Песъчинки в бъбреците.

  • 5 233
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Здравейте,
По време на бременноста ми - ме наболяваха бъбреците, а след като родих при преглед се установи, че имам песъчинки в бъбреците. На моменти страшно много ме боли единия бъбрек. Изписаха ми едни хапчета, които спомагат изхвърлянето им от организма, Пих ги доста време( не много редовно), но от скоро пак започна да ме боли. Леля ми имаше същият проблем и ме посъветва да си правя чай от липов цвят и да пия сутрин на гладно колкото се може почече. Писна ми да пия хпачета, та мисълта ми беше дали знаете някакви такива лечения? Казаха ми също, че е хубаво да се пие бира newsm78 Имали ли сте такъв проблем  и  как се справихте?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
В билковите аптеки продават един  чай на проф.Ламбрев, казва се Чай за бъбречни страдания. Определено е добър, помага. Самият професор в последствие разбрах, че наистина е бил лекар, а не някой самозванец билкар. Знам също, че отвара от царевечна коса върши работа или бира, но трябва да е топла, при това се пие в ударни дози. Повече диня също помага. Но определено ти препоръчвам този чай ефект има.

# 2
  • Мнения: 1 250
Много зависи какъв ти е вида на камъните.

Чувала съм за едни хартийки - следят дали урината ти е кисела или алкална. Ако е алкална - пие се аспирин. Ако е кисела- някакви хапчета за алкализиране.

Ако са само 1 вид - може да помогне диета. Чувала съм, че трябва да е избягва магданоз, шоколад, кафе и други неща.

Иначе бирата си е универсално средство. Аз нямам проблеми, но пак си я пия. И е добър анестетик.

# 3
  • Мнения: 3 777
Аз се влошавам от определени видове мин. вода.

Пила съм чай от мечо грозде-той е за бъбреци, но е леко казано ужасен.
За бирата знам, но топла.
Както и много диня и естествено големи количества вода.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
За мечото грозде знам, че е нож с две остриета и не е хубаво да се пие ако не е направена точна дозировка. За този чай на проф.Ламбрев знам от баща ми, който има много често проблеми с камъни в бъбреците и казва, че много му помага.

# 5
  • Мнения: 5 299
Благодаря ви момичета. Ще попитам утре и в аптеката, но мисля, че ще взема този чай на др. Ламбрев

# 6
Пии липов чай и ще ти помогне. Имам прекарани няколко кризи, но откакто ми казаха го пиех редовно и засега нямам проблеми.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 741
Мама също ме караше едно време да го пия това мечо грозде, но то си е ГадоссссТТТ. Топлата бира ме опива ... нали не пия. Аз песъчинки си имам от малка. Последния път закрепих положението с някакви хапчета на Тошков.

# 8
Аз се влошавам от определени видове мин. вода.

Пила съм чай от мечо грозде-той е за бъбреци, но е леко казано ужасен.
За бирата знам, но топла.
Както и много диня и естествено големи количества вода.

Мечото грозде е за дезинфекция на пикочните пътища не за изхвърляне. Действа само в алкална урина или иначе казано преди да го пиеш трябва да вземеш сода бикарбонат , една ч.л. мисля но на самото пакетче си пише. Пише също колко време трябва да се приема и колко да се почива между приемите. За камъни в бъбреците съм чувала че се пие тумор от шипка (единк рошави образувания по клончетата на храста ). Казват че много помага но не помня каква дозаи колко време се пие.

Общи условия

Активация на акаунт