скорошно раждане в Шейново?

  • 350 529
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 2 385
  • Мнения: 411
За естествено раждане става въпрос.Дали е при необходимост,или е задълже.

# 2 386
  • Мнения: 1 478
Понеже вчера на отворените врати не казаха за списъка за болницата при раждане, а и аз забравих да питам, ако някой го е снимал скоро - ще го сподели ли с нас?

# 2 387
  • Мнения: 411
Момичета, да ви попитам..понеже гледам едни клипчета за дишане по време на раждане.Там говорят за момент в който акушерката ти казва да спреш да напъваш и да дишаш ( за да излезе носа и устата на бебето и после , за да му изкарат рамената).Понеже питах мои познати  (които обаче не са раждали в "Шейново") и те казват,че по време на напъните е нямало такъв момент с команда за задържане на напъна, да попитам в "Шейново" има ли такава практика? Благодаря Simple Smile
Виктория тук има списък.Аз по него с приготвих нещата + нощница и помпа  Wink
http://www.sheynovo-ag.eu/pacienti.html

# 2 388
  • София
  • Мнения: 2 104
Никога не съм чула за катетър по време на естествено раждане, особено пък да е практика в Шейново. Каква би му била ролята?

# 2 389
  • Мнения: 1 067
По мое време, далечната 2010 катетър не слагаха, ама си спомням смътно, че ме изпишкваха на подлога, но аз много дълго раждах...На второто раждане- секциото бях с избор на екип и предварително уговорих катетъра дя ми сложат след упойката и нищо не разбрах....

# 2 390
  • Мнения: 411
Една моя приятелка роди естествено миналата година и каза,че са и сложили.Не разбрах да е имало конкретна причина,за това се зачудих дали е практика или по-скоро единичен случай.

# 2 391
  • Мнения: 296
И на мен ми сложиха катетър - 2017 г.

# 2 392
  • София
  • Мнения: 102
Здравейте, мами! Знаете ли дали трябва да се носи козметика за бебето в болницата? Също така, в списъка от сайта пише "термометър". Той за бебето или за нас е?

# 2 393
  • Мнения: 11
Вчера родих в Шейново, по-актуална информация оот тази едва ли ще получите. Катетър по време нна естествено раждане не се слага, просто те изпишкват и до там - абсолютно безболезнена процедура. Термометърът е за майката, но и да не носиш тук дават. Условията в родилна зала мога да кажа, че в България май по-добри няма. Изключително добри специалисти, на които съм изключително благодарна и за двете ми деца. За протокола родих естествено чрез индукция без никакви шевове нито външни нито вътрешни.
Относно бъдещата мама, която питаше за дишането - съвет: не се затормозявай излишно с клипчета и ненужна информация, лекарите и акушерите ще те напътстват спрямо конкретния случай нищо няма да бъде така както го виждаш по клипчетата. Реално напъните трябва да са 3 за една контракция, но трудно се постигат с оглед болка и т.н., така че довери се на специалистите.
Успех и леко раждане на всички избрали тазо болница!

# 2 394
  • Мнения: 411
Честито,Калина! Да ти е живо и здраво бебето и да се възстановиш много бързо!
Благодаря за изчерпателния отговор.Може ли да поясниш,какво е раждане с "индукция" и как ти се виждат стаите? Също така да попитам:при кой АГ ражда?  Hug

# 2 395
  • Мнения: 4
Здравейте мамчета. Имам въпрос отнисно прегледа за родоразрешение в Шейново. Аз не съм от София и се следя в нашия град. Предписанията ми за секцои са от съдув хирург заради вени и възпаление на ставите. Та въпроса ми е какви докоменти се носят на този преглед, предписанието от хирурга за Шейново ли е или по него следящия аг ми издава направление за секцио. Извинявам се за сигурно звучащите тъпо въпроси, но ми е първо раждане и съм адски объркана. Благодаря предварително

# 2 396
  • Мнения: 296
Със всички документи отиваш в Шейново. Прегледа се извършва от доктор Китанова /завеждащ Родилно отделение/ всеки делничен ден по обяд /мисля, че от 12 до 13 ч./. Заплаща се 30 лв. на регистратура и влизаш при нея в кабинет 15. Тя разглежда документите, след това прави обстоен преглед с ехограф и накрая си казва мнението. Ако си за секцио избирате дата.

# 2 397
  • Мнения: 4
Благодаря.. Значи ако правилно съм разбрала не ми е нужно предписание от моя аг, а само това от хирурга, защото реално Китанова ще реши. Много много благодаря... :*

# 2 398
  • Мнения: 5
Здравейте, на 09.05.2017г. родих в Шейново. По въпроса за катетъра мога да кажа, че на мен на два пъти ми слагаха. Имаше и други мамчета, на които също им бяха слагали по време на раждането.
Относно стаите, аз бях в стая с две легла, имаше един прозорец без никакви щори, стаята беше с изглед към някакъв блок. Леглата бяха ужасни, стари и много скърцаха и бяха неудобни. Чистеха всяка сутрин преди визитация.
Успех на бъдещите мамчета и пожелавам здрави бебчета. bouquet

# 2 399
  • Мнения: 1 478
Гери, щом си била в стая с две легла да не си била във Вип стая? Там нали уж леглата са по-хубави? Или беше в обикновена стая?
При кой беше раждането? Нормално или секцио?
Как ти се сториха санитарките, сестрите? Доволна ли си? Сподели повече с нас 😊И между другото Честито , бебче!
Честито и на Калина!
Да са ви здрави бебоците, много да ви радват, а на вас - бързо възстановяване!

Общи условия

Активация на акаунт