За водата

  • 386
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 190
Тия дни Лъчо пропи вода. И в мен възникнаха няколко въпроса:   newsm78
1. Как да разбера кога му се пие вода и кога иска да суче? Не може да казва сам какво иска.
2. По колко да му давам? Все пак не ми се иска да си тъпче коремчето само с вода.

# 1
  • Мнения: 206
Ако си започнала да го захранваш,между храненията трябва да му даваш,пък то кърмата също съдържа вода,така че е относително за бебо.Ние например повече от 60мл.не пием на ден...

# 2
  • Мнения: 7 106
Няма нищо лошо в това, че бебо е пропил вода, сигурно вече сте се захранили и то си е в реда на нещата. Спазвай златното правило да не му даваш непосредствено преди хранене и поне  половин час след хранене и няма да има проблем. Ти предлагай, пък той ако е жаден ще пие.

# 3
  • Мнения: 4 629
Според мен първо давай кърма и после вода. Бебето каквото му се иска ще си пийва, но си мисля, че на тази възраст все още кърмата е редно да е повечко от водата.

# 4
  • Мнения: 2 672
1. Как да разбера кога му се пие вода и кога иска да суче? Не може да казва сам какво иска.
2. По колко да му давам? Все пак не ми се иска да си тъпче коремчето само с вода.

1 аз давам вода когато се сетя , но гледам да мине час след хранене
2 давам му бутилката и колкото иска пие , достатъчно е голям да си прецени. Пие различно - от 10 до 100мл

Общи условия

Активация на акаунт