Секрет от гърдите?

  • 7 738
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 634
Здравейте, момичета Laughing
Ние вече започнахме  сериозното бебеправене от този месец, но се появи нещо което доста ме притесни...Аз съм 7 дни преди менструация и имам ПМС, които никога не са се появявали толкова рано  Praynig..но вече си мисля, че може и да  е самовнушение.
Това което ме притеснява е, че гърдите ми са започнали да секретират нещо като коластра при изстискване, но нямам чувство за напрегнатост или болки.
Досега четох за пролактина и се чудя дали да си пусна изследване, защото никъде не се споменава секретирането като признак на бременност?

Последна редакция: пн, 05 сеп 2005, 09:28 от AndyB

# 1
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ох мила, искрено се надявам скоро в темата ти да се включат по-знаещите съфорумки. Лично аз за съжаление не мога да ти помогна с друг съвет, освен да бъдеш спокойна!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 621
Мисля , че правилно си се ориентирала . Ако ти дойде  Фло , провери си пролактина .
Не е признак на бременност , поне досега не съм чула да е обратно.
Пък и  коментирай въпроса с лекаря си .
Успех !

# 3
  • Мнения: 7 716
Отиди на лекар.

# 4
  • Мнения: 3 971
Това може да е опасно отиди на лекар ! Naughty
Не чакай да ти идва  Stop,а направо отивай! Crossing Arms

# 5
  • Мнения: X
И аз съм така-от мнооооого време..Идва ми редовно, имам си овулация-забременях, но направих аборт-по желание..Не знам какъв е толкова особено големия проблем-като чета-отивай веднага на лекар....Може би просто някакъв вид хиперфункция..

# 6
  • Мнения: 634
Момичета, благодаря ви   bouquet

В четвъртък ще отида до Първа градска на преглед.

При предишната ми бременност също забелязах бистра капчица при изстискване при едната гърда, но сега е и от двете и то е белезникава. А и ми е странно, че се появи вчера, до преди 1 седмица нямаше нищо.


 

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 201
И аз съм така-от мнооооого време..Идва ми редовно, имам си овулация-забременях, но направих аборт-по желание..Не знам какъв е толкова особено големия проблем-като чета-отивай веднага на лекар....Може би просто някакъв вид хиперфункция..
По принцип не  смятам, че е добре така да се разсъждава- "какъв е толкова големия проблем"- защото наистина при теб може да е едно, при нея друго. Може да се касае за повишено ниво на пролактина, което е лечимо, но може да и пречи да забраменее, ако не се лекува. Разбира се най-правилния съвет в случая е да посети лекар!

# 8
  • Мнения: X
Ва, напълно си права-не съм толкова елементарна, но..Някак си откакто чета форума, от няколко месеца-на няколко пъти направо изтръпвам и все си мисля, че всичко изписано може и при мен да го има..Съгласи се, че не трябва да се шашардисваме от всяко, ама всяко нещо-малко по-спокойно де..Ето сега при мен-този ми М цикъл / виж ако искаш ФФ ми /-едни ужасно високи температури още по време на М - и аз веднага тръгнах да мисля, че ову няма да има...Еми то така докъде ще стигнем?!Пак казвам-не наивно и безотговорно, ама така-веднага по лекари и паники-не Naughty

# 9
  • Мнения: 1 419
Ва, напълно си права-не съм толкова елементарна, но..Някак си откакто чета форума, от няколко месеца-на няколко пъти направо изтръпвам и все си мисля, че всичко изписано може и при мен да го има..Съгласи се, че не трябва да се шашардисваме от всяко, ама всяко нещо-малко по-спокойно де..Ето сега при мен-този ми М цикъл / виж ако искаш ФФ ми /-едни ужасно високи температури още по време на М - и аз веднага тръгнах да мисля, че ову няма да има...Еми то така докъде ще стигнем?!Пак казвам-не наивно и безотговорно, ама така-веднага по лекари и паники-не Naughty
Всеки има право на мнение, но едно е да четеш и сама да си правиш изводи внушавайки си какво ли не, друго е да се случи нещо и самата ти да поискаш информация или съвет.
Тази тема е отворена с въпрос и затова всички си дават мнението - нека момичето да си прецени какво да направи  Whistling

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Розичка - НЕ  Naughty е хубаво да има никакъв секрет от гърдите, особенно при твоя казус(чакаща да забременее). Така, че послушай момичетата и веднага отиди на лекар. Дано  Praynig не е нещо сериозно. Изискай намазка на секрета.
Късмет  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 7 716
Нормалното състояние на гърдите е без секрет!

# 12
  • Мнения: 634
Току-що се обадих на моя гинеколог, който работи в Онкологията, почти ревяща и той каза първо да си пусна тест за бременност със стерилна урина, защото е твърде вероятно това да е причината, защото това е втора бременност  newsm78 (първата неуспешна) и след това да му се обадя с резултата.

# 13
  • Мнения: 7 716
Какво общо има стерилната урина със теста за бременност?
Въпросът ми е риторичен.

# 14
  • Мнения: 634
Просто се предполага, че по-лесно ще отчете засега по-ниските нива на хормона. (е, при евентуалнаа бременност Laughing)

# 15
  • Мнения: 7 716
Хормонът няма нищо общо с бактериите.
Или го има , или го няма.
Аз бих се усъмнила в лекаря.

# 16
  • Мнения: 634
Лали, а какво общо имат бактериите? newsm78

Под стерилна урина имах предвид начина на вземането й: сутрешна урина, външен тоалет и т.н....а нали и затова се препоръчва правенето на тестовете сутрин, защото концентацията на хормона е най-висока.

# 17
  • Мнения: 7 716
Ами значи просто незнаеш какво е стерилна урина.
Е, тогава лекарят не е виновен Wink
А пък и на някои тестове пише, че може да правят по всяко време.

Ами аз лично съм 100% убедена, че седем дни преди М, теста ще е отрицателен, като разбира се бременност може да има.
Просто няма такъв тест, който да отчете толкова рано, толкова ниски нива, дори и на "стерилна урина" .

И така, ако искаш ме послушай: ако ти дойде М, веднага отиди на мамолог.

Последна редакция: пн, 05 сеп 2005, 17:14 от Lali

# 18
  • Мнения: 634
Оооps..sorry, аз си измислих, че това е стерилна урина  Embarassed

Благодаря ти за съвета, със сигурност ще отида на мамолог...при всички положения това не е нормално..
Да, и за теста съм абсолютно съгласна с теб..просто ще си чакам до края на седмицата, за да видя ще ми идва ли или не...

Пак много мерси Hug

# 19
  • Мнения: 115
Малко офф от темата - ако гинеколога ти в онкологията е Иванов, просто забравяш и го сменяш (това съвет от мен). И още нещо като от пациент на онкологията - там (някои) доктори са добри онко-гинеколози, но са забравили останалите сфери от гинекологията - неща като течения, бременност и т.н. са много далеч от тях и аз изобщо не бих се доверила.
За гърдите бих отишла при Гаврилов (пак в онкологията), но само ако няма бременност Wink Успех!

# 20
  • Мнения: 634
Не, не е Иванов...дори моят лекар се изказа доста негативно за него, въпреки че по принцип е много толерантен...
А аз съм просто възхитена от моя лекар, защото единствено той успя да се справи с течението ми (просто имах трихомони и раничка), които всички останали определяха като гъбички или най-фрапиращото...завеждаща от Св. София ми каза, че ми няма нищо, а раничката е "псевдо".... newsm78

А ако ми дойде ще се опитам наистина да отида при Гаврилов... 

# 21
  • Мнения: 186
Аз имам същия проблем - секреция от едната гърда една година след раждането до сега (вече трета). Пустото шубе от лекари обаче въобще не ми помага. Накрая мъжа ми ме завлече във ВВМИ. Там един спокоен млад лекар ми обясни, че това не е коластра а някакъв си секрет от незнам си какво който се появява при притискане на зърното. Склонна съм да му вярвам, че всичко е наред и не е някаква патология при това само заради Синдрома на бялата престилка.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 360
както вече са казали, секрет от гърдите на жена, която не е в напреднала бременност или кърмачка, не е нормално явление.
още на първия ми преглед при гинеколог по повод желание за забременяване ме разпитваха дали имам такова оплакване. най-често, причината е силно повишено ниво на пролактина, което определено пречи на забременяването.
не е нужно да тичаш бързо при лекаря, но е нужно да посетиш лекар по повод това оплакване.

# 23
  • Мнения: 311
Здравей неискам да те плаша но аз имам секрет от гърдите много преди да забременея и да пометна с тази разлика че от един месец на сам /откак пометнах в края на 5ти мес./ се е засилило секретирането.Попринцип кърма не ми тръгна понеже пих и още пия парлодел.Та моя съвет към тебе е изчакай да ти дойде и си пусни едно изследване на пролактина струва 16лв а с направление от ЛК до ендокринолог които ще ти деде талон за изследване е безплатно.Прави се от 3-5 ден от цикъла.Та да ти кажа защо неискам да те плаша колкото и страшно да ти прозвучи на мен по този начин ми откриха аденом на хипофизата това е доброкачествен тумор който неможе да стане нищо друго освен доброкачествен.Естествено при теб може да не е това аз само ти казвам как е при мен.Но при всички положения си пусни това изследване и ако се окаже че и ти имаш в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СЕ СЪГЛАСЯВАЙ НА ОПЕРАЦИЯ!!!!Пак ти казвам обаче че секрета и евентуално високо ниво на хормона не означават задължително аденом.Стискам ти палци да не изпадаш в моето положение.

# 24
  • Мнения: 311
Забравих да ти кажа че високото ниво на пролактина спомага за образуването на кърмата затова е нормално само кърмачките да са с високи нива.Според мен проблема не е за онколог а за ендокринолог.Съвет от мен преди да се стресираш в онкологията иди при някой ендокринолог в болницата зад министерство на земеделието която е,там всички са добри.Вземи си направление от ЛЛ няма смисъл да плащаш.Ще се  Praynig всичко да е добре с теб и скоро да се похвалиш че няма и помен от това с което сигурна съм те наплаших  Embarassed УСПЕХ newsm10

Общи условия

Активация на акаунт