маймунската тема

  • 129 934
  • 974
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
можеш и по желание да избереш секцио...
Чувала съм, че секциото по желание го има само в БГ, заради рушветите...
Мислех, че по света не го правят без медицински причини Thinking

# 46
  • Мнения: 3 591
можеш и по желание да избереш секцио...
Чувала съм, че секциото по желание го има само в БГ, заради рушветите...
Мислех, че по света не го правят без медицински причини Thinking

Ами има го , иам си тарифи за това в частните болници, но медицинските застраховки не го покриват. Това е като пластичните операции. Е, може да има и по скъпи застраховки дето го покриват - не съм много наясно.
Може би защото е разрешено не е популярно, но това си е част от свободата на избора.
Не може да се сравнява с БГ - там жените раждат секцио щото ги е страх от болката, тук това не е причина.
Като цяло масово се ражда активно у дома, в центрове за активно раждане или болниците,  но има и жени които раждат с епидурал или секцио.

# 47
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
[desi] ... зарязах си работата да чета разказите ти...
ей такива са ми очите #Crazy
няма ли как и БГ лекарите да работят така...мамкаму!
Спомням си, че като разказах на майка ми как са изкъпали бебето веднага, коментара и беше само "диваци, това отдавна не се прави!"....

# 48
  • Мнения: 1 586
Съвсем вярно си е, че като почнеш да се шашкаш и болките се усилват. Мен първата по-силна контракция ме сполетя на паркинга, тръгвайки към болницата... Като се замисля, може би най-естествено би било раждането у нас, ако се изчака до последно у дома и само за напъните се иде в болницата (една моя приятелка 2 пъти така ражда за отрицателно време Simple Smile ), ама може ли да съм сигурна, че няма да се забавя прекалено... Знам едно семейство (по-скоро имаме общи познати), което провежда раждането на сина в домашни условия, като бащата акушира. Всичко минава съвсем естествено и спокойно. После викат акушерка да запише бебето и да ги прегледа с майката. Акушерката естествено била смаяна - всичко било съвсем наред, майката без разкъсвания, бебето "обработено" съвсем добре (измито, прерязана пъпна връв,...). Това преди 10-тина години се е случило. Обаче аз лично леко се притеснявам да го направя... Но пък и леко завиждам на циганките, дето си раждат у дома... Не знам. Обстановката и отношението в нашите болници са много непредразполагащи към отпускане и позитивно раждане.

Деси, я разкажи и за оня обичай при вас - невръстни момиченца да присъстват на раждане на роднини Simple Smile

# 49
  • Мнения: 3 591
Не се казва Мамка му, казва се маймунка му  smile3534

На майка ми пък и се стори много странно това с некъпането и после къпането с овлажняващия крем.  Тя веднага се изказа,че неможела да му диша кожата - добре, че не я послушах Mr. Green

незнам дали в Бг ще се променят нещата, но определено няма ако майките не искат и не настояват за тези промени. Надявам се новите млади гинеколози да четат и ползват интернет, ама като че ли майките не искат при такива да ходят да раждат. Или тях ги е страх, че професора като каже кърмене на 3 часа и ще ги скъсат на изпита ако кажат на поискване... или че майките ще ги обявят за некъдърни(аз и подобни неща съм чела пак тука във форума- как едва не уморили бебето, че я оставили да ражда като на нивата .... - според мен правилно решение, според майката грешно...)

Затова и се притеснявах досега да пиша.
Много е труден баланса назад към природата.... но ето виждате , че може да стане, и да се ражда природно, въпреки медицинския персонал и това, че имах някакви усложнения и ме преместиха в операционна. незнам какво се обърка толкова, бебето е можело да го аспирират и на пода където почнах да раждам, но въпреки това докторицата прецени, че може да се почака, не ми поакзаха паника и никой не се приближи до мен до последно.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 254
Деси, наистина много впечетляващо е цялото това нещо...
Ама през цялото време като четох и се чудих... Като ти дадът бебето, и ти като си го вържеш за себе си и като е най-добре то да е на голото ти тяло... Как се обличаш... Звучи тъпо въпроса ми, ама ми се стори, че то бебето през цялото време има достъп до млекоцентралата... и като поиска се включва в контакта... Simple Smile

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ама това в БГ ли?
Все съм се чудила какви са последствията, ако наистина решиш на своя глава да родиш в къщи Thinking

# 52
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Все съм се чудила какви са последствията, ако наистина решиш на своя глава да родиш в къщи Thinking

Ще те съдят и ще те пишат по вестниците за назидание!  Mr. Green Laughing Няма да се очудя, между другото...  Wink

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Абе, чак до съд може и да не се стигне, но като нищо ще откажат да ми прегледат бебето, да го ваксинират или нещо друго.
Знам ли, те могат да са много диви нашите лекари, ако не ги слушаш Close

# 54
  • Мнения: 3 591
Деси, я разкажи и за оня обичай при вас - невръстни момиченца да присъстват на раждане на роднини Simple Smile

Aми то не е обичай, ами понеже тук на раждането се гледа като на незабравимо преживяване(и то е такова и наистина е магията на живота!) и не се свързва с мъчение и болка жените често раждат с по-големите си деца и близки. Аз като бях бременна една позната(не особенно близка) искаше да съм и се обадела като почна да раждам да вземела да прати дъщеря си с мене, че не била гледала още раждане. момиченцето беше на 7-8 годинки и аз  #Crazy #Crazy #Crazy
За мен момента е интимен дотолкова, че искам егоистично да го споделя само с мъжа си следващия път. незнам майка ми дали ще е тук следващия път, ама ако е незнам дали ще я взема пак да ме команди да не залягам по пода...ама и тя се е поафриканчила - може и да я взема Simple Smile

Та децата гледат. Защото жените нито крещат, нито пищят, нито кървища и лайна текат. Съжелявам за езика, ам аникога няма да забравя израза, че живота идва сред лайна, урина и кръв  smile3511 разбира се това ако всичко е наред. Предполагам ако има усложнения деца не се допускат.

Аз имам някакви предразсъдъци дете и то пепознато да му гледа между краката, макар,ч е примерно мъжа ми не го е приемал като гледане между краката. За него това е магия и иска да го преживява отново и отново. Сега иска да изражда той, иска да снимал(на което аз се възпротивих ужасно), но пък истината е че много пъти ни се е случвало да ходим на гости на местни и да ни извадят снимки да гледаме на бебето, които започват от раждането - пронизването на главичката и т.н. Мъжа ми винаги е коментирал снимките с ужасен ентусиазъм и трепет, а аз се чувствах неудобно,ч е гледа онея работи на други жени и то на негови приятели Shocked ...ама като че ли той не виждаше оная работа а само бебето... Е , благодаря - аз такива снимки не искам! макар и да гледам раждания без проблем и снимки. Ама накак си моите да ги покажат.... Embarassed Embarassed Embarassed
няма да взема сина си да гледа как раждам, няма да взема и други деца. Но местните го правят. Споделят момента цялата рода,  всички ги обхваща еуфория, магията е навсякъде, абе като наркотик. 

и раждането наистина е магия момичета. Незабравима, неболезнена, прекрасна и неземна.... Ох, разревах се.

# 55
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
как едва не уморили бебето, че я оставили да ражда като на нивата .... - според мен правилно решение, според майката грешно...)

ами да...защото НИКОЙ не обяснява как може да се роди като нормален човек, без да те боли и тнт...
може би ако ходиш на училище за родители, но не всички могат...аз например и двата пъти работих до последно... Лекарите си знаят класическия подход и туй то....
Мислех си, че съм имала леки раждания, но като прочетох това...разбирам защо майка ми се ядосваше и ми разправяше, че двете в къщи щяхме да се справим по-добре:( Дори ме навиваше тя да ми сложи упойката, ако толкова пък настоявам...

Simple Smile тя също казва, че всичко е в главата и прилага един трик на нейните родилки...
Пълни им ваната в предродилното, пали свещички, налива малко лавандула във водата, пуска лека музика и им дава да стискат някакви перлички, като има казва, че са хомеопатични и изсмукват болката... Жените после не искат да излизат оттам:)))))
.......а това, че тук още се лежи два часа с торба пясък на корема и се схващаш като Пинокио...без коментар просто Twisted Evil

еееех то и на мен ми се доражда още веднъж..дори само за да видя може ли да не боли:)))

# 56
  • Мнения: 3 591
Деси, наистина много впечетляващо е цялото това нещо...
Ама през цялото време като четох и се чудих... Като ти дадът бебето, и ти като си го вържеш за себе си и като е най-добре то да е на голото ти тяло... Как се обличаш... Звучи тъпо въпроса ми, ама ми се стори, че то бебето през цялото време има достъп до млекоцентралата... и като поиска се включва в контакта... Simple Smile


Ами в родилното още като се окъпах имах само една чиста тениска и нея облякох и бебчо го мушнаха отдолу и го вързаха с одеалцето от там. После през врата на тениската акушерката погледна дали е захапал зърното правилно и му го донамести в устата. и си седеше там отдолу.
И аз така го държах като излизахме отначало - под тениската/ризата. Чакай да потърся картинки в интернет да ви покажа.

Сравнението с включване в контакта много ми хареса Simple Smile

Между другото това се нарича "Кенгуро-грижи".  И е едно от основните "лечения" на недоносените бебета. Ама за това след малко Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 586
Ама това в БГ ли?
Все съм се чудила какви са последствията, ако наистина решиш на своя глава да родиш в къщи Thinking

В БГ бе, даже във Враца Simple Smile
Ми кой ще те спре да раждаш у дома, кажи ми? Циганките и до сега редовно си раждат у дома, особено по селата - докато стигне линейката от съседното село с акушерката и детето вече родено, плацентата излязла, пъпната връв срязана и майката пере на двора бельото от раждането (това си е действителен случай, разказвала ми е моя приятелка мед. сестра в едно село).

# 58
  • Мнения: 3 591
Reza това с торбата е върха на сладоледа #Cussing out
Тук пак матката се свива, ама от сукането на бебето и от това, че то лежи на гърдите ти.... не от торби пясък а горкото бебе лежи на студено някъде самотно Cry

А майка ти е права. МНОГО ПРАВА....

за ваната - и аз така трябваше в джакузито да раждам със музиката и свещичките, ама пусто му закъсняхме...познай сега няма ли да бягам от първа фалшива контракция в родилното! Дай Боже да не съм в рисковата вече...

А на тебе за 3то не ти е късно Simple Smile Едно момченце ?  Wink

# 59
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А на тебе за 3то не ти е късно Simple Smile Едно момченце ?  Wink

може:)
ако ни порасте още една стая на гарсониерата обаче:)))))
не само че лежах два часа с торба пясък АБСОЛЮТНО САМА в родилното, ами Елина я бяха пъхнали в онова кислородното нещо и тя ревеше та се късаше. По едно време не издържах и тръгнах да ставам да си видя бебето и нали съм си с късмет, баш тогава влетя една санитарка, та ми се скара люто къде съм тръгнала да ставам и какво като ревяло бебето...те всички така правели.
После се оказа, че са я простудили:(((
...маймунка му.... Wink
направо ми иде да копирам разказите ти и да ги закова в мамешкия! И всеки който пита "цезарово или нормално" да го пращам да чете....само дето в БГ няма кой да направи такова раждане.... Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт