За по-големите деца, градината и болестите.....

  • 526
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 750
Здравейте, от както се е  родил Юрий нашата кака почти не е ходила на градина. Една от причините е че като отиди за няколко дни и после все някакви вирусчета ни носи, които тя кара сравнително леко, но Юрий доста го мъчат, а пък той нас мъчи докато го излекуваме.
Та въпросът ми е как се справяте с такава ситуация - иска ми се голямата да ходи на градина - все пак по-дисциплинирана е там, има какво да научи, но пък и ме е страх как ще му се отразят тези боледувания на малкия.....
Дайте съвет вие как се справяте с този проблем, моля ви!

# 1
  • Мнения: 542
Точно по същата причина и ние отложихме градината, докато малкия не направи година и половина. Пак боледуваха, но по-малко, а иначе всичко, което каката преболедуваше преди и след тръгването на градина - изкарваше го и малкия. Когато и той тръгна на ясла - мислех, че ще полудея от болести и неспирни сополи и т.н.
Според мен има някои болести, които е добре да се спестят на дете под 1 г и точно затова отлагахме градината, пък си бях и в къщи все пак. Интересно е обаче, че всяко дете си е със собствен имунитет - когато каката се разболя от варицела - бяха неразделни, но малкия не я хвана newsm78. Така че може и да ви се разминат повечето неща, но риск има винаги - просто в градината е по-голям. Понякога има деца, които не са съвсем излекувани и си ходят със сиропите и другите лекарства - виждала съм ги по рафтовете Shocked
Може би най-добре е да питаш и педиатъра.

# 2
  • Мнения: 3 164
Аз баткото го спрях от градината още като разбрах, че съм бременна.Но да си призная честно, съжалявах за това, а и за болестите нямаше кой знае какъв ефект.Баткото и без ходене на градина боледува 2-3 пъти през годината и понеже има ларингит и всеки път съм на нокти.А малкото се разсополиви на няколко пъти, че и Т, но всичко минаваше за 2-3 дни(пу-пу).А сега баткото тръгва предучилищна и ...незнам newsm78 Каквото сабя покаже Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Явно всичко си зависи от конкретното дете. Моята, когато не е на градина, не боледува изобщо, но отиде ли там не спира. Две години се надявах да си изгради този прословут групов имунитет, ама не - от септември до април почти нон стоп сополи и като резултат - отит. Rolling Eyes. Дано тази, 3-та поредна година, всичко да е ОК. И двете предходни години съм давала бронховаксом и мулти витамини на Цветка, ама резултат никакъв Confused

# 4
  • Мнения: 1 250
Ами ние се справяхме, но щом баткото беше болен, спеше с тати в другата стая. А пък и малката се оказа доста издържливо дете, не го ловят много вирусите.

Общи условия

Активация на акаунт