Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

Става въпрос не за ваксина по имунизационния календар/
Педиатър с дългогодишен професионален опит ни я препоръча срещу бактериални инфекции - френска, името й е IRS 19, прилича на стеримара, защото се приема по този начин: чрез впръскване /2 седмици по 2 пъти/ в носа на детенце, струва 8 лв.
Това, което искам да попитам е:
- има ли някой, който да я е ползвал; педиатърката твърди, че е по-добра от респивакса;
- на листовките на репивакса пише ли, че може да появи гноен секрет - това ме хвърли в дълбок размисъл дали няма "да си разболея насила"  Thinking детето?
Благодаря, предварително на отговорилите.
Цитирай

Пловдив

Не съм я чувала. Ние няколко години наред пием Бромховаксом - определено е доста по-добро от респивакса. Курсът е 3-месечен, пие се 10 дена, след това се почива 20  и отново така докато се приеме цялата доза за 3-те месеца. Цената на цялата количество - 3 блистера с по 10 хапчета е около 36 лева, зависи от къде се купува. Но е на капсули, мисля, че могат и да се разтварят, но най-добре е да се приема след консултация с педиатър.
Цитирай

Пловдив

Определено на бромховаксома не пише, че се появява гноен секрет, напротив дори го дават като съпътстващо лечение при по-упорити бактериални инфекции.
Цитирай

У дома, при моето семейство

IRS 19 под формата на ваксина /спринцовка с игла/ съм си я поставяла аз и цялото ми семейство като противогрипна ваксина, всяка есен. Мисля да го направя и тази, но само възрастните, без Марти. Не съм чувала да е ваксина против бактериални инфекции, мисля че е противогрипна, като 19 означава броя на вирусните щамовете които са включени в нея. Всяка година те са различни като вид. Не знам да не бъркам нещо, но си мисля че неможе да е против бактериални инфекции.
Цитирай

IRS 19 под формата на ваксина /спринцовка с игла/

Не знам дали става въпрос за същата ваксина - на листовката на тази, за която питам е написано - "бактериални лизати" /каквото и да означава това Rolling Eyes/ и са изброени с латински наименования съдържащите се компоненти.
Цитирай

Пловдив

Ние лично сме ползвали IRS19. Добра беше! Действието и е за цялата носоглътка. Нямахме никакви странични проблеми! Дано и при вас е така!
Цитирай

Ваксина срещу бактериални инфекции?  newsm78 Има ли такова нещо? За първи път чувам това Crying or Very sad Че те бактериите са толкова много..... Rolling Eyes
Цитирай
Здравейте!
На нас също ни препоръчаха ИРС19 , тъй като през юни изкара тежък серозен отит, и вече направихме един курс на лечение от 2 седмици.Утре ни предстои да започнем втори курс.ИРС19 категорично предпазва от усложненията на прекарени вирусни инфекции, които се причиняват от бактерии. Моят син е на 3 години и 2 месеца и ходи на детска градина. Засега изкара само една хрема, която почти не я усетихме, така че се надявам ИРС-а да е помогнал. За разлика от миналата година, когато ходеше на ясла, всяка хрема беше и с температура. Така че за сега мога да дам положително становище за ИРС 19, чъпреки че все още не сме изградили стабилен имунитет.
Цитирай

моля кажете ми за ИРС 19 как го давате - 2 седмици сутрин и вечер по едно впръскване във всяка ноздра?
Цитирай
Здравей!
Ние пръскаме IRS19 на 3годишния ми син така:
Сутрин и вечер по едно впръскване във всяка ноздра в продължение на две седмици.
След това почиваме две седмици.
След почивката пак започваме на ново да пръскаме пак сутрин и вечер по 1 впръскване във всяка ноздра в продължение на 2 седмици.
След това пак се почива две седмици.
След почивката се прави още един курс от две седмици - сутрин и вечер по едно впръскване във всяка ноздра.
т.е. трябва да изпръскате три флакончета общо, като всяко флаконче  стига  за един курс на лечение.(може да остане за още 3-4 пъти , но се взема ново)
Цитирай

Става въпрос не за ваксина по имунизационния календар/
Педиатър с дългогодишен професионален опит ни я препоръча срещу бактериални инфекции - френска, името й е IRS 19, прилича на стеримара, защото се приема по този начин: чрез впръскване /2 седмици по 2 пъти/ в носа на детенце, струва 8 лв.
IRS 19 е комбинация от бактериални лизати.
http://grip.orbitel.bg/preventive/irs.asp
Това са групи препарати с много съмнителен ефект (тук влиза и фамозният Бронховаксон (м)).
Ако ваксинирате детето с Превенар, Neis-Vac-C, Противо-грипна ваксина ще имате повече полза.

Аз лично никога не съм използвал препарати от бактериални лизати-просто си ваксинирам децата според добри и изпитани схеми.
« Последна редакция: пн, 26 сеп 2005, 21:46 от Birdie »
Цитирай

sofia

Аз лично никога не съм ги използвал-просто си ваксинирам децата според добри и изпитани схеми.
А дали би споделил с нас добра и изпитана схема за ваксиниране на деца?
Цитирай

Аз лично никога не съм ги използвал-просто си ваксинирам децата според добри и изпитани схеми.
А дали би споделил с нас добра и изпитана схема за ваксиниране на деца?
Официалната схема на ААП е наистина много "изпипана":
http://www.cdc.gov/nip/recs/child-schedule.htm#Printable

Немската схема, която се работи в БГ също е много добра, ако се правят ВСИЧКИ ваксини влизащи в оргиналната немска схема, и се поставят по правилен начин. Ваксинациите с Превнар +Акт-Хиб+ Менингитната ваксина са задължителни вече.
Грипната ваксина е много резултатна при деца, които често боледуват през зимата, или страдат от бронхиална астма.
От 2006 година в обръщение ще влязат ваксините- Бустрикс, Менактра, Адацел. Нови продукти с голямо значение
Цитирай

Шумен

По препоръка на педиатърката ни, която е и хомеопат, ще правим профилактика на малката с Осцилококцинум - като за нейната възраст 1 ампула седмично (примерно всеки понеделник). За каката профилактиката я правим със Септилин - сиропче на Хималая Драг Къмпани за повишаване на имунитета.
Цитирай

По препоръка на педиатърката ни, която е и хомеопат, ще правим профилактика на малката с Осцилококцинум - като за нейната възраст 1 ампула седмично (примерно всеки понеделник). За каката профилактиката я правим със Септилин - сиропче на Хималая Драг Къмпани за повишаване на имунитета.
На бебе на 5 месеца ще правите "профилактика"???  Naughty ooooh!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора