Лекарите в Пазарджик - 5

  • 94 520
  • 762
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 938
     Нека в тази тема продължим да споделяме личните си впечатления от работата на лекарите в Пазарджик!
     Тук е мястото, където можете да похвалите лекар или да се оплачете от такъв.
     Като за начало - ето малко правила, копнати избирателно от друг форум:

КАК ДА СЕ ОПЛАКВАМЕ?
1. Ако сте регистриран потребител, определено мнението ви ще тежи повече. Хората вече ще ви знаят, може би дори и ще сте имали лични контакти по клубни сбирки, например.
2. Направете го без емоции, без квалификации, без предположения. Опишете случая от вашата гледна точка. Достатъчно подробно!
3. Ако пишете име - напишете и вашето. Ако нямате смелост да напишете името си - по-добре не пишете името на лекаря, от когото се оплаквате.
    Емоциите не правят аргументите ви по-тежки - само водят до повече емоции.
    Ако някой иска да свърши работа, а не просто да тегли една дълга - има съд, има комисия по лекарска етика, има преса, ама пак казвам - има съд, а той може да действа двупосочно - например обидата, злепоставянето, клеветата са престъпления според наказателния кодекс и има наказания.

    За похвалите правила и ограничения няма.  Laughing  Дай боже да са повече от оплакванията!!! Peace
  
 Ето линкове към старите теми, в които има доста информация:

Черен/бял списък на лекарите в гр. Пазарджик

Лекарите в Пазарджик - 2

Лекарите в Пазарджик - 3

Лекарите в Пазарджик - 4

Уважаеми пациенти,

Във връзка с програмата  за изпълнение на стратегията за прозрачно управление,  превенция и противодействие на корупцията ви уведомяваме, че сигнали за корупция и конфликт на интереси могат да се подават на електронен адрес:

http://anticorruption.government.bg/report/content.aspx?р=12

както и на телефон 034/ 44 52 62 в Районния център по здравеопазване Пазарджик.


Полезни линкове:
РЗОК Пазарджик

РЦЗ Пазарджик

Всички здравноосигурени граждани имат равни права и достъп при получаване на извънболнична и болнична медицинска и дентална помощ, независимо от тяхната раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.


Последна редакция: сб, 05 сеп 2009, 14:08 от Nellina

# 1
  • Мнения: 1 938
Да продължим тук. Simple Smile
Сигурно на всяка от вас се е случвало да чуе от лекар репликите: "Ти много четеш в Интернет" или "Вие, пациентите, все много знаете".
Как мислите, защо лекарите не харесват информираните пациенти?
Защо общуването между лекар и пациент в повечето случаи е на много ниско ниво?
Какво бихте искали да се промени? Как смятате, че би могло да се постигне? Аргументирайте се!
Вие сте! Simple Smile

П.П. Не слагам всички лекари под общ знаменател. Знам, че всяка е намерила "своя" лекар.

# 2
  • Мнения: 2 577
Цитирам Гери, защото съм съгласна изцяло:

Цитат
"Как мислите, защо лекарите не харесват информираните пациенти?"
Ще ти дам пример за да ме разбереш :
Представи си, че идва родител на твой ученик и ти казва:-прочетох в И-нет, че ако давате на децата , сами да си проверяват домашните взаимно, ще са по взискателни и към самите себе си, и ще провокирате у тях състезателност. Мисля че това е правилното поведение в случая и се чудя, защо не го прилагате?
- ти си мислиш - тоА па #Crazy  той ще ме учи как да УЧА  #Cussing out  Че той е един -магазинер, счетоводител, ЛЕКАР, шофьор и т.н. какво разбира от педагогика. Та аз едва имам време АЗ да им проверя домашните,    ooooh!  камо ли децата сами на себе си ..
извод: никой НЕ обича да му дават акъл , как да си върши работата...
И допълвам:
Според мен е правилно да знаем как да се интересуваме, да питаме, едва ли лекар ще се обиди много ако му задаваме адекватни въпроси. Би се ядосал ако се опитаме да демонстрираме познания от неговата област, прочетени  от нета и да му се месим в работата.
Опитвам се като отида на лекар да са ми ясни въпросите, които ме интересуват - простички и ясни - като за пациент Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 070
Аз съм от досадните пациенти.Знам повече отколкото ми е необходимо,но не достатъчно за да се лекувам сама Simple Smile

# 4
  • Мнения: 941
Аз съм от досадните пациенти.Знам повече отколкото ми е необходимо,но не достатъчно за да се лекувам сама Simple Smile

To май всичките сме така  ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 938
 Joy Joy Joy

    Момичета, не се ограничавайте до отговор само на първия поставен от мен въпрос. След него следват и други.  Simple SmileЩе ми е интересно да "чуя" мнението ви по всичките въпроси. Peace
    После и аз ще отговоря Simple Smile
   

# 6
  • Мнения: 3 483
Оф, ей мА и менИ...

Аз мисля,че дори лекарите не знаят повече, отколкото им е необходимо. Даже съм сигурна, че има случаи, в които пациентът знае повече.............. За да се аргументирам поне малко - През последните дни след доста обиколки в разнообразни български здравни институции, попаднахме на следния случай- в момента , в който се обличам след преглед в мъничка стаичка, съседна на кабинета за прегледи, свързани с отворена врата (чува се всичко) , влиза някаква жена (очевидно мед.лице) при доцентката, която ме преглеждаше. Накратко - леко я агитира да пише 3 на гръцки студент по медицина. Доцентката каза (също толкова тихо, а аз бях застанала до междинната врата да подслушвам Embarassed) " Да си ходи в Гърция да му пишат 3. Аз тук ако го пусна да мине, утре ще изтрепе една камара българи. Там да го пускат, ако искат да "убива" сънародниците си"......

Мисля, че доста лекари не харесват информираните пациенти, защото самите пациенти не умеят да отсяват "полезната" от " откачената" информация в мрежата. Съответно, колкото и да не вярваме, голяма част от нас имат склонност да се правят на много отворени дори пред лекарите....Това ги дразни. Тук мисля като Яна. Трябва ТАКТ в подхода към задаване на въпросите. Аз лично го правя по следния начин (кой както може Mr. Green) - Отварям широко големи очи, леко се изчервявам и с тих глас казвам: " Докторе, има ли някаква истина в това, че....." или пък "...възможно ли е еди-какво си, или е поредната глупост....."... тоест поставям всичко под съмнение, за да дам възможност на специалиста да се изяви Wink Това ги ласкае , без да звучи като подмазване, а в същото време не е опит за подронване на авторитета им. Така мисля аз.
Общуването с непознати (а и с познати) е изкуство! Кой каквото ще да разправя.
За пореден път доказах на себе си, че никога, никъде никой лекар или сестра, или санитарка  не се е държала лошо с мене, дори в градове, в които никой не ме познава, отивам с простичко направление и т.н. (всички, които ме познават, знаят, че се обличам съвсем нормално)

Относно ниското ниво на общуване - разбирам го по доста начини.
Виждала съм доста пъти как лекари "снизходително" се държат с по-възрастните пациенти ( баби и дядовци, които трудно кретат)...
От сорта на "ИИИИ, боли тА, знам аз колко тА боли" и подобен род.Виждала съм и лекар, който тихо и учтиво говори на Вие на ужасно циничен и прост в отношението си възрастен мъж. Не мога да си го обясня. Embarassed или поне не ми се мисли за момента по този въпрос. Имам си други грижи

Това, което искам да се промени , е прекалено многото бюрокращина например. Сестрите изнемогват. Лекарите да се върнат за някои части отново да прочетат Хипократовата клетва, а да не са толкова търгаши (търговец е призвание, при тях е търгашество)
Все пак сега е по-добре от преди, няма зониране....може да се добереш до който искаш специалист.
Със сигурност бих се сетила и за още неща, но......

# 7
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета, някой може ли да ми каже колко струва прегледа при д-р Ципоркова, офталмолог, преглежда в Бялата къща с/у автогарата? newsm78
Не помня дали работеше със ЗК и затова предпочитам да не чакам при личния за направление и направо на частен преглед

# 8
  • Мнения: 1 938
Общуването с непознати (а и с познати) е изкуство!

Абсолютно! Peace

Мисля, че доста лекари не харесват информираните пациенти, защото самите пациенти не умеят да отсяват "полезната" от " откачената" информация в мрежата. Съответно, колкото и да не вярваме, голяма част от нас имат склонност да се правят на много отворени дори пред лекарите....Това ги дразни.

    И с това съм съгласна.  Peace
ОБАЧЕ!
    Много от лекарите не харесват информираните пациенти, защото трудно могат да ги манипулират.  Peace

Това, което искам да се промени , е прекалено многото бюрокращина например.

   От много писане нямат време да си вършат пряката работа и да обърнат внимание на пациентите, така е. Peace
ОБАЧЕ!
Мисля, че "главният виновник" не е лекарят.
Кой е? Как мислите вие? И дали наистина има СВЕТОВНА КОНСПИРАЦИЯ СРЕЩУ ЗДРАВЕТО?

# 9
  • Мнения: 2 070
Мда в основата на всичко стоят фармацевтичните компании.
Става въпрос за много пари,лекарят е предпоследната брънка във веригата,
след него е пациента,и естествено е най-потърпевш.Всичко е бизнес,човешкото здраве,също.
И то много доходен бизнес.За това пациента се манипулира,изолира от информация,злоупотребява се с доверието му..Нали всички стте виждали,млади, лъскави представители на разни фирми,да чакат пред лекарските кабинети?После лекарят ни предписва точно това лекарство,на рекламна бланка на въпросния продукт.Опътват ни дори от коя аптека да го закупим.Ще ви дам три примера,свързани лично с мен.
Тази година специалист УНГ ИЗПИСВА фУСИТАЛМИК,гел за стафилокок ауреус.Аз правя запитване в здравния,изненадата ми беше голяма,когато на ЛС получих въпрос,кой,кога и защо е изписал въпросния продукт.Представи се като представител на въпросната компания,която е дистрибутор.Продукта бил нов,в момента се налагал на пазара.
Преди 4 години педиатър,на който имах страшно много доверие, ми изписва имуностимулант на американска компания,казва ми в коя аптека да го намеря.Във въпросната аптека ,ме помолиха да кажа името на детето, за което го купувам ShockedМисля че сте чували за продукти Аква сорс,разпространяват се изключително като каталожна търговия.Да ама не,има ги и в аптека Хигия.Те и без това са си скъпи,но от там вместо 60,ги взимаш 85 лева.Правят и "компромис",можеш да си купуваш по 10 бройки примерно,което е невъзможно ,акоп ти го достави дистрибутор.Нелина,темата е добра,но е неизчерпаема.От където и да тръгнем с разискването,крайната цел ,винаги са парите

# 10
  • Мнения: 3 483
Нели, Пали.....допълвате ме. И аз така мисля.
Просто съм малко разсеяна в момента и не задълбавам особено. Относно Конспирацията - ИМА И ОЩЕ КАК. Защо стотици билкови екстракти не могат да се патентоват или произвеждат например? Щото ще се бръкне много дълбоко в джобовете на фармацевтичната индустрия. ИЛи защо примерно моята здравноосигурителна компания не ми покрива ХОМЕОПАТИЧНИТЕ разходи за лечение, а само традиционните?..... Кинти, кинти и това е Twisted Evil 

Таченият от мене д-р Михайлов казва - "Докторите създават пациенти".....

# 11
  • Между два свята...
  • Мнения: 58

Повечето лекари приемат информираността като "бъркане" в професионалната им работа. А до колко е професионална?...............
Поредното загубено пазарджишко бебе от ръцете на Генчева.
Майката постъпва в седмия месец с кървене. Генчева я слага на системи. Предизвикват се контракции и болки. Генчева решава да задържа бебето. На следващия ден бебето вече е мъртво.
Думите на Генчева са - направихме всичко каквото трябваше.

# 12
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И аз съм забелязала, че повечето лекари хич не обичат информирани пациенти. Но на мен не ми пука - чета доста книги и статии на медицинска тема, станало ми е почти като хоби. И добре, че е така, защото Тиков преди 7 години щеше да ме умори от пневмония - все беше "няква настинка" и така в продължение на две седмици, докато пневмонията си се разви хууубавичко. От началото му казах, че това е нещо по-сериозно от настинка, ама коя съм аз, че да му давам акъл ... После хем ми беше кеф да му гледам нааканата физиономия, като гледаше рентгеновата снимка, хем ме беше толкова яд, че ми идваше да го накарам да я глътне.
Друг пример - Митева от "Ескулап". Водя малката с температура и гнойна ангина, която преди две седмици е била така лекувана от друг кадърен лекар, че е стигнала до под кривата круша. Антибиотикът, предписан от "специалиста", беше ЦЕК Форте. Митева се чуди, чуди, па изписа същия антибиотик, при положение, че нямаше нито ефект от него, нито пък беше минал поне месец от последната му употреба при нас. Като й казах, че не е редно да се предписва един и същ  АБ в рамките на един месец, ме изгледа подигравателно и повдигна рамене. Не се и постара да разбере каква е диагнозата наистина и да предпише точното лекарство.
Та затова не им прощавам на лекарите - аз съм от досадните пациенти, които задават въпроси за всичко. Но например личната никога не ми е направила физиономия за това. Физиономии правят некадърниците и тия, дето си въобразяват, че като са лекари, са хванали Господ за шлифера.
И е крайно време в медицинските специалности задължително да се включи предмет от рода на "Как да се държим с хората". Моя приятелка е в болница с детето си - наложи се, защото имаше пневмония. Два-три дни никой не беше благоволил да й каже какво му е на детето и с какво го лекуват. Въпросите й били набързо пресечени от високомерни отговори - "Нали ние сме лекарите, ние преценяваме." Ако съм на нейно място, ще вдигна болницата във въздуха. Как така няма да ми казват какво му е на детето и с какво го лекуват?!


А за Генчева просто думи нямам ... Няма ли кой да я спре веднъж завинаги?!  Close

# 13
  • Мнения: 1 732
--------------------------------------------------------------------------------

Цитат на: Nellina в Петък, 04 Септември 2009, 00:01
Аз пак имам въпроси. 
Сигурно на всяка от вас се е случвало да чуе от лекар репликите: "Ти много четеш в Интернет" или "Вие, пациентите, все много знаете".
Как мислите, защо лекарите не харесват информираните пациенти?
Защо общуването между лекар и пациент в повечето случаи е на много ниско ниво?
Какво бихте искали да се промени? Как смятате, че би могло да се постигне? Аргументирайте се!
Вие сте!

П.П. Не слагам всички лекари под общ знаменател. Знам, че всяка е намерила "своя" лекар.

Здравей Нелина!Аз съм от Пз,но посещавам лекари в София,досега нито един не ми е казал,че чета много в нета,или пък много знам,дори съм им в полза,защото задавам адекватни въпроси на които получавам отговори,за мен е в плюс че се информирам от нета,а не отивам неподготвена,дори си правих и изследвания на своя глава,които си отиват при лекуващия ми доктор и той не е казал нищо.Лекаря ми знае за моята информираност и единственото което ми е казал е,че се притеснявам излишно с инфото което трупам и харча пари,нищо повече и този разговор е било в кръга на шегата.Няма нищо лошо човек да е информиран добре,за да не изпадне в комични ситуации,на които аз самата съм била свидетел и то от близки хора.
 
 
 

# 14
  • Мнения: 941
и какво се оказва...като чета последния постинг  Thinking
..че само лекарите от провинцията недоволстват от информирани и питащи пациенти  Tired  , че май само тях ги е страх, да не ги  хванат, че "не знаят" ...


п.с. и сЯ к'вооооуууу Rolling Eyes   да вървим по доктори в столицата ли  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт