Най-бързият начин да отслабне кърмачка?

  • 1 490
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Имам много голям проблем с тазобедрените стави, болят ме ужасно, вече дори при ходене. Правиха ми рентгенова снимка, днес бях на ортопед. Оказа се, че имам вродена дисплазия на дясната става, която се е влошила от бременностите и 5-те години непрекъснатото разнасяне на гюлетата напред-назад на ръце.  Mr. Green Заговори се за операции, инжекции в ставата и тем подобни красоти!  Twisted Evil Сега започвам физиотерапия, но трябва да престана да вдигам тежко (за това също ако дадете съвет как да стане, ще съм благодарна!  Rolling Eyes) и да намаля до минимум излишните килограми.
Аз качих много през бременността - цели 20  Embarassed, от които сега имам още 6-7 да свалям, но от няколко месеца се закучи работата.  Sad Трябва спешно да отслабна, давайте акъл за нещо бързо и съвместимо с кърменето!  Praynig

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Най-бързия начин за който се сещам е да намалиш до минимум въглехидратите.
Не съвсем да ги изключиш, но примерно подсладените храни и напитки да ги забравиш, белиа хляб и изобщо всичко тестяно също.
Яж вместо това овесени ядки и пълнозърнест хляб. Но и с тях не прекалявай.
Наблягай на плодове и зеленчуци, сега поне ги има в изоблие.
Не прекалявай с бананите, защото и те са доста въглехидратни.

Стискам палци да се оправиш и да свалиш лесно килцата.

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Мерси! А съвсем без въглехидрати може ли? Щото аз с НВД свалям доста бързо, ама сега ме е страх да ям само месо и зеленчуци... Някакви хапчета или чайове, които стават и при кърмене?

# 3
  • sofia
  • Мнения: 8 935
НВД не значи глад. Освен плодове и зеленчуци, яж и месо, ядки, кашкавал, сирене, яйца.
Хапчета и чайове са най-лошия избор дори и да не кърмиш Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз за около 15-ина дни свалих 3 кг. като премахнах изцяло хляба, вафлите,тортите, баниците, мазните храни, пърженото и всичко одебеляващо въобще. Ям основно месо и зеленчуци и шоколад, поне по един на ден  Rolling Eyes , щот без моя наркотик не мога  Embarassed ....ааа, и кърмя, не ми се отразило на кърмата.

П.П. вчера изядох 2 шоколада, ама не казвайте на майка ми

Последна редакция: пт, 09 сеп 2005, 14:24 от Гуш

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Мерси! А това ми звучи бавничко... 
Да, малко е бавничко, но нали знеш, че при кърмене не трябва бързо.
Не те съветвам да изключваш напълно въглехидратите, те са важна част от хранителния режим и имаш нужда от тях.
Все пак имаш да сваляш само 5-6 кила, не 20. Ако се ограничаваш, може да ги свалиш за 1,5-2 месеца.

А може да се обърнеш и към диетолог, ако наистина е спешно и важно свалянето.
В София поне такива доктори бол. Имаше една...забравих и името, много е известна, давали са я и по бТВ, някой ако се сети име да каже.
Че тази жена прилагаше някаква диета в която се редуваха примерно една седмица се ограничават въглехидратите, другата - блетъчините. Така организа се обърквал и се научавал да смуче от натрупаните мазнини в тялото. Май не го обясних добре, но...
Та мисълта ми, защо не се консултираш и със специалист - все пак се касае за здравето ти.

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Свалянето наистина е много важно в момента!  ooooh! На мен по принцип не ми пречат чак толкова много тия килца, но в случая всеки свален килограм ще облекчи повече ставата! Ще пробвам една-две седмици на НВД, нищо няма да й стане на бебка, надявам се!  Rolling Eyes После може и към диетолог да се обърна, тази специално се казва Байкова. Не съм сигурна обаче, че приема кърмещи...  Thinking

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Да, за същата говоря.
Защо пък да не приема кърмещи? В такива ситуации точно на кърмещите им е нужен диетолог повече отколкото на другите.

# 8
  • Мнения: 1 722
Зъхи, ако те интересува пиши на лични.
Има един доктор в Транспортна болница, който дава безплатни консултации на родилки с наднормено тегло. Правят се редица изследвания на хормони и т.н и след това съставя съответната програма. Дори имаше статия за него във в-к Лечител. Записала съм телефона му, но аз няма как сега да отида до София. Така, че ако те интересува, пиши ми.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Някакви хапчета или чайове, които стават и при кърмене?
Чай Регулавит 3 по принцип май е подходящ, защото доколкото чета съдържанието, не съдържа някакви опасни билки. Но вероятно сам по себе си няма да е ефективен толкова.

# 10
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
А какъв е този чай, на каква фирма, само в билкови аптеки ли го има?

