повръщащо бебе

  • 1 897
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
здравейте,

ще се побъркам вече от притеснение и затова ви моля за съвет:
бебка е на 40 дни.Храни се добре, според мен, на кърма сме. Дори се справяме и с уригването, но... трябва да я нося на ръце непрекъснато. Оставя ли я и след малко започва да се кокори и връща яденето. И така по-няколко пъти ... Не знам дали и остава нещо в коремчето Cry
Педиатърката ни смята че има още въздух и затова връща. Освен това сме със силиконови зърна,защото мойте са малки и бебето не може да захапе хубаво.
Обаче аз вече без ръце останах и не зная какво да правя. Дайте някакъв съвет, защото скоро ще изпляскам окончателно. Crazy

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Моят син повръщаше така - след всяко ядене по няколко пъти,а най-много след пиенето на сок.
За това ако са ти го препоръчали по-добре не го започвай.

Това, което може да помогне е да вдигнеш матрачето (дюшечето) на бебока под ъгъл 30-40 градуса, така че когато легне да не се оказва такова напрежение на пилора на стомаха.  Но не да повдихаш само главичката да кажем с възглавница. Най-добре е цялото тяло да е легнало в такъв наклон.

Ако повръщането не е на фонтан, а само се стича по бузките и бебока качва добре - няма проблеми. Малко е неприятно, много добре си спомням постояното преобличане и вечната миризма на оповръщано. А другите бебета миришеха толкова сладко... Sad

# 2
  • София
  • Мнения: 790
А някаква идея с какво да повдигна само матрачето?

# 3
  • Мнения: 1 343
Ние го повдигнахме като сложихме от едната страна одеало отдоло .. само че при нас не помага Sad и май е от капки Саб Симплекс да не ги набеждавам ама май си е от тях защото като дам преди ядене и връща доста кърма с уригването може и много да му идва де незнам .. дано да е второто.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Да, с одеало става идеално, може и с две, ако едно не стигне за нужната височина.

# 5
  • Мнения: 7 106
Ками, пробвай да сложиш под дюшечето сгънато одеалце или по-ниска възглавница, като гледаш все пак наклона да не е по-голям от 25-30 градуса. Идеята е бебето да не лежи съвсем хоризонтално, ами просто под лек наклон.
Защо не опиташ да махнеш силиконовите зарна. На мен ми се струва, че наистина нагълтва с тях адски много въздух. Няма никакво значение, че зърната са ти малки - бебето не смуче самото зърно, а обхваща и ареолата и зърното отива доста назад в гърлото. Опитай да кърмиш без тях, като следиш бебето да е отворило широко уста като подаваш гърдата. Има опасност да свикне само с тях, а си е голяма хамалогия всеки път да ги мислиш.
Относно уригването - подръж я на рамото си минутка-две и ако не се е уригнала я сложи за няколко секунди по гръб и веднага я изправи. При нас действаше веднага. Другият начин е да я сложиш за малко по коремче. Те първият месец доста бебета са малко смотанички и трудно я вършат тази работа, но ще видиш след някоя и друга седмица какви звуци ще се раздават Wink

# 6
  • Мнения: 1 383
Успокой се и събирай сили, защото повръщащо бебе се гледа трудно. Ако бебето е спокойно и наддава добре, неудобството остава изцяло за майката. И аз се бях ошашкала преди месец-два, изчетох де що намерих и се успокоих. Сега сме на 2 месеца и половина и като че ли повръщането намалява /или аз свикнах вече/. Синковецът обаче наддава ударно, по 1 500 на месец, не знам какво щеше да бъде ако не повръщаше.
За повдигането на матрачето са ти казали, хубаво е да я държиш изправена половин-един час след хранене, ако гълта много въздух я уригвай по няколко пъти по време на хранене и МНОГО ВАЖНО! храни я през нощта. Нощем бебетата почти не повръщат , дори да не се уригват. Смятам, че при нас на това се дължи наддаването, на някои хранения денем той повръщаше почти всичко. Пусни търсачката на ГЕР и ще прочетеш още много. Ако ползваш английски търси gastro esophageal reflux.
Пожелавам ви по-скоро да го израстнете!

# 7
  • София
  • Мнения: 790
Много ви благодаря за съветите и подкрепата...обаче...
Тази сутрин бебка яде около 15 минути и докато я уригвах повърна, ама много... Първо беше едно такона срузесто, а после и водно. И е една такава тихичка. Гледаме с големите си очи, а аз не мога да и помогна. Самичка си я гладам, няма на кой да кажа и вече не знам какво да правя. На педито не искам да се обаждам - последния път ме гледаше така все едно съм малоумна, че не мога да се справя с детето си. Много ми е притеснено... вече нищо няма в коремчето Дали не преяде тази сутрин, пък и не е акала от 2 дни вече.... Извинявайте малко хаотично пиша....

# 8
  • Мнения: 1 383
Огладнява ли по-рано след като повръща? И моят син повръщаше големи количества, но после спокойно си спеше по 3-4 часа и наддаваше добре. Ако искаш се консултирай с гастроентеролог, но няма кой знае колко да ти помогне, лекарствата за рефлукс вече не ги изписват заради страничните ефекти, на нас ни изписа Фризовом по 30мл преди кърмене, за сгъстяване на храната в стомахчето, но аз не му давах и смятам че не сбърках. Кърмата е най добрата храна за бебето с рефлукс. Как сте с наддаването?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 249
Kami, от колко време повръща така? Как наддава? Ако е от самото начало и наддаването е нормално, не би трябвало да се притесняваш - с времето ще го израстне. От друга страна е добре да махнеш силиконовите зърна и освен това да се опиташ да храниш на често - така бебка няма да е супер изгладняла и да суче лакомо (което е и причина за поемане на повече въздух), а освен това стомахът ще се справя и с по-малко количество на  1 хранене.

# 10
  • София
  • Мнения: 790
повръща откакто имаме колики,т.е то 3тата седмица. А за наддаването - 100 гр на седмица. като се наповръща се унася и спи, обаче се буди след 1-2 часа и рев...

# 11
  • София
  • Мнения: 2 249
А като се събуди след 1,2 ч и плаче, кърмиш ли я? Изобщо колко често я кърмиш? През нощта как е - суче ли, повръща ли пак?

# 12
  • София
  • Мнения: 790
по предписание на педито се храним на 3 часа.когато се събуди и още не е време за папане и давам водичка. през нощта яде веднъж, когато се събуди, и тогава не повръща.веднъж опитах кърмене на поискване, но преяде и пак оповръща всичко- и себе си, и мен...
а коликите ни са много силни и пием еспумизан.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 249
Не знам откога посещаваш форума и дали си прегледала статиите в Библиотеката. Ще ти дам няколко линка за кърменето на поискване, а ти ще прецениш как да постъпиш:

Трябва ли моето кърмаче да се храни “по час”?
Кърмени бебета и хранене под час
Хранения под час
Защо да кърмим "при поискване"?

Имай също предвид, че когато храниш бебето точно през някакъв интервал, а то е огладняло по-рано, когато му подадеш гърдата, то започва да суче много по-жадно и съответно поема много повече въздух и евентуално по-голямо количесество кърма и респективно и повече повръща, отколкото, ако суче по-често.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 249
Забравих, пробвай да спреш капките за колики, да не би да е някаква непоносимост към тях.

Общи условия

Активация на акаунт