«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 0 √ости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

ћнени€: 494
ƒайте рецепти за сосове за спагети.
÷итирай

ћнени€: 5
¬ нащта къща €дем спагети с 2 вид€ сос."Ѕ€л" и "„ервен"/така сме си ги кръстили/.—ъпругът ми ги прави.
„ервени€ прави от: 1глава кромид лук
0,500кг.кайма
2-3 с.л.доматена паста
1ч.ч.червено вино
1-2 с.л.брашно
подправка за спагети на KOTANYI , уни сос на "маги'', магданоз, сол на вкус .
Ќай- напред запържва лука до златисто,след което добав€ каймата и т€ да се позапържи, след не€ доматената паста размита с малко вода, след не€ брашното отново размито с вода и накра€ виното.ќства€ се да покъкри 3-4 мин.» се добав€т подправките.“ози сос изсипва  към вече сварените спагети и разбъркава.√арнират се с кашкавал и чили сос.
Ѕели€ сос го прави от спагетите полуфабрикат на ''Choice'' “е нали си имат и подправки към т€х.¬ тиган сипва зехтин и 1с.л. маргарин Ѕелла.»зсипва и пакетчетата с подправките от спагетите /аз купувам по 4бро€/.—лага унисос на ћаги и чуква 6 €йца.Ћеко разбърква тази смес , за да не се разпаднат €йцата.» докато са още рохки този сос го изсипва върху сварените спагети от пакетчетата.Ќакр€ слага магданоз.
÷итирай

Torino,IT

ћнени€: 1 812
»ма страшно много изписани теми, както и рецепти в готварската ooooh!
≈то една от т€х, има и италиански подфорум за паста, където има сигурно стотици рецепти Peace

ак да приготв€ вкусни спагети
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 310
Ќаколко идеи тук Peace
÷итирай

н€кьде

ћнени€: 2 929
аз го прав€ така:
-запьржвам кайма в малко олио, слагам н€колко скилидки нар€зан чесьн, сиовам доматите и накра€ подпрвки /слагам и сметана дпон€кога/
-олио, чесьн, гьби, домати,подправки
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 52
«апържвам 2 големи глави лук, нар€зани на полумесеци, 3-4 скилидки чесън наразани както дойде, около 250 гр. кайма, 300-400 гр. гъби нар€зани по дължина.  имион и черен пипер, сос, евентиално чубрица. ѕолзвам доматено пюре на "»деал" - то най- много ми наподоб€ва истински домати. - около половин буркан и мааалко водичка или вино.
јко са ми повече продуктите първо го запържвам поотделно (особено гъбите докато им изври водата дето пускат..) и после ги смесвам и слагам доматите.
јко решите да пробвате - да ви е вкусно!
÷итирай

sofiq

ћнени€: 234
аз го прав€ така:
-запьржвам кайма в малко олио, слагам н€колко скилидки нар€зан чесьн, сипвам доматите и накра€ подправки /слагам и сметана пон€кога/
-олио, чесан, гьби, домати,подправки

аз добав€м топено сирене и кашкавал. Peace
÷итирай

ћнени€: 2 799
аз го прав€ така:
-запьржвам кайма в малко олио, слагам н€колко скилидки нар€зан чесьн, сиовам доматите и накра€ подпрвки /слагам и сметана дпон€кога/

» аз така, но пон€кога вместо кайма запържвам филе нар€зано на жулиени.
÷итирай

Ќа плажа

ћнени€: 391
¬къщи много обичаме спагети,соса ми е завещан от мама:√ол€ма гглава лук нар€зана на дребно и задушена във вода и олио/първо се слага водата,после олиото/един кренвирш/оригинала е със шпек салам/ нар€зан на ситно,половин парче варена наденица със подправки,и т€ на ситно се прибав€т към лука,леко се запържва.ƒобав€ се чубрица,къри,чер пипер,сипват се домати ,ако са пресни,настъргани или от буркан,и се остав€ на котлона,докато изври водата.ѕреди да се свали от котлона се добав€т две кубчета топено сирене,разбърква се докато се стопи сиренето.ƒа ви е вкусно Peace
÷итирай

USA

ћнени€: 812
аз го прав€ така:

това ни е любими€т начин за приготв€нето на спагети
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 646

«а половин пакет спагети прав€ така:

1 гол€ма глава лук
3-4 чушки
50-60 грама гъби
2 скилидки чесън

250 грама кайма
2 буркана с домати (от малките)
малко горчица
чили
подправки на вкус (мащерка, чубрица, червен пипер, босилек, риган, къри, кубче зеленчуков бульон)

«апържвам каймата за около 2-3 минути и прибав€м лука, чушките, гъбите, чесъна, нар€зани на дребно и
се запържват до почти пълна готовност, когато прибав€м пасираните домати, горчицата, чилито (на вкус) и подправките.
ќстав€м да се сгъсти. Ќакра€ след като зале€ спагетите слагам кашкавал или пармезан.  Crazy
÷итирай

софи€

ћнени€: 15
Ќаши€ любим сос е:
150гр. сирене
150гр. синьо сирене
150гр.кашкавал
150гр.пушено сирене
250гр. заквасена сметана
100гр. пр€сно мл€ко
–азтап€т се сирената, и се прибав€т сметаната и мл€кото.
(сирената могат да бъдат и други каквито има в хладилника,
както и количеството им може да варира според вкуса.) 
÷итирай

¬арна

ћнени€: 637
’убавите идеи ми давате, тъкмо се чудех за довечера какво да бъде ....  chef
÷итирай

ћнени€: 467
1г. лук,крумит
500гр.кайма
1 мариновано бурканче гъби
доматено пюре/сок
розмарин,сол,чер пипер
300гр.кашкавал
1 кути€ майонеза
  «апържвам лука,слагам каймата и т€ да се запържи,слагам доматите .ƒокъто изкеп€т накра€ се добав€т гъбите и потправките.—пагетите се свар€ват,слага се соса ,настъргва се кашкавал и се слагат 2с.л. майонеза. chef
÷итирай

ћнени€: 467
«абравих да кажа ,че ако е доматено пюре се разрежда с малко вода(3-4 с.л. пюре с 200-300 мл.вода примерно).јко е доматен сок не се разрежда.—лагъм на око,да покрие каймата и да има да си кепи.
÷итирай
0 ѕотребители и 0 √ости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора