Ах тези колики - какво Ви помогна?

  • 253 025
  • 1 086
  •   1
Отговори

Анкета

Какво помогна при коликите?

Опции:

* Може да изберете максимум 16 опции.

  • Мнения: 379
Здравейте мами,
знам, че има много теми за колики, но анкета не намерих, а бих искала да видя някакви резултати...знам, че е много индивидуално, ама все пак...
Заедно с това ме интересува кога почнаха коликите при Вашите бебчета и кога спряха?
И според ВАс вярно ли е, че при момчетата започват по-рано и са по-силни?

Благодаря Ви много предварително!
  bouquet  bouquet  bouquet

Еспумизан
Цитат
Какво лекува Еспумизан L
  • при колики у кърмачето;
Как и колко време трябва да се приема Еспумизан L?
При подуване и чувство на тежест в корема, при колики у кърмачето

Кърмачета
1 ml (еквивалентен на 25 капки) Еспумизан L се прибавя в шишето с мляко при всяко хранене или с малка лъжичка се дава на кърмачето преди или след всяко кърмене.

Деца между 1 и 6 години
1 ml (еквивалентен на 25 капки) Еспумизан L, 3 до 5 пъти дневно.

Саб Симплекс
Цитат
Дозировка и начин на приложение

Sab simplex® суспензия е специално показан за естествено и изкуствено хранени кърмачета и за възрастни хора.
Ако не е предписано друго, моля, следвайте следните инструкции за приложение: Кърмачета и малки деца на изкуствено хранене
Във всяко шише биберон се добавят по 15 капки (0.6 ml) Sab simplex® суспензия. Sab simplex® суспензия се смесва без проблеми с други течности, напр. мляко. При кърмачета Sab simplex® суспензия се прилага с малка лъжичка преди кърмене.

Малки деца
Малките деца приемат по време или след хранене по 15 капки (0.6 ml). При необходимост преди сън се дават още 15 капки.

Инфакол
Цитат
Начин на употреба:

Един пълен капкомер - 0.5 мл. - се дава в устата преди всяко хранене. Ако е необходимо, количеството може да се увеличи до два - 1мл.

Може да се дава и между храненетата, ако е нужно.

Лефакс
Цитат
• Bei Säuglingen und Flaschenkindern werden jedem Fläschchen 2 Pumpstöße Lefaxin® Bayer
Tropfen beigegeben.

Колийф
Цитат
Указание за приложение на Колйф капки за бебета и дозировка:

Хранителната добавка Колийф капки за бебета се добавя към кърмата или адаптираното мляко при всяко хранене на бебето.

Кърмене: Изцедете, няколко чаени лъжички ( 15 мл.) кърма. Добавете 4 капки Колийф. Дайте на бебето с лъжичка. След това кърменето продължава както обичайно.

Адаптирани млека: Пригответе храната на Вашето дете съгласно инструкциите на производителя. Добавете 4 капки Колийф към така приготвената храна, която трабва да не е гореща, а топла - телесна температура. Разклатете енергично шишето, изчакайте ½ час и започнете храненето след като сте се убедили, че температурата на храната е подходяща.

Дневна дозa: в зависимост от честотатта на храненията и възрстта на бебето. (0-3 месеца - 7 пъти, 4 месец - 6 пъти дневно)
Кърмене: 0-3 месеца - 28 капки дневно / 4 месец - 24 капки дневно
Изкуствено хранене: 0-3 месеца - 28 капки дневно / 4 месец - 24 капки дневно
Да не се надвишават указаната дозировка
Продължителност на приема: до 4 месечна възрас или затихване на коликите

БИО ГАЯ
Цитат
Каква е препоръчваната дозировка на BioGaia® пробиотични капки?

Приемът на 5 капки BioGaia® осигурява препоръчваната дневна доза от 100 милиона живи активни Lactobacillus reuteri Protectis.

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 02:49 от AnMary

# 1
  • Мнения: 1 702
Пробвала съм Сабсимплекс и Колийф,но запичаха,най-доволна съм от Инфакол.Коликите започнаха някъде около 10-тия ден до 4-ти месец.

# 2
  • Мнения: 2 521
Аз давах Еспумизан и чайчето на Хип.Успокояват донякъде.Напълно не може да изчезнат.
При дъщеря ми започнаха около 15-ия ден и продължиха до 4-ия месец.
При сина ми също започнаха около 15-ия ден,но бяха до 3-ия месец.
За мен специално,не е вярно,че при момчетата са по-силни и по продължителни.По-скоро е обратното.

# 3
  • Мнения: 251
При нас нищо не помогна,нито чай, нито капки....нищо! Laughing

# 4
  • Мнения: 288
Да,така съм чувала и аз за момченцата и ние сме пример за това.Много тежки колики и тема тук бях пускала даже...Започнаха го като беше на 2 седмици може би и поспряха към края на 4 месец,началото на 5. Rolling Eyes
Сега се захранваме и пак се причервява от време на време... Tired ooooh!
Всички тези капки и чайчета,които си изредила,сме ги пробвали+мехлем за коремче бейбинос.Ефект е имало от Саб Симплекс и Колийф,но само моментен за около 4-5 дни,докато свикне с тях и пак същото. Tired
Голям тормоз беше и за детенце и за нас...Но както повечето мами казват,просто чакаш да си го израстне.
Дано при вас да са по-леки и за кратко! Peace Hug

# 5
  • Мнения: 5 393
Саб Симплекс и много гушкане.

# 6
  • Мнения: 3 011
Нашите колики са лекички за сега, ползваме чай от копър на Хип /бебка много го харесва/ и сега съм взела Инфакол, но още не сме го пробвали.

# 7
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Синът ми нямаше колики, но дъщеря ми имаше. В нейния случай не помогна нито едно от изброението. Нито капки (всички възможни), нито гушкане, нито разнасяне насам-натам, абе просто нищо. Вероятно последната опция - топло на коремчето, в известна степен влиза в метода, който всъщност ни свърши работа. Но не е само топлото. Наши близки педиатри ни посъветваха да я слагаме да спи по корем върху гърдите на татко си. Това затопляше нейното коремче и в същото време равномерното дишане упражняваше нещо като масаж. По разбираеми причини върху гърдите на мама не се получава номера. Но конкретно на нас този метод страшно ни помогна. Работата заспа в буквалния смисъл на думата. Grinning Е, малко е гадничко за таткото да спи само по гръб и без много да мърда, но се свиква.

# 8
  • Мнения: 222
И синът ми беше с отвратни колики - няма вечер, няма сутрин - едно пънене и червенеене  Whistling Какво ли не опитахме, но може би Инфакола най го успокояваше.

# 9
  • Мнения: 395
при сина нищо не помогна, при дъщерята Инфакол

# 10
  • Мнения: 1 372
Опцията, която помогна е друго - сиропче Кармино. В България за съжаление не се продава, но при моята дъщеря беше много успешно, а и след това на доста деца на мои близки съм носила и всички бяха доволни.

# 11
  • Мнения: 925
Само "Колийф" ни действаше Peace















# 12
  • Мнения: 2 005
Нищо не помага.Търпение трябва.

# 13
  • софия
  • Мнения: 2 140
И при нищо не помагаше,а изпробвахме всичко.Въоръжи се с търпение.
Иначе коликите на сина ни започнаха на първата седмица след
раждането и отшумяха към средата на втория месец.

# 14
  • Мнения: 2 013
Гласувах със Саб Симплекс,въпреки,че при нас коликите минаха неусетно.

Общи условия

Активация на акаунт