Пръстени в родилното

  • 2 885
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Имам малко смешен въпрос Embarassed
Трябва ли да си сваля пръстените като тръгна за родилното. Имам предвид брачната халка newsm78 Бях чувала, че и лак на ноктите не трябвало да имаш, но не знам защо newsm78

# 1
  • Мнения: 816
Да, би било добре да се махнат пръстени, гривни, гердани и всякакви накити ( вкл.  и халката), поради една единствена причина: а именно, че при евентуално включване на ел. апаратура ( на никого не пожелавам, но това е превантивна мярка) би могло да се получи усложнение ( става въпрос за дефибрилации, и др. подобни).

# 2
  • Мнения: 7 186
Пръстена на никой няма да пречи, но по- добре си го остави вкъщи, за де не зачезне. Особено ако ти се налага обща анестезия. За лака е препоръчително да си без, но не е задължително. Остави бижутата вкъщи по- добре. Peace

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и двата пъти си бях с пръстен, но принцип DOROTEIA е права...

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Малко офф: Как ви ставаха пръстените в този период-аз си свалих харката още в 5 месец, защото не ми ставаше на кебапчетата.
Не знаех, че трябва да съм без лак и пръстени (последният със свестен маникюр и положен лак  ooooh!), но бях сис синджирче, не ми направиха забележка.
По-добре остави красотите на отговорно пазене вкъщи.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 745
Бях чувала, че и лак на ноктите не трябвало да имаш, но не знам защо newsm78

Помня ли ... май пръстчетата ми бяха по дебели тогаз ... едва ли съм била с халка.
Това за лака най-верочтно ако раждането е секцио. При операции няма лакове, гримове и т.н. Това е защото следят общото състояние ... по нокти и т.н.

# 6
  • Мнения: 46 488
Малко офф: Как ви ставаха пръстените в този период-аз си свалих харката още в 5 месец, защото не ми ставаше на кебапчетата......

Аз уцелих да бременея във високосна година и си сложих една сребърна халка, която преди носех .... на палеца  Laughing

# 7
  • Мнения: 7 186
Малко офф: Как ви ставаха пръстените в този период-аз си свалих харката още в 5 месец, защото не ми ставаше на кебапчетата.
(

Моята халка и годежния ги преместих на кутрето преди 2 седмици. Wink
Уж като си гледам ръцете нищо им няма, ама явно пръстите са ми отекли. Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 44 029
Хъмс... моята халка даже ми е големичка Laughing ама няма да я нося, че ще ми падне някъде.. иначе за лакът май няма проблем - хубаво било да нямаш маникюр да не удраскаш случайно бебчо Mr. Green или нещо такова беше...

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Халката на мен по това време хич не ми ставаше, така че бях без нея. Но пък имах лак на ноктите - никой не се е карал. Но по-добре си махни бижутата - аз успях да одера бебчо с гривничката с номера, която слагат в родилното  ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 181
и аз заради високосната година си бях махнала всичкото друго злато носех си само хълката на малкия пръст и с нея си раждах.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Хм, за пръстените го знаех, ама за лака не...Значи отсега нататък няма да си слагам лак, че кой знае в кой момент ще тръгне... Laughing
А халката и годежния се сетих да ги свалям в осмия месец, и вярвайте ми няма такава болка...Халката успях, но годежния се наложи да го срежем..Вече мина месец, но сутрин кокалчетата на пръстите ми още ме болят и едвам ги сгъвам..Дано нямам някоя по-сериозна травма

# 12
  • Мнения: 1 613
Аз бях с пръстен (толкова набързо стана моето раждане, че изключих), но както някой беше казал по-горе е по-добре без  Wink
Като съм гледала секцио по ТВто на някой им залепяха анкерпласт (така ли се пише Embarassed) върху пръстените.

# 13
  • Мнения: X
Принципно е по-добре без, аз неможах да си извадя халката от пръста  Embarassed 'щото беше, като пет кебапчета, та си раждах с нея. А лака се маха, защото ти гледат ноктите дали са посинели, побелели и т.н.

# 14
  • Мнения: 5 577
А лака се маха, защото ти гледат ноктите дали са посинели, побелели и т.н.

Май също така разбират дали е хванала упойката по ноктите...не съм сигурна, не раждах секцио, но в родилното го пише с големи букви - без лак и маникюр!  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт