Бременна съм:), ами сега?

  • 3 312
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 849
Сериозно, направих си 2 теста, бременна съм!!! Много се зарадвах! Сега обаче съм леко в паника, днес звънях в 4 клиники, за да отида на преглед и изглежда цялата стана е в отупска!
Четох някъде тук, че трябва да се регистрирам при личната лекарка?
Ами сега!Ами честито! Отиди на един ехограф в сряда (като се разработят всички) и за твое спокойствие не им позволявай преглед .Аз още не съм се регистрирала Embarassed Embarassedама и това ще стане тези дни .Успех и си пий фолиевата киселина . 55

# 16
  • София
  • Мнения: 472
Честито!!! Това е страхотен период от живота на една жена!! Радвай му се , но и се пази много!! Купи си книжки и чети - ще ти бъде интересно и вълнуващо да узнаеш всичко за бебчето и неговото развитие , а и за твоята огромна промяна. Иди на ехограф да констатират бременността , като си вземеш предварително направление от личната лекарка и тя ще ти обясни процедурата. Не позволявай без причина да те преглеждат вагинално. Това за гъбичките въобще да не те притеснява,  почти всяка бременна ги получава защото по време на бременността се променя благалищната киселинност и благоприятства развитието на гъбички. Ще ти изпишат глобули за лечение . Аз и при двете бременности лекувах гъбички през първия месец. Задължително трябва да си вземеш фолиева киселина - тя помага за правилното деление на клетките и изграждане на основните органи на бебчо. Пие се до към 3 месец. Избери си внимателно гинеколог. Според мен е най добре да проучиш и да се регистрираш за женска консултация в някоя от болниците  в които ще раждаш. Там ти се правят всички изледвания и не тичаш напред назад по лаборатории. Имаш време до към третия месец да проучиш и избереш.
Много дълго стана- извинявай , н о дано съм ти помогнала! Леко и безпроблемно бременеене и много щастливи мигове! И , ако нещо те интересува пиши с радост ще споделя опит!

# 17
  • Мнения: 2 950
Сега право към голямото шкембе, ритането и после запознанството с едно прекрасно същество! Честитоооооооооо!

Искам и аз!

# 18
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Честит положителен EFP и лека  preggo . Пожелавам ти едно много добричко и кротко newsm32 а защо не и  newsm30 newsm30 на веднъж  newsm10 .
Леко бременеене скъпа smile3541 smile3541 smile3541

# 19
  • София
  • Мнения: 2 671
Много дълго стана- извинявай
Ами! Напротив, много ми беше полезно! Много ти благодаря:)

# 20
  • София
  • Мнения: 6 794
Абе момичета,много пъти вече чета,че са ви регистрирали в Женската консултация чак в 3ти месец.Много чудно,мен ме регистрираха и ми заведоха картон веднага щом отидох- в 8г.с.Явно здравната каса не го е егламентирала да е я 3ти месец,а просто някой лекари ги мързи да работят и пишат.Защото до 3ти месец аз имах вече 3 прегледа,за които не са ми взели и стотинка.

# 21
  • Мнения: 592
Явно е индивидуално, т.е зависи от лекаря. Аз дето се вика вече ще раждам, пък нямам картон. Просто в една папка събирам всички амбулаторин листи и резултати от изследванията. Аз сама се теля и меря просто за моя информация и сравнявам показателите с тези от една книга която съм си купила. При самия преглед лекаря ми казва само дали плода отговаря за седмиците в които съм, но никога не ми е казвал колко тежи или колко му е обиколката на главата. Незнам има ли това значение?

# 22
  • Мнения: 5 577
Сега право към голямото шкембе, ритането и после запознанството с едно прекрасно същество! Честитоооооооооо!

Искам и аз!

Ох, и аз искам пак...  Crazy
Съвсем съм се смахнала...

Регистрирах се в Искам бебе

# 23
  • Мнения: 5 183
4естито!!!
Желая ти лека бременност и едно прекрасно  бебенце!

# 24
  • Мнения: 3 550
Честито! Ще се регистрираш след празниците. И не се шашкай като мене, ако те попитат "Мислите ли да го раждате това дете?" Това им е някакъв стандартен въпрос. Лека бременност!

# 25
  • Мнения: 1 938
ЧЕСТИТО! preggo

# 26
  • София
  • Мнения: 6 794
Честито! Ще се регистрираш след празниците. И не се шашкай като мене, ако те попитат "Мислите ли да го раждате това дете?" Това им е някакъв стандартен въпрос. Лека бременност!
Е,хайде стига де!Не вярвам. Crossing Arms

# 27
  • София
  • Мнения: 44 035
Честито! Ще се регистрираш след празниците. И не се шашкай като мене, ако те попитат "Мислите ли да го раждате това дете?" Това им е някакъв стандартен въпрос. Лека бременност!
Е,хайде стига де!Не вярвам. Crossing Arms

Ами така си е питат Laughing
Моя се зарадва като казах... еми да разбира се... - така де не за всеки една бременност е радост Confused

# 28
  • Варна
  • Мнения: 634
Ами 4естито ,това е много хубаво.Радваи се на това което ти се слу4ва и спокоино.Стискам палци вси4ко да е наред. newsm10

# 29
  • Мнения: 651
ЧЕСТИТО!Това е много хубаво! Grinning
Лека бременност и да се пазиш!
За прегледа можеш да изчакаш ако нямаш оплаквания!

Общи условия

Активация на акаунт