Надути крака

  • 1 664
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 051
Здравейте, момичета!
В 24-та гестационна седмица съм, не съм наддала много 2- 3 кг., но ужасно ми се подуват краката - от коленете....чак  до долу... Имате ли подобен проблем и как го решавате?
Предварително благодаря!
с поздрав:
Роси

# 1
  • Мнения: 368
на мен последния месец ми се надуваха от топлото. Но сега не е чак толкова топло. Отиди на лекар да ти пуснат изследвания защото това си има причина.
Иначе аз си ги слагах в хладка вода и си ги държах по два пъти на ден вдигнати на високо.
Лека бременност.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
На мен ми помагаше донякъде гела за подути крака на Чико Мама Дона.
Иначе аз си ги слагах в хладка вода и си ги държах по два пъти на ден вдигнати на високо.
Това също.

Но наистина пусни си изследвания, аз имах албумин, но бях вече в края.

# 3
  • Мнения: 5 183
Абе, може да е от умора, тежест или от топло, но най-добре кажи на лекаря си, защото и аз имах такъв проблем и уж правех разни процедури ... ве4ер спях с краката повдигнати върху възглавница. Сутринта бях наред, но после пак ми оти4аха ... В крайна сметка не е било без при4ина. Към последните седмици умирах от главоболие, отпаднала се 4увствах ... оказа се 4е имам прееклампсия /така му казват тук/. Мисля 4е другото му название е Токсикоза на бремеността. Засяга 4ерния дроб и бъбреците май, ако не бъркам нещо .... Не е никак за пренебрегване подуването на краката. Това може да е симптом на нещо. При мен се наложи да предизвикат раждане по-рано, за да не стане фатално късно.
Не искам да те плаша. Не казвам 4е всяка бъдеща майка с крака, които се подуват, има прееклампсия ... просто те моля да си обърнеш внимание!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 254
Тичай при доктора!
Аз от началото съм си с подути крака и обувка не мога да обуя... И докторите като ми видеха поничките се шашкаха и веднага ме пращаха да давам урина... Гледат албумина или белтъка /едно и също е/
Е на мен ми се подуваха просто ей-така за разнообразие Simple Smile
но съдейки по реакцийте на дофторите, може и да е нещо сериозно...

# 5
  • София
  • Мнения: 2 298
Най-добре е да ти пуснат изследвания. Може да е от всичко, а може и нищо да ти няма. Аз бях така с непрекъснато подути крака от самото начало, взех си 3 номера по-големи обувки, направиха ми всякакви изследвания да се търси причината - нищо ми нямаше. После тези изслдвания ми ги повтаряха периодично, за всеки случай - все така всичко беше наред. Лежах вечер с високо вдигнати крака, правех си масажи в хладка вода с една масажна вана за крака. Сутрин и до обяд беше наред, но до вечерта ставаше ужас. После някъде четох да се яде тиква и започнах, сякаш подейства, ама ми омръзна тази тиква по едно време...И така си ходех почти ди края. В 9-ти месец започнах да вдигам кръвно и доктора реши да не чака за да не стане някоя беля и така - секцио, малко преждевременно ...Та високото кръвно води до преекламсия, това ми беше и диагнозата в някаква болнична карта, токсикоза на бременността е нещо друго...
Та в твоя случай може и да няма нищо страшно както беше при мене до 9-ти месец, но само с изследвания може да се изключи вероятността за разни усложнения, затова си ги направи сега и искай после да продължават да ти ги правят периодично, ако краката продължават да ти бъдат в това положение.

# 6
  • Мнения: 1 108
Да и аз имах същият проблем.
Крака , ръце всичко ми се поддуваше- като стоях права, седях.
Лекувах се единствено когато - си вдигах краката нагоре или нощем като спя хили през деня като лежах си поставях под краката една камара от възглавници.Тогава нямах никакви подувания.

# 7
  • Мнения: 2 952
Питай доктора си , да ти пусне изследвания , той знае какви ако се налага, кажи му ...а може би не се надуват 4ак толкова както си мислиш или усещаш...моите също се надуват ,но сега пове4е , 32 седмици.Оплаквах се , а като  видях на  другите  бременни краката  на една консултация   викам - край , няма да се оплаквам , само усещането е такова ..не са ужасно надути...е тежко е ве4е , а е и жега ...,но кажи му на др. това му е работата ,. никой вупрос не е глупав.

# 8
  • Мнения: 7 186
Най- напред отиди да ти направят изследвания. Peace
На мен започнаха леко да ми отичат след 7- мия месец, но и жегата определено има значение. Дръж си ги повече вдигнати нагоре, накисвай ги в хладка вода, даже ако има кой да ти прави масаж от време на време няма да е лошо. Wink Избягвай солта.

# 9
  • Мнения: 5 183
Най- напред отиди да ти направят изследвания

НЕПРЕМЕННО

Последна редакция: нд, 11 сеп 2005, 14:38 от Maika

# 10
  • Мнения: 287
Здравей на мен белтъка ми беше нисък, това беше обяснението за подутите ми крака. Лекарката ми каза да изяждам по 200 - 300 гр. извара Shocked на ден (но не точно тогава не ми се ядеше извара). Пусни си изследвания и дано не е нищо страшно. Леко бременеене Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 807
Необходимо е да си направиш изследвания.
Сигурно е от албумина, не може да е само от умората или тежестта на тялото.
С първата бях студентка последна година, с практики и т.н. - заета от 7:00 до 18:00 часа.
С втората пък - се грижех сама за първото.

И с двете си бременности не бях нито подпухнала, нито "надута", с изключение на коремчето, де  Wink

Добре е все пак да си почиваш повече, ама в хоризонтално положение  Wink

Последна редакция: нд, 11 сеп 2005, 16:23 от Maminka

# 12
  • Мнения: 827
 Първо, за изследванията и солта и аз съм на това мнение. И второ, аз използвах, освен хладката вода, едни кремове, които са специално за такива случаи. Моят беше на Oriflame. Като се намажа с него, усещам приятно "ментово" охлаждане,много добре ми действаше

# 13
  • Мнения: 2 952
Моите крака и така постоянно се потят , ако ги намажа с крем ще полудея ... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 3 663
отичането на краката обикновено е симптом за бъбречни проблеми или високо кръвно налягане
не искам да те плаша, но и двете не са за подценяване и са сериозни
непременно да ти направят изследвания
случва да се подуват и от тежестта, но щом си качила само 2-3кг едва ли е от това...

Общи условия

Активация на акаунт