Боите за коса - внимавайте с цветовете

  • 18 494
  • 26
  •   1
Отговори
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Вчера си взех боя за коса на L'OREAL EXCELL10 - №6, тъмно русо. Спазих всичките инструкции, не стоях повече от 10 мин. и въпреки това косата ми стана тъмно кестенява с червен оттенък  #Cussing out ooooh!....Цвета ми преди да се боядисам си беше моя естествен цвят - светло кестеняво. Така ме е яд.......Споделете ваш опит......само при мен ли се получи така. Та ми се иска да знаете, че цветовете не са много реални. Имайте го предвид.....
п.п. Дано да се отмие малко това тъмното, но пък защо има червеникъв оттенък....направо много ме е яд, защото моята естествена коса си беше сивкаво-пепелно-кестенява бед никакви червеникави отблясъци....
Предлагам всички, които не са получили желания цвят да се оплачат тук с цел да се предпазим за в бъдище. Няма значение марката на боята.

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 16:19 от мартина

# 1
  • Мнения: 22 428
Аааа, тема тъкмо като за мен. ))))

И аз вчера си взех боя L'OREAL EXCELL10, цвят     7.13 -  ледено рус. Всичко друго е, но не и рус.
Естествената ми коса е доста светла и определено мога да кажа руса.
В момента съм с някаква ужасно кафява коса.
Никога досега не се бях боядисвала и просто исках 1нюанс по-светъл....е да, но не.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 290
И аз да се разпиша с Wella в малката опаковка, вместо светло кафява станах нещо между тъмно кафяво и черно.
Продавачката и тя се беше докарала в черно, ама на,не и повярвах.

# 3
  • Мнения: X
Винаги, когато си купя Лореал - тъмно кафява/ кестенява,  косата ми става гарваново черна, няма значение кой Лореал е, всичките съм ги пробвала и ефектът е еднакъв. А толкова ми харесват балсамът и ръкавиците  Grinning

# 4
  • Мнения: 4 292
Ами... Това не е само с боите на Лореал или Вела. Моята коса е светло кестенява, за да я направя няколко тона-по руса използвам най-светлите пепелни нюанси. Ако реша да я потъмня малко, ще взема примерно пепелно русо, вместо ултра светло пепелно. Всесто ледено росу - ултра ледено русо и така... Ако се намацам с тъмно русо, със сигурност ще стана мишо кестенява.
Да ви успокоя, след едно, две измивания цветът ще изсветлее, споко.

# 5
  • Мнения: 4 435
Винаги е така. Вижте, всяка от вас е с различна коса, различен цвят, и различен пигмент. Няма как 10 жени да вземат даден номер боя, и макар и те с различни коси, да им станат и на 10-те еднакви, като в каталога. Затова боядисването се прави при фризьор. Показвате кой цвят искате, а той преценя според вашият цвят, кой номер да използва, също така и какъв процент окислител. Неща, които вие няма как да прецените, а за окислителя още по-малко.

# 6
  • Мнения: 876
При мен също с Л'ореал стана същото - бях тъмно кестенява, исках да стана тъмно руса. Правих си светли кичури, тънки, които се разпръскваха по цялата ми коса и така изглеждаше по-светла... И така няколко пъти, докато вече наистина ми падне тъмната боя, и докато цвета ми стане по-светъл, лагодарение на кичурите. И си купих въпросната боя  Tired и познайте - всички кичури потъмняха, станах си пак тъмнокестенява и се почна бората отново. За справка: цветът беше такъв, серията не се сещам коя беше точно:



Сега съм си руса, ползвам Л'ореал, но нямам такива проблеми...Т.е. само веднъж ми се е случвало  newsm78

# 7
  • Мнения: 22 428
А след колко време евентуално ще се измие тази боя? И изобщо възможно ли е пълно премахване по естествен начин на въпросната боя?
Защото нямам намерение да ходя няколко месеца с това кафяво...(((

# 8
  • София
  • Мнения: 3 290
Не се измиват пустите бои. Аз още съм с тъмно кафява коса, а мина повече от месец.
И не, не е до косите. Аз от руса исках да стана по-тъмна, не виждам причина да не го направя сама,друг път ми се е получавало.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 51
И аз си взех на Лореал, тази 10-минутната.Бях тъмно руса, исках само да си засиля цвета.Получи се кестенява коса с червен оттенък. SickМного е трайна и не се отмива, за разлика от другите серии на Лореал

# 10
  • Мнения: 5
Исках да стана тъмен шоколад а си станах направо черна с безамонячната на Лореал newsm78,и не се отмива,доста ме държа докато не прибягнах до професионална намеса.Разбрах че за да получиш цвета който искаш с тези бои трябва 2 тона по-светло да се взема Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 38 476
От всякакви кестеняви ставам почти черна.
Боядисвам се средно кестенява /коняк/ със средно руса боя!
С безамочячна не смея да се клепам, че после няма сваляне.
За останалите грешки - ползвайте Римувър.

# 12
  • Мнения: 1 290
А след колко време евентуално ще се измие тази боя? И изобщо възможно ли е пълно премахване по естествен начин на въпросната боя?
Защото нямам намерение да ходя няколко месеца с това кафяво...(((
При мен боята падна напълно за 4-5 измивания,като и правих всеки път маска с масла и я мих с агресивен ментов Хед енд Шолдърс,изобщо не се притеснявай  Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 фев 2010, 13:32 от Tristania

# 13
  • Мнения: 243
мартина точно такава боя съм се засилила да си купя  Shocked И аз съм със естествения си цвят- кестеняво и исках да го поизсветля с някакъ пепелив цвят, но само не искам да се получава точно това, което си казала- да имам някакви червеникави отенъци  Crossing Arms А питах момичето в аптеката и ми каза, че ако взема по-светла боя и ще се получи рижаво  Sick
Охх, много се бях навила, ама сега като ви слушам  Rolling Eyes Ще взема да си купя и да пробвам само на кичур, да не си погубя цялата коса  Embarassed

# 14
  • Мнения: 750
Аз пък съм доволна от Лореалчето.
Винаги ми е ставало такова каквото искам.
На кутията показват какъв ще стане цвета в зависимост от това какъв е.
От това се влияех аз когато вземах русо на скоро.
И станах улста русо-такова каквото исках.
Интересно... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт