Отговори
  • Мнения: 3 491
Или само в Ню Джърси е така. Или може би защото не искам целодневна градина. По сайтовете им има разни описания на програми, които общо-взето говорят едни и същу красиви думи и рядко нещо фактологично. Трябва непременно да се обадиш по телефона, тогава ти казват първо да дойдеш и видиш, пък после ще си говорим. И понеже е масова практика, се питам защо е така.  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 909
Или само в Ню Джърси е така. Или може би защото не искам целодневна градина. По сайтовете им има разни описания на програми, които общо-взето говорят едни и същу красиви думи и рядко нещо фактологично. Трябва непременно да се обадиш по телефона, тогава ти казват първо да дойдеш и видиш, пък после ще си говорим. И понеже е масова практика, се питам защо е така.  newsm78
Има много градини и ясли, които са субвенционирани. В много държави цената се формира на баzата на zаплатите на родителите. 3атова е така, поне тук.

# 2
  • Мнения: 3 491
Или само в Ню Джърси е така. Или може би защото не искам целодневна градина. По сайтовете им има разни описания на програми, които общо-взето говорят едни и същу красиви думи и рядко нещо фактологично. Трябва непременно да се обадиш по телефона, тогава ти казват първо да дойдеш и видиш, пък после ще си говорим. И понеже е масова практика, се питам защо е така.  newsm78
Има много градини и ясли, които са субвенционирани. В много държави цената се формира на баzата на zаплатите на родителите. 3атова е така, поне тук.
Явно наистина е различно, защото тук като отидеш на място, се оказва, че си имат ценова таблица, за която става въпрос най-накрая. За субсидиране не знам, мисля, че изобщо не е масово. Нито пък някой ме е питал за семейни доходи. Изобщо - има вид на бизнес като бизнес.  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 854
Има много градини и ясли, които са субвенционирани. В много държави цената се формира на баzата на zаплатите на родителите. 3атова е така, поне тук.

А иначе условията еднакви ли са за децата,чийто родители плащат повече според по-високият им доход?

# 4
  • Мнения: 7 837
Тук една позната скоро смени градината на сина си и знам, 4е тарифите са еднакви за вси4ки. Она4е също не ги обявяват публи4но, а ги казват на интервюто  newsm78
Това, което мен ме у4удва е 4е родителите са задължени да носят храна за децата, а не се осигурява храна от градината, както е в БГ.

# 5
  • Мнения: 2 452
Тук доколкото съм се интересувала цените са обявени по Интернет сайтовете или в диплянките, к. градините изработват като рекламен материал. Преди 3 години мислех да давам Изабела на градина и тогава се бяхме разтърсили - в общи линии цените варираха окило 1,000$ на месец + памперсите + допълнителна такса ако я доведеш по-рано или я прибереш по-късно.
Дохода на родителите не определя тарифата, но при попълване на данъчните декларации може част от сумата, отделена за градина да се върне като върнат годишен данък. Това при родителите с по-високи заплати не е особено голяма сума.

# 6
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Таксата е за дьржавните детски градини се базира вьз основа на заплата( и не само на нея)Ина4е в 4астните таксите са обявени публи4но и не се променят.Разликата в таксата от 4астна и публи4на детска градина е.................... ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! Tiredогроооооомна

# 7
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Тук в дьржавните детски градини се нисят памперси само,а в 4астните се носят памперси ,сухо мляко(ако е бебе) и ако иска, някаква по специялна храна каот например плодово пИУре Confused и него си нося,но определено таксата е дооооооста по малка от тази ,която е написала ЛАУРА

# 8
  • Мнения: 3 491
Това, което мен ме у4удва е 4е родителите са задължени да носят храна за децата, а не се осигурява храна от градината, както е в БГ.

Има и такива, където хранят, но това мисля, че вдига цената Wink

# 9
  • Мнения: 3 491
Ето сега пак се връщам от оглед на детска градина - същата работа: разходка, реклама, и  накрая човек сам трябва да си пита за цената. Тогава става "о да, разбира се" и се вади някаква ценова листа, която на тебе не ти се показва, а се изчислява сумата и ти се написва някъде. Толкова ли е трудно тази ценова листа да се качи на уеб-сайта?  newsm78

# 10
  • Мнения: 4 629
но определено таксата е дооооооста по малка от тази ,която е написала ЛАУРА

Лаура сигурно има предвид 1000 канадски долара Thinking

# 11
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
но определено таксата е дооооооста по малка от тази ,която е написала ЛАУРА

Лаура сигурно има предвид 1000 канадски долара Thinking
Ами при нас е 150- 190 евро за 4астна детска градина Laughing

# 12
  • Мнения: 384
На нашата детска градина има цените в нета.

# 13
  • Мнения: 3 394
Никога не съм срещала затруднения с тази информация-вярно че в сайтовете не ги има,но ако им звъннеш или отидеш на място и ги помолиш за инфо пакет веднага ще ти дадат....и после няма да можеш да се отървеш от тях ooooh!

# 14
  • Spain
  • Мнения: 3 750
по сайтове не съм се ровила , но тук цените са фиксирани в градините . има 4асти и общински . общинските варират от 100 до 150 евро - като самата детска градина е 40 евро ,а останалото е за храната . 4астните -в зависимост от 4асовете - но излиза около 350 евро ако е от 8 до 7 ве4ерта . това им е по хубавото - при нас държавните работят до 5 . а 4астните до 7  и дори до 9 ве4ерта

Общи условия

Активация на акаунт