Молба за общинско жилище

  • 155 818
  • 437
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 14 637
Нещо са преписвали стара информация - продажната сега е около 700 на кв. То, затова и никой не купува.

# 331
  • Мнения: 80
здравей те Simple Smile
искам и аз да ви попитам по опитните и знаещите.....
значи моя приятел февруари месец получи общинското жилище след 10 год, чакане(тогава се водеше едночленка)...
но живот и здраве края на ноември месец чакаме бебче и ставаме 3 членно семейство,като се подадат новите документи за разширяване пак ли ще чакаме 10 години,защото сега сме в 37кв.м. жилище за нас 2 добре,ама с бебе става доста тясничко.
става дума за ПЛОВДИВ

# 332
  • София
  • Мнения: 14 637
В Пловдив не знам, в София чакахме 5 г. за разширение. Mr. Green

# 333
  • Мнения: 80
значи  пак яко се 4ака

# 334
  • Мнения: 941
Здравейте, искам да попитам по-запознатите дали имам шанс за общинско жилище. Имам брак и имам три деца. Но проблема е следния, преди две години леля ми ми прехвърли апартамента си, в който живеят и тя и майка ми. В договора за продажбата има клауза че те ще живеят там докато са живи. Апартамента е около 50 кв. Тоест няма място и за нас. За това ние сме под наем. Аз съм по майчинство, а съпруга ми е с минимален доход. Преди три години сме продали ипотекиран имот за да си платим кредита. Та имам ли шанс за общинско жилище?

# 335
  • Мнения: 3
Здравейте,имам въпрос-че относно общинско жилище- какви са необходимите документи.Питам,защото съм самотна майка,живея в Бургас,детето е родено в Бургас и съм на свободен наем,а от два месеца съм без работа.Разбрах обаче,че щели да ми искат договор за наем,но аз нямам такъм понеже УЖ собственика бил в чужбина и друг се занимава с апартамента/негов приятел/. Имам временна регистрация но е на др адрес понеже ми искаха за детската ясла/нямаше начин без регистрация да я приемат/и се наложи при един от съседите да се водя по документи.....Общо взето едно такова омотано.Имам ли шанс след като нямам 5 год,като жител и какви са необходимите документи за тази община.Там никой,нищо не ти обяснява,пулят ти се,общо взето оправяй се сама

# 336
  • София
  • Мнения: 14 637
http://www.burgascouncil.org/upload/%20%D0%B7%D0%B0%20%D1%83%D1% … 8%D1%89%D0%B0.pdf



Това е наредбата за Бургас, всеки град си има негови изисквания.

# 337
  • Мнения: 3
Благодаря много,само не ми е ясно ,,2.
Удостоверение
от
съответната
Териториална
данъчна
дирекция
за
декларираното
имотно
състояние
на
всички
членове
на
семейството
  - само за мен ли декларация или за майка,татко,брат сестра...От Бургас ли се изкарва или по лична карта адреса и също за удостоверението за доходите само за мен или пак за цялото семейство

# 338
  • София
  • Мнения: 14 637
За София е - вадят се документи за членовете на семейството, описани в декларацията за кандидатстване. А се описват тези, с които живеете заедно и съставлявате едно домакинство. Това важи за всички документи.
Бележки от данъчното в София се искат и от месторождението/ако е друг град/ и по местоживеене/по ЛК/

# 339
  • Мнения: 3
Значи за по сигурно да си изкарам и по лична карта

# 340
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098

Бележки от данъчното в София се искат и от месторождението/ако е друг град/ и по местоживеене/по ЛК/

Аз не бях от друг град, а от друг квартал (по месторождение)  Mr. Green , ама ми искаха и от двете данъчни документи по едно време!  Joy

# 341
  • Мнения: 389
Здравейте, въпроса ми е знаете ли къде онлайн може да се провери дали молбата ти е одобрета или не е, освен по телефон дали може и онлайн, за стара загора става въпрос

# 342
  • Мнения: 26
Здравейте!
Моля ви, бихте ли ми отговорили на следните въпроси:
1. Може ли общинско жилище директно да се купи или трябва първо да се наеме за някакъв срок?
2. Какви са горе-долу наемите и цените, да кажем за 2-стаен апартамент, за София?
3. Може ли да се види някъде местоположението на общинските апартаменти - търсих, но не намерих.

Последна редакция: ср, 30 сеп 2015, 08:51 от LuzMaria

# 343
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Здравейте!
Моля ви, бихте ли ми отговорили на следните въпроси:
1. Може ли общинско жилище директно да се купи или трябва първо да се наеме за някакъв срок?
2. Какви са горе-долу наемите и цените, да кажем за 2-стаен апартамент?
3. Може ли да се види някъде местоположението на общинските апартаменти - търсих, но не намерих.

Има срок, но вече не помня колко години беше. Може да провериш на сайта на общината, която те интересува. Директно може да купиш само ако си наемател и ако притежаваш лихвоточки. За местоположението май няма да намериш информация.

# 344
  • Мнения: 26
Благодаря!
Сега намерих за цените - 80 стотинки на квадратен метър е наема. Това възможно ли е?

Общи условия

Активация на акаунт