Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 юли 2004, 13:16 ч.

Търся съдействие

• 4 265
  • 32
  •   1
Отговори
на 14 юни тази година в клиника Шейново по немарливост на лекарите се прекъсна в края на четвъртия месец бременността на жена ми. Пет седмици тя носеше мъртъв плод в себе си, нещо, което в женската конултация на същото заведение пропуснаха да забележат на прегледите, за които си плащахме и разчитахме, че ще следят дали нещата са наред.
В момента жена ми е с жестока инфекция, а касапите в Патологична бременност продължават да сакатят и други българки.
Обръщам се към всички, които са сърбали горчивата попара на лица с диплома за лекари. Искам да съдя болницата, в която кюретите се изплакват на чешмата, където след аборт изхвърлят жертвата си (о, пардон, ПАЦИЕНТКАТА), едва  щом се свести от упойката (която могат и да й сложат без анестезиолог, ако не си плати на ръка; какво като вече сме плащали в касата на клиниката?), където я карат да подписва някакви бумаги, а сетне в документите пише, че е лежала там в реанимация още 24 часа.
Сам няма да постигна нищо. Съдът равнодушно ще свие рамене. За нас ще останат изхабените нерви, разстроеното здраве (което е най-важното) и похарчените нахалост пари, които нямахме шанс да дадем за памперси и играчки.
Но ако на този постинг се отзоват и други наивници, решили, че имало било такова нещо като лекарска етика и тра-ла-ла, мисля, че ще успеем да спрем касапите от Шейново.
Поне да се стряскат и от страх да не смеят да вършат такива неща, за които тръбят, че ставали само в либийски болници.
ТУК Е ПО-ЗЛЕ от Либия!

пишете ми на sharkan@mail.ru

докато си мълчим и се свиваме, да преживеем нещастието и болката, да я забравим, варвари в бели престилки ще продължават да съсипват бъдещето ни и децата ни ще останат неродени, а само мечтани.

П.П. Някой замислял ли се е КОЛКО от всичките доброволни аборти всъщност са ДОБРОВОЛНИ?

# 1
  • Варна
Sharkan,не си единствения в този форум с подобен проблем. Затова и направихме форум "Организация на родителите". Можеш да пренасочиш темата си нататък и да се предприемат конкретни действия..... Ако отгърнеш назад в темите на бъдещи и настоящи майки ще изровиш неподозирано количество подобни и дори по-лоши случаи от вашия.....

# 2
  • Бургас
Разбирам че сте разстроени и вбесени и това, което сте преживели е ужасно, но каква всъщност е идеята ви ?

Задължително ги съдете - това е първото и най-важно нещо, което трябва да се направи. Дори и да се учреди организация, тя никога няма да има правомощията да наказва лекари или пък да ги лишава от права - просто защото няма да е държавен орган с подобни компетенции - а такива има - пуснете жалба до директора на Шейново, до лекарския съюз, до съда - непременно, ако нищо от това няма ефект разкажете историята си в някой вестник. Но вие сте тези, които трябва да търсят правата си, защото вие сте потърпевшите.

# 3
  • Луксозенец
На твое място, едно от нещата, които щях да направя като за начало, е да пиша до медиите - четвъртата власт.  Стига да пуснеш съобщението си до БТА - те ще разтръбят информацията, след което ще започнат да ви търсят от телевизии, вестници и т.н., само посочи телефон... Ще има ефект, повярвай ми Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 4
  • Barcelona, Spain
Цитат на: Future pere
На твое място, едно от нещата, които щях да направя като за начало, е да пиша до медиите - четвъртата власт.  Стига да пуснеш съобщението си до БТА - те ще разтръбят информацията, !:

Поне като начало.
Но не може да се мълчи за такова нещо!

# 5
  • Варна до морето
Цитат на: sharkan

докато си мълчим и се свиваме, да преживеем нещастието и болката, да я забравим, варвари в бели престилки ще продължават да съсипват бъдещето ни и децата ни ще останат неродени, а само мечтани.

Да аз това все го повтарям ли повтарям из форумите и призовавам към бунт и неподчинение. Някой дори ме обвиниха, че от Америка е лесно да се поства.
Sharkan, искрено съжалявам за това което се е наложило да преживеете двамата. С Вас съм духом.

Сега по същество. Аз съм адвокат, тук има и други мами в системата. С най-голямо удоволствие бих ти написала жалбите и бих ти гледала делата и то без пари. За удовлетворение. От месеци чета и пиша тук. Има ужасяващи истории. Затова и започнахме инициативата със създаване на организация. Първо да те попитам:
 Confused: Пазиш ли всички бележки и направления, документи от прегледите и т. н.?
 Confused: На това, което си описал имаше ли и други свидетели?
 Confused: Знаеш ли имената на докторите и сестрите?

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
Цитат на: sharkan
на 14 юни тази година в клиника Шейново по немарливост на лекарите се прекъсна в края на четвъртия месец бременността на жена ми. Пет седмици тя носеше мъртъв плод в себе си, нещо, което в женската конултация на същото заведение пропуснаха да забележат на прегледите, за които си плащахме и разчитахме, че ще следят дали нещата са наред.

Съжалявам за всичко което ви се е случило, но все си мисля,че 5 седмици с мъртъв плод не би могло да е така...Искам да кажа-ако по един или друг начин плода загине - организма на жената започва да дава някакви сигнали (да прокърви-най-малкото) или направо да го 'изхвърли" този плод.
Знам, че 'думата" ти беше за друго,но като се замислиш...може да се окаже,че и лекарите са били 'прави".
Успех за напред!

# 7
  • Пловдив
Шаркан,няма думи с който да успея да ти кажа колко много съжалявам за това което сте преживели.Такива работи не бива да се случват в цивилизования свят.Преди месец и 10 дни и аз преживях такъв аборт.Плодът беше мъртъв от 3 седмици когато го откриха.Зная,че изживяването е адски болезнено.Бях в 4-ти месец.За мое щастие ме изчистиха добре и поне засега нямам оплаквания.Но вие трябва да съдите тези лекари за тяхната немърливост.Аз съм от Пловдив и не мога да се включа в инициативата ти защото не съм имала допир с тези лекари,но те подкрепям напълно.Ако мога с нещо да помогна само кажи.Абсолютно си прав,че не бива да си мълчим.Приеми помощта на Пела.Тя е прекрасен човек и адвокат.Не случайно написах човек на първо място.Не зная какво повече да кажа,защото ми е тежко на сърцето като си помисля какво сте преживел.
Стискам палци съпругата ти скоро да се оправи и да продължите напред.От цялото си сърце и душа ви пожелавам щастие и любов.
Успех и ни дръж в течение.

# 8
  • София
ще те подкрепим , ако решиш да раздухаме работата в медиите, време е в БГ да има осъден лекар - ей така за страх на другите такива като него, тези понякога пречат и на свестните си колеги да работят  Confused  Confused

# 9
  • Стара Загора
За пореден път адски се натъжавам и побеснявам от тази грозна действителност Imp Аз лично вече не познавам жена, която да не е имала проблеми през бременността си, това май вече се превръща в едно тежко изпитание, а когато се проследява от некадърни и жестоки "лекари" се превръща в кошмар Shocked
Година и половина преди да родя дъщеричката си преживях два спонтанни аборта през 5 месечен интервал, затова знам колко ви е тежко и не знам има ли думи които могат да ви утешат в този момент!!!
За щастие аз получих много добра лекарска помощ и отношение, без никакви лоши последици. С много наблюдения и страхотни лекари третата бременност беше едно прекрасно изживяване, искрено ви го пожелавам и на вас Grinning
И аз мисля, че ако лекарите са сгрешили не трябва да мълчите, ние сме с вас !!!
Желая ви много успех и само хубави моменти от сега нататък  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 10
  • София
Нямам думи! Много съжелявам за сполетялото ви нещастие.
И наистина реакция трябва да има, за да не стане немарливостта масова практика.

Както са те посъветвали по-горе, провери всички факти и огледай нещата от всякъде. Консултирай се и с други лекари, за да бъдеш на 100% сигурен, че има начин да докажеш твърденията си. Иначе, както сам пишеш, ще е само разход на нерви, време и пари.

Но най-много от всичко ти пожелавам съпругата ти да се възстанови и след време да ни се похвалиш с бебче!

# 11
Здравей,

Много тъжна история  Cry

Ама такива са си медицинските работници в България за съжалени  Sad
Навсякъде само за пари те питат и на всичкото отгоре ама хич не те и поглеждат ....  Rolling Eyes
Според мен за всичко това е виновно правителството! Защото  за нищо не се интересуват..... а само да си напълнят гушите  Rolling Eyes  
И на мен ми е омръзнало от немърливостта им!
Не знам какво може да се направи за да се спре всичко това  Rolling Eyes

# 12
Цитат на: Future pere
На твое място, едно от нещата, които щях да направя като за начало, е да пиша до медиите - четвъртата власт.  Стига да пуснеш съобщението си до БТА - те ще разтръбят информацията, след което ще започнат да ви търсят от телевизии, вестници и т.н., само посочи телефон... Ще има ефект, повярвай ми Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

това наистина звучи като добър старт!!

# 13
Искрено съжалявам за това което сте преживели! То е смесица от чувства, които не могат да бъдат изразени с думи...то е отпечатък който за съжаление носим в сърцата си докато сме живи...Дано съпругата ти се възстанови по-бързо и физически и психически! Смятам, че твоята роля е много важна за нея...пък и това на този етап е най-важното.
Наистина много има изписано по тези теми, отвратително е, че почти няма жена тук която да не е преживяла някаква трагедия. Наистина не трябва да се мълчи! Но и трябва да се знае че противопоставянето в случая е трудна задача поради огромната машина срещу която се изправяме. Но не смятам че е невъзможно в днешно време. Невъзможно беше преди 12 години, когато ми умориха живо детенце и след това надигайки глас можеха и искаха и с мен да сторят същото. Подкрепата е много важна! Освен това, сега времената са доста по-различни и бих ви подкрепила с каквото мога!
Поздрави и най-сърдечни пожелания и за двама ви!

# 14
  • London
Писат ти на електронната поща. Аз също съм потърпевша от въпросната болница.
 Imp Моят съвет е, не оставяй нещата така!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт