвам по 1 капкомер във всяка ноздра - в началото 5-6 пъти през около 1 час, а после увеличавам интервала между накапванията. Обикновено на следващия ден не ми се налага да капя вече - минало ми е. Но не се капе по капка, а се излива капкомера, като главата е силно назад, така че разтворът да влезе хубаво навътре. Малко е неприятно, леко щипе, но не е болка за умиране. А и като знам, че на следващия ден няма и помен от хремата или запушения нос, хич не усещам нищо.
Цитирай

Прочетох в рецептите на Ванга- масло в носа, слага се всяка вечер в едната ноздра и се спи така, на другия ден- в другата, така докато се почувстваш по- добре. Наистина помага много.  Peace
Цитирай

Имала съм синузит от 6 тата си година до 23 тата. Моят беше алергичен и са ми давали някакви лекарства за това. Били са ми и няколко години инжекции всяка седмица. Лежах и веднъж в болница.
Меда в носа съм го правила. Невероятни болки са, резултатът увредена лигавица на носа и сега винаги си сълзи зиме, лете.
Единственото което ми е помагало е морска сол, която нагрявам на котлона, после свивам на вързопче и слагам на челото. Това го правя по няколко пъти на вечер и спя с лента на челото. Сега така си лекувам дори и лека хрема.
Клеева тинктура нямаше по онова време, но предполагам, че и тя ще помага.
За гърло мога да ви препоръчам с две ръце Цитросепт. Правят се гаргари и се пие отделно. Ако се пие с мляко и мед или с какао не се чувства горчивия вкус. Аз лично свикнах да си го пия само с вода. Но с него си оправям дори възпалени сливици. Ползвам го и за децата.
Цитирай

И аз не искам да експериминтирам с бабини девитини, след като прочетох
на много места за изгаряния на лигавицата. Щом и меда е съпроводен с
болки и горене на лигавица. Смята да пробвам с този Назодрен гледам, че
и тука са споменали за него. Аз гледах рекламата и се порових из нета и
имаше добри отзиви. Още повече, че няма странични действия.
Цитирай

15-29 от 95 отговора