# 11
  • Мнения: 819
А кажете какво мислите за разделното хранене.....
Нали при него се яде всичко, но е важна комбинацията. Знам, че при болшинството хора действа безотказно. Аз тия дни за него си мисля, но четох някъде, че не било полезно за кърмачки.... Защо ли?

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Че защо пък да не е полезно за кърмачки newsm78 при разделното хранене се ядат всички групи храни. Само че се спазва определн интервал между тях. Не виждам какво му е вредното.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
А какъв е този чай, на каква фирма, само в билкови аптеки ли го има?
Полска фирма. www.premiumfoods.com.pl е адреса на кутийката. Купих го от обикновена аптека.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Полска фирма. www.premiumfoods.com.pl е адреса на кутийката. Купих го от обикновена аптека.
А действа ли?

# 15
Според мен най-лошия избор е чай.Ако имаш малко повече воля,разделното хранене е най добрия вариант,ядеш всичко но на интервали.Аз също кърмя и не ми се е отразило на кърмата(пази боже),дори съм по малко килограми от преди бременността.

# 16
  • Мнения: 819
Според мен най-лошия избор е чай.Ако имаш малко повече воля,разделното хранене е най добрия вариант,ядеш всичко но на интервали.Аз също кърмя и не ми се е отразило на кърмата(пази боже),дори съм по малко килограми от преди бременността.
Ти разделно ли се храниш?

# 17
# 18
  • Мнения: 5 255
... Не съм сигурна обаче, че приема кърмещи...  Thinking

Приема - миналата седмица бях при нея.
Изпява си урока, дава ти един лист с разделно хранене, взима си хонорара и по живо, по здраво.

# 19
  • Мнения: 7 837
Аз не спазвам определен хранителен режим.
Пове4е движение и пове4е секс при мен вършат 4удесна работа  Wink

# 20
  • Мнения: 8 459
... Не съм сигурна обаче, че приема кърмещи...  Thinking

Приема - миналата седмица бях при нея.
Изпява си урока, дава ти един лист с разделно хранене, взима си хонорара и по живо, по здраво.
Това означава ли,че не си струва ходенето?Защото аз теорията за разделното мога да си я чета и от други места,без да се налага да плащам.И това списъче също го имам.

# 21
Ти разделно ли се храниш?
Цитат
В повечето случеи,не съм перфектна но се старая

# 22
  • Мнения: 3 777
Секс и ябълки, пл с храна, но в по малки количества.
Сваляла съм по 4 кг така за седмица....

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
Ти разделно ли се храниш?
Цитат
В повечето случеи,не съм перфектна но се старая
Дай някаква примерна диета. Аз нищо не разбирам, защото не съм се подлагала на диети и това ми е тъмна Индия, а трябва да отслабна още 6-7 кг.

# 24
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Секс и ябълки, пл с храна, но в по малки количества.
Сваляла съм по 4 кг така за седмица....



А резултата траен ли е?


По повод НВД - мисля, че не е подходящо да не приемаш изобщо въглехидрати, защото под определено количесто (май беше 20 или 30 грама на ден) започва процесът кетоза, при който чрез урината се изхвърля кетон. Та по тази логика си мисля, че може и през кърмата да преминава!

# 25
  • Мнения: 5 228
Изпява си урока, дава ти един лист с разделно хранене, взима си хонорара и по живо, по здраво.
Това означава ли,че не си струва ходенето?
Точно това означава. Тя какъвто и да ти е проблема с теглото, все едно си знае и едно си бае. Мъжът ми ходи при нея няколко месеца. През две седмици го привикваше, за да му даде следващото листче, ама няма значение колко е остлабнал,  колко иска още - все едни и същи неща.

# 26
  • Мнения: 8 459
Ясно.Значи сама трябва да се боря с килата. Cry
За себе си съм установила,че много зле ми действа вечерното ядене.Ям ли вечер,веднага съм трупнала някой и друг грам smile3511.Лошото е,че теорията май всички я знаем,а на практика не винаги се получава,пуста лакомия. Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 3 777
Секс и ябълки, пл с храна, но в по малки количества.
Сваляла съм по 4 кг така за седмица....



А резултата траен ли е?




Ами аз съм 48 кила,  постоянни, но и аз рядко качвам.

# 28
  • Мнения: 5 255
Изпява си урока, дава ти един лист с разделно хранене, взима си хонорара и по живо, по здраво.
Това означава ли,че не си струва ходенето?
Точно това означава. Тя какъвто и да ти е проблема с теглото, все едно си знае и едно си бае. Мъжът ми ходи при нея няколко месеца. През две седмици го привикваше, за да му даде следващото листче, ама няма значение колко е остлабнал,  колко иска още - все едни и същи неща.

Добре си го написала  Peace
Като казвам изпя си урока, това беше буквално така  Crossing Arms.
Тръгнах си разочарована от там, а очаквах съвсем различен подход  Rolling Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт