Гимназии с немски София преместване

  • 6 110
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 126
Здравейте,ние сме пред голям проблем Rolling EyesИдваме от Ловешката езикова и поради смяна на местожителството реших да я запиша в 73 Соу,звъннах до там, но категорично ми отказаха да я вземат CryПрепълнени паралелки за 9клас Rolling Eyes,другите са ни много далеко,ние сме в Овча купел 2...Незнам какво да правя,15 септемри наближава а тя е с ""хвърчащо отпусно" ooooh!Дайте съвет Tired

# 1
  • Мнения: 2 829
много неприятно Thinking
пробвайте в 91 -първа немска ,в центъра е
трета немска е 35 соу в Лозенец се намира
немски паралелки има в Пгиче в Борово
в 7-мо на центъра
в 18- на Пиротска
но,ако все пак 91 или 73 са най-добрите варианти
Успех!!!

# 2
  • Мнения: 3 200
Едва ли 73-то и 91-во ще те огрее.
Освен тези, които МЪНКИ е предложила, 31 СУЧЕМ също е добър вариант, само че ще ви е далече.
Всъщност това, че ще живеете в "Овча купел" е кофти за кое да е добро училище с немски.

Ето всички училища, които миналата година са приемали със засилено изучаване на немски:
2 СОУ "Академик Емилиян Станев"
18 СОУ "Уилям Гладстон"
30 СОУ "БРАТЯ МИЛАДИНОВИ"
91 ГПНЕ "Проф, Константин Гълъбов"
ПГИЧЕ "СВЕТИ МЕТОДИЙ"
35 СОУ "Добри Войников"
НПМГ "Акад, Л. Чакалов"
125 СОУ "Проф, Боян Пенев" с изучаване на чужди езици
15 СОУ "Адам Мицкевич"
153-та ПГ "Неофит Рилски"
СМГ "Паисий Хилендарски"
14 СОУ "ПРОФ, Д-Р АСЕН ЗЛАТАРОВ"
23 СОУ " Фредерик Жолио- Кюри "
31 СОУ "Иван Вазов"
7 СОУ "СВЕТИ СЕДМОЧИСЛЕНИЦИ"
12 СОУ "ЦАР ИВАН АСЕН II"
55 СОУ "ПЕТКО КАРАВЕЛОВ"
73 СОУ "Владислав Граматик"

# 3
  • Мнения: 2 829
доста избор има

сега се сещам че в търговскобанковата и икономическата има паралелки с немски
но ,,езика не се учи като езиковите гимназии

е в
,,,Овча купел 2 има доста транспорт и маршрутки ,,особено 27 номер е доста удобна

# 4
  • София
  • Мнения: 1 126
Прерових ги всичките които сте ми дали,за жалост само 14 СОУ,2 СОУ и ПГИЧЕ са най близо до нас Sad А как стои въпроса с ученическа карта,какво включва целия маршрут до училище или само една линия  newsm78

# 5
  • Мнения: 2 829
каквато искаш такава си я купуваш
вече няма безплатен транспорт за учениците
само намаления някакви

# 6
  • Мнения: 3 200
Прерових ги всичките които сте ми дали,за жалост само 14 СОУ,2 СОУ и ПГИЧЕ са най близо до нас Sad А как стои въпроса с ученическа карта,какво включва целия маршрут до училище или само една линия  newsm78
Има за цялата градска мрежа, за 2 линии и за 1 линия.
Всички могат да се закупят за период от 1, 3 или 6 месеца.
Издава се срещу заверен бележник и снимка, т.е. ти не можеш да я купиш сега, защото детето ти няма бележник от миналата година от софийско училище.

# 7
Прерових ги всичките които сте ми дали,за жалост само 14 СОУ,2 СОУ и ПГИЧЕ са най близо до нас Sad А как стои въпроса с ученическа карта,какво включва целия маршрут до училище или само една линия  newsm78
Има за цялата градска мрежа, за 2 линии и за 1 линия.
Всички могат да се закупят за период от 1, 3 или 6 месеца.
Издава се срещу заверен бележник и снимка, т.е. ти не можеш да я купиш сега, защото детето ти няма бележник от миналата година от софийско училище.
Може да си закупи с бележника от изтеклата учебна година. Дъщеря ми преди седмиц си я подмени. ЗА 1 месец цената е 17 лв за цялата градска мрежа.C

# 8
  • София
  • Мнения: 4 244
мама на Боби, съветвам те да се борите докрай за 73-то  или 91 НЕГ. Обърни се към РИО София - при условие, че идвате от елитната ловешка езикова гимназия няма основание да ви откажат записване в подобно софийско училище. Предполагам, че има регламентирана процедура при такива случаи. newsm78

# 9
  • Мнения: 139
Пробвай в 91-ва. Децата са по 200 не випуск и има голяма вероятност някое да е заминало в чужбина.
Добрите резултати на не-софийските немски гимназии на олимпиадата по немски и на тестовете за ниво би трябвало да предизвикат уважение към възпитаник на Ловешката ЕГ . Wink

# 10
  • Мнения: 7 821
Отделих темата.

# 11
  • Мнения: 901
Ох,
малко късно си се сетила.
Аз въобще не се сещам как са ви дали отпусно, при положение, че за да го получите трябва бележка от училищете, където ще ви приемат. Или поне до осми клас е така.
Както и да е, поставена си в положение, при което "много е далече" трябва да отпадне като пречка при избора на училище за деветокласничка. В София е така - за доброто училище децата пътуват по час-два и всички се справят.
Принципно в РИО София-град трябва да ти помогнат.
А и със звънене по гимназиите няма да се получи - това е несериозно, отиваш на крака, говориш, молиш хората да ти влязат в положение, да направят възможното според правилата и така....
В краен случай дано имате начин да я върнете в Ловеч.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 126
Ами какво да ти кажа...дълбоко си права,но тя допоследно не искаше да идва тук в София да учи,плаши се от големия град а и идва от дълбоката провинция така да се каже,там е расла,живяла и т.н.А колкото до отпусното директора на Ловешката гимназия ни даде отпусното,защото де факто я приемат в 35 СОУ Rolling EyesА и при нея е първи език немски и само 91,73 и 35 училища важат тук Sad И да карам по същество-днес пуснах молба до министъра,така ме посъветваха от 73 СОУ,ще чакам резултат до края на седмицата,в 91 също няма места, а и директорката в отпуска била до 26,08..( като писах молбата в министерството и една майка пускаше същата за 91) ...така че за съжаление съм в шах..Остава варианта 35СОУ newsm78...и незнам какво да правя Sad

# 13
  • Мнения: 161
мама на Боби, пробвайте и в 96 соу, има наистина много добри преподаватели по немски , намира се в Люлин, и все си мисля, че от Овча купел може да се стигне с рейс 111, дано не бъркам транспорта.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 126
мама на Боби, пробвайте и в 96 соу, има наистина много добри преподаватели по немски , намира се в Люлин, и все си мисля, че от Овча купел може да се стигне с рейс 111, дано не бъркам транспорта.


За съжаление това училище нестава за нея,защото първия език е английски а тя е учила само немски Sad

# 15
  • Мнения: 363
Не съм запозната с условията на прием при промяна на местожителство,но Ловешката ЕГ има значителни постижения,с отличен рейтинг,и би трябвало да ви предоставят място  минимум в73-то СОУ.Мисля,че първо трябва да настоявате за 91НЕГ,да не се поддавате на манипулации(това,че и др родители подават подобни заявления означава,че е практика!).Според мен няма срокове за преместване(може да се случи и по средата на учебната година).Успех!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 126
Аз също се надявам да решат проблема за 73 СОУ,но най много ме озадачи отговорът на човека на информацията в министерския съвет,който ми помогна да напиша молбата..значи място се отпускало само за...ученици които не говорят...български- тоест чужденци newsm78

# 17
  • софия
  • Мнения: 119
Доколкото съм чувала много деца от София кандидатстват в ловешката немска гимназия, тъй като наплива в София е много голям, изкарват там 8 клас и в след това се местят тук - главно 91НЕГ. Може би затова от министерството са толкова мнителни.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 126
Доколкото съм чувала много деца от София кандидатстват в ловешката немска гимназия, тъй като наплива в София е много голям, изкарват там 8 клас и в след това се местят тук - главно 91НЕГ. Може би затова от министерството са толкова мнителни.

 newsm78 Странно,във випуска на дъщеря ми нямаше софийски деца...проверила съм! Peace

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
а едно време в Ловешката не се влизаше току-тъй.
Но все пак и там е имало парашутисти.
Мама на Боби, дано успееш да запишеш дъщеря си поне в една от 2-те немски гимназии. Късмет  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 1 126
а едно време в Ловешката не се влизаше току-тъй.
Но все пак и там е имало парашутисти.
Мама на Боби, дано успееш да запишеш дъщеря си поне в една от 2-те немски гимназии. Късмет  Hug

Благодаря ти,чакам решението на министърката Peace А и като си помисля...едва ли няма да ми уважат молбата,та ние тук живеем..знам ли...Ох дано,ще пиша при резултат Peace

# 21
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Като се има предвид, че министърката е бившата директорка на 73СОУ, ако от РИО не ти съдействат, можеш да опиташ директен контакт с нея- имейл, или с експерти в министерството. Практиката с преместването я има от години и не би трябвало да е толкова голям проблем. От гледна точка на транспорта също 73СОУ ти е най-удобно от добрите гимназии - автобус 73.
Успех в начинанието  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 126
Като се има предвид, че министърката е бившата директорка на 73СОУ, ако от РИО не ти съдействат, можеш да опиташ директен контакт с нея- имейл, или с експерти в министерството. Практиката с преместването я има от години и не би трябвало да е толкова голям проблем. От гледна точка на транспорта също 73СОУ ти е най-удобно от добрите гимназии - автобус 73.
Успех в начинанието  Peace

Не знаех,че министърката е била бивша директорка на 73 СОУ Rolling EyesНо съм я виждала-приятна жена...А колкото до транспорта,да точно че ще и е удобно със 73 затова предпочетох това училище,а и разбрах че за 91 се давало...пари или дълбоки връзки Sad а за 35 СОУ само една майка и то от форума се изказа ласкаво за него от 10 мнения Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 901
Мама на Боби, все пак обмисли и провери дали ще е възможно, а и добре за нея, да я върнеш в Ловеч, ако не я взематт в 91 или 73.
Знам, че е само на 15, но помисли - и други деца на нейната възраст учат в друг град, все пак зависи от детето.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 126
Мама на Боби, все пак обмисли и провери дали ще е възможно, а и добре за нея, да я върнеш в Ловеч, ако не я взематт в 91 или 73.
Знам, че е само на 15, но помисли - и други деца на нейната възраст учат в друг град, все пак зависи от детето.

Ами какво да кажа,директорът на Ловешката се пообиди малко че я местя, а аз исках да е до мен...на тая възраст децата са трудни за разбиране а моята е една от тях Sad

# 25
  • София
  • Мнения: 4 244
мама на Боби , има ли развитие по вашата молба?

# 26
  • София
  • Мнения: 1 126
За съжеление не и много ми е притеснено Sad...Мисля да звъня в понеделник на телефона който ми дадоха в приемната на министерството Confused

# 27
  • София
  • Мнения: 4 244
 fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
Успех!

# 28
  • Мнения: 106
мама на Боби , до тук никой не е споменал ПГИЧЕ "Св. Методий". Намира с в Красно село в сградата на 142-ро у-ще. Това е немска гимназия и като транспорт ви е удобна. Наистина по форумите не съм чела ласкави неща за училището - от гледна точка на директор най-вече. Но пък познавам деца, които са го завършили - едното момиче завърши тази година право в СУ, а другото следва в Австрия. Т.е. подготовката вероятно е добра. Пък и тъй като до 15.09 оставата едва 2 седмици, това е вариант. Ето от този сайт можеш да вземеш контакт с у-щето: http://www.pgiche.hit.bg/.
стискам палци!

# 29
  • София
  • Мнения: 1 126
Знам за тази гимназия,проверих отдавна...Но немската паралелка е закрита преди две години :липса на деца Sad Така ми казаха по телефона от училището...

# 30
  • Мнения: 106
Знам за тази гимназия,проверих отдавна...Но немската паралелка е закрита преди две години :липса на деца Sad Така ми казаха по телефона от училището...
здравей, извинявай, но нещо не разбрах. как така немскАта парелка е закрита. та гимназията е немска. да не се бъркаш с друго училище? става дума за 142-ро зад 20-та поликлиника.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 126
Знам за тази гимназия,проверих отдавна...Но немската паралелка е закрита преди две години :липса на деца Sad Така ми казаха по телефона от училището...
здравей, извинявай, но нещо не разбрах. как така немскАта парелка е закрита. та гимназията е немска. да не се бъркаш с друго училище? става дума за 142-ро зад 20-та поликлиника.

Да,за същото училище говоря...Звънях,казаха ми че са закрили немската  паралелка защото не достигнали бройките от 18 деца  newsm78...И лошото е че тя е учила само немски в 8 клас а повечето гимназии са с първи език английски Sad

# 32
  • София
  • Мнения: 4 244
142.-ро е основно училище - http://142ou.org/
Погледнете и план приема след 7. клас в страницата на РИО - там въпросното училище липсва.

# 33
  • Мнения: 3 200
мързеланка, 142-ро и "Св. Методий" май са в една сграда - дават го за ориентир.
А какво е положението с 2 СОУ, 18 СОУ, 30 СОУ и 7 СОУ ?
Всички са в центъра - щом отдалечеността е толкова важна.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 126
мързеланка, 142-ро и "Св. Методий" май са в една сграда - дават го за ориентир.
А какво е положението с 2 СОУ, 18 СОУ, 30 СОУ и 7 СОУ ?
Всички са в центъра - щом отдалечеността е толкова важна.



Значи и 2,18,30 СОУ искат първия език да е английски а за 7 СОУ не съм питала още защото чакам отговорът на 73 SadЩе звънна в понеделник и ако ми откажат категорично,вече ще търся алтернатива във 35 и 7...

# 35
  • София
  • Мнения: 4 244
 Embarassed недогледах...
Сега погледнах в сайта на РИО - паралелката с немски е сред закритите тази година, явно не могат да наберат достатъчно желаещи.
Аз все още мисля, че имате шанс за 73.-то - все пак не идвате от каква да е гимназия. Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 1 126
Embarassed недогледах...
Сега погледнах в сайта на РИО - паралелката с немски е сред закритите тази година, явно не могат да наберат достатъчно желаещи.
Аз все още мисля, че имате шанс за 73.-то - все пак не идвате от каква да е гимназия. Simple Smile

Така е,но защо още не ми се обаждат при условие че помощник директорката на 73 ми каза,че до седмица ще имам отговор Rolling EyesАми то не остана време,тепърва учебници ще търсим и нови другарчета Party

# 37
  • Мнения: 4
Мама на Боби ,бори се за 91-во или 73-то,защото детето ти идва от утвърдена езикова гимназия!
Доколкото разбирам 4акате отговор от МОН,които може да полу4ите и след 15-ти септември.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 126
Мама на Боби ,бори се за 91-во или 73-то,защото детето ти идва от утвърдена езикова гимназия!
Доколкото разбирам 4акате отговор от МОН,които може да полу4ите и след 15-ти септември.

Ами молбата ми е преместена в столичен инспекторат по образованието и в понеделник чакам отговор вече за последно,защото цяла седмица заседават и всеки ден ме препращаха за следващия...ConfusedДоколкото разбрах и в 91 нямало места SadИмаше майка в столичния инсекторат която се молеше за дъщеря си за 91...Но в понеделник ще ходя да се моля отново,защото няма време а и вече от нерви се съсипах Sad

# 39
  • София
  • Мнения: 1 126
Е,най-сетне ни приеха Simple SmileХодих днес и със триста зора ми разгледаха молбата веднага...иначе още от вратата ме препратиха за утре ThinkingЛично директорката на 73 СОУ се е застъпила пред министър Фандъкова за дъщеря ми(да уточня че нито я познавам,нито тя мен)Много съм и благодарна за което...ще пиша пак Party

# 40
  • София
  • Мнения: 4 244
Честито! Може директорката да не познава дъщеря ти, но гимназията, от която идва, е достатъчна препоръка! Grinning
Успех!

# 41
  • Мнения: 106
успех през новата учебна година на дъщеричката ти!
много се радвам, че успя!
glückwünsche und viel spaß  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 2 829
е,честито!!!!
успех!  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 1 126
Здравейте пак от мен,благодаря на всички за подкрепата  bouquetВече сме на няколко дни в училище и сме с добри впечатления..Е,нивото в Ловешката е много по добро но и тук ни харесва BlushПиша сега с молба за учебници по немски за 9кл.тъй като неможем да намерим никъде(втора употреба имам в предвид) Става въпрос за биология,история,география..И ако имате математика и бълг.език за 9кл.Имало в НДК на 1 етаж борса някаква но за съжаление вече се свършили Rolling EyesАко има някоя мама и не и влизат в употреба да ми пише,съгласна съм и на всякакъв вариант за заплащането PeaceБлагодаря ви предварително... Hug

# 44
  • Мнения: 116
Здравей ! Писах ти на "лични". Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт