Ах тези колики - какво Ви помогна?

  • 252 723
  • 1 086
  •   1
Отговори

Анкета

Какво помогна при коликите?

Опции:

* Може да изберете максимум 16 опции.

# 1 080
  • Мнения: 254
Здравейте,бебчо стана на 1 месец , помогнете да разпознав коликите.В определени часове най-често вечерта , почва едно будуване около 3-4 часа,свиване на крака ,целия става червен ,плаче разбира се  и много пръцка по цял ден,детето става като гъсеница на всички страни се извива.Не спи спокойно само навън е спокоен през деня ,а вечерта заспива чак в 1 като до преди това плаче и е в такъв период.Колики ли са това или моето бебе е ревливо.Личния ни изписа абоколикен и пробиотик на колийф,но кой знае каква помощ не видях и ги спрях.

Това са колики и е грешка , че сте спрели изписаното .
Не мисля ,че е грешка да спреш да даваш нещо на детето си като виждаш ,че няма никакъв ефект,нито на него му е добре нито на нас,а защо трябва да го тъпчем с всякакви неща ,които даже не знаем какви са ?
За мен коликите са период ,който така или иначе ще мине🙂

# 1 081
  • София
  • Мнения: 1 676
Пробвайте с Infacol. Абоколикен помага за разграждане на лактозата, така че винаги има някакъв ефект. Двете в комбинация помагат. Без даване на нищо е абсолютен кошмар и за бебо и за вас. Едно време майките ни са давали с капкомер чай от анасон. И това в добавка е вариант.

# 1 082
  • Мнения: 2 058
Здравейте,бебчо стана на 1 месец , помогнете да разпознав коликите.В определени часове най-често вечерта , почва едно будуване около 3-4 часа,свиване на крака ,целия става червен ,плаче разбира се  и много пръцка по цял ден,детето става като гъсеница на всички страни се извива.Не спи спокойно само навън е спокоен през деня ,а вечерта заспива чак в 1 като до преди това плаче и е в такъв период.Колики ли са това или моето бебе е ревливо.Личния ни изписа абоколикен и пробиотик на колийф,но кой знае каква помощ не видях и ги спрях.

Това са колики и е грешка , че сте спрели изписаното .
Не мисля ,че е грешка да спреш да даваш нещо на детето си като виждаш ,че няма никакъв ефект,нито на него му е добре нито на нас,а защо трябва да го тъпчем с всякакви неща ,които даже не знаем какви са ?
За мен коликите са период ,който така или иначе ще мине🙂

Повечето са с натрупване и трябва да мине време , за да се види ефекта ...

# 1 083
  • Мнения: 195
Момичета минавам за да споделя опита си с коликите. Моето бебче имаше невероятно силни колики седмица след като се прибрахме от болница. До този момент давахме само био гая като пробиотик. Минахме през носене, топли компреси, сешоари итн. Поръчахме от Германия лефакс мисля се казваше. Докато го чакахме да дойде, се сетих че в кварталната аптека идва хомеопат всяка седмица. Отидохме при него, човека прегледа бебчето ни обстойно ни разпита как точно се извива при болките и ни изписа два вида капки, с които три дни по- късно вече нямаше и помен от колики. И така ги преборихме Simple Smile

# 1 084
  • София
  • Мнения: 1 676
Отскоро включих и биберон, доста помага!!

# 1 085
  • София
  • Мнения: 463
Привет и от мен. Имам бебче на 10 дни и вече почнаха коликите. Снощи се гърчи милата цяла нощ, спала съм 1 час, сутринта се разревах и аз от умора и безсилие....
Взела съм вече Колийф, Инфакол и Биогая, според вас как да процедирам,с кои капки да започна - Колийф ми изглеждат по лесни за даване - мисля тях да слагам в млякото, както и пробиотика. Какво мислите

Благодаря много!

# 1 086
  • Мнения: 2 394
Тоест бебето на АМ ли е ?
Според мен нищо няма да ви помогне поне при нас нищо не помогна,мога да ви посъветвам да правите упражнения на бебчето като присвивате крачетата към коремчето за да изпуска газове (може да пигледнеш в нета за какво става на въпрос ако не знаеш) също да масажираш коремчето,на нас тези неща ни бяха от полза,все си го болеше ,но доста ни помагаха тези упражнения ,съветвам ви да разгледате в нета за какво точно става на въпрос или да попитате педито и да го правите и разбира се много гушкане . Моя до 3я месец имаше колики и съм имала доста често дни с по 1-2 часа сън ,не можем да го избегнем,но после ще се връщаш към тези моменти с умиление бъди сигурна. Моя е вече на 1,4 година и тези дни ми липсват,всичко ще отмине ,дано при вас даса по-кратки коликите като период. Честита рожба ❤️

Общи условия

Активация на акаунт