ВНИМАНИЕ-!Стафилококи в ШЕЙНОВО

  • 4 972
  • 41
  •   1
Отговори
Държа да предупредя бъдещите мами,а и всички които посещават Шейново зазараза от стафилококова инфекция.Оказа се че всички родени бебета преди близо месец сега са болни WinkНие го открихме едва вчера,но има и болни от по-рано.Пазете се и следете за симптомите,защото е доста опасно и неприятно #2gunfire

# 1
  • Мнения: 1 253
Как сте го открили?

# 2
Преди да родя ме предупредиха,но не обърнах никакво внимание и сега сме със стафилокок,а се оказа,че всичките ми познати родили там също са заразени #Cussing out

# 3
  • Мнения: 35 891
в "Св. София" положението е същото

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 356
в "Св. София" положението е същото

И аз така чух  Confused

# 5
  • Мнения: 248
Пазете се и следете за симптомите,защото е доста опасно и неприятно #2gunfire

Как да следим за симптомите - какви са и как можем да се предпазим?

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не можеш да се предпазиш. По принцип във всеки човек има тези бактерии, но трябва да се провокират от нещо, за да се развият.
Сомптомите са различни, защото има много видове. Трябва да се пази МНОГО ДОБРО ЛИЧНА ХИГИЕНА, отделни прибори за хранене, хавлиени кърпи и т.н.

# 7
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Радвайте се,че не са стрептококи...... #2gunfire
Бързо оздравяване на всички малки сладки дудета! Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 35 891
По принцип във всеки човек има тези бактерии, но трябва да се провокират от нещо, за да се развият.

нещата не стоят точно така при вътреболничната инфекция със стафилококи, бебетата се разболяват не от нормалните стафилококи, които ги има във всеки организъм, а от болнични щамове, които са различни и супер упорити!

# 9
  • Мнения: 2 978
Я и аз да попитам, някъде тук мисля, че бях чела,как една мама открила, че детенцето и е болно чак на 1год Rolling Eyes

Възможно ли е това?

Какви са симптомите?

Моля някой ако знае да каже?

Благодаря  bouquet

# 10
Ако го кърми може и тя да е болна и да го заразява периодично,затова трябва задължително да се изследва и кърмата в стеилно шише.Иначе симптомите са различни,но най-често малки пъпчици по цялото тяло,лицето и космените фоликули с гнойни върхове,запушен или хъркащ нос може и температура.

# 11
  • Мнения: 2 950
Много странно - поне преди половин година нищо такова не бях чувала за Св.София. Слава Богу беба за сега няма такива симптоми. Успех на сладурите!

# 12
  • София
  • Мнения: 3 960
Много странно - поне преди половин година нищо такова не бях чувала за Св.София. Слава Богу беба за сега няма такива симптоми. Успех на сладурите!

Нашето бебе е със стафилококи в очите и нослето, роди се в Св.София на 25-юни, два курса с антибиотици направихме (локално), 3 антибиограми и НИщО. За сега сме се отказали....Около мен всички деца бяха заразени, бяхме във Вип-а...

# 13
  • Мнения: 35 891
заразяват се в детското отделение

# 14
  • София
  • Мнения: 1 387
Аз родх на 01.08 в Шейново и не сме болни, но знам ли?! Вече почвам да се замислям дали ситните пъпчици на бузките на бебе не са симптом за стафилококова инфекция. Sick

Общи условия

Активация на акаунт