Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
45-59 от 168 отговора
Да, сутрин, на гладно.  Smile
Цитирай

Веднага след като станете от сън,преди това не трябва да сте яли или пили нищо,дори вода.

След това измивате зъбите и започвате с   Coffee     Peace
Цитирай

Като се спомена Омега, помня, че беше писала в темата за кариесите.
Ето:
Йогите си късат клон4е от дръв4е и си правят първо масаж на венците.После изтриват зъбите и накрая дъв4ат клон4ето като дъвка.Това влияе по4иства6то и укрепва6то на венците.После устата се изплаква обилно с вода.Дъвкането на клон4ета води до отделятенто на танин,който дезинфекцира устната кухина.
Зъбите могат да се по4истват с гъста ка6а от с4укан карамфил,зехин и сол.
Или зехтин и морска сол.Най-добрата 4етка според някой йоги са показалеца и средния пръст.Тази паста по4иства зъбния емайл и активизира кръвообра6тението на венците.Солта активира отделянето на слюнка.Масажът отстранява мъртвите клетки от лигавицата,солта пре4и на образуването на зъбния камък.
Останалото идва от хранителния режим.

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=251899.msg5986949#msg5986949
Цитирай

Вери, ами Виктория Бутненко твърди нещо много подобно - че именно дъвченето на жива храна стимулира здравето на цялата устна кохина и прилежащите й кости, бараб със зибите. Т.е. трябва да дъвче упорито, а това спомага и за доброто храносмилане Smile
Около месец преди да родя ми падна стара пломба и се наложи спешно да се гради наново. Зъболекят е много добър, одавна го познавам и ми казва, че вижда още 5 малки кариесчета, които засега може и да не пипаме, ами да изчакам 3-4 месеца макс след раждането и тогава да отида. Ама сещате се как се записва час при зъболекър с толкова малко кърмаче - само до зъби ми беше. И така си минаваха месеците, кърмачето скоро ще стане на година и 2 месеца, а аз така и не намерих повод да посетя зъболекаря и се обзалагам, че ако сега го направя, няма да открие нищо, или пък ще намери отново малки кариесчета, ама на съвсем други места  Wink
Цитирай

И аз да се цопна в темата  Very Happy
Майка ми го прави жабуренето със зехтин преди години,трябва да я питам какви резултати е имала, но тя е мазохист-даже повече от необходимото време издържаше  Mr. Green
Скоро се замислих,дали да не го направя и аз ,и ето -откривам тази темичка   Thinking  Wink
За конците,дето се късат и разръфват между зъбите- от зъболекар знам,че това е само заради кариесите в междузъбните пространства!
Един преглед при зъболекар не е проблем ,но и аз като Мег! мисля ,че не винаги е необходимо бързане с плоби и т.н.  Peace
Цитирай

Абе явно и аз ще го направя, направих първата крачка, току що си купих зехтин и както се казва всички хубави неща почват от утре  35
Цитирай

Аз държа на зъбите си,но пия кафе и червено вино ,която оставят петна по зъбите.
Ето моята изпробвана рецепта за избелване:
1 Лимон
1 ч.лъжичка сода.
Изцежда се сока на лимона в чаша.След това със содата се посипва четката за зъби ( :Леко намокрена с вода).След което по малко изсипвате лимоновия сок върху четката.
Получава се реакция и започва да кипи-това е момента да започнете да търкате леко зъбите си с кръгообразни движения.
Успех и повече бели усмивки!  Very Happy
Цитирай

Аз държа на зъбите си,но пия кафе и червено вино ,която оставят петна по зъбите.
1 Лимон
1 ч.лъжичка сода.
Изцежда се сока на лимона в чаша.След това със содата се посипва четката за зъби ( :Леко намокрена с вода).След което по малко изсипвате лимоновия сок върху четката.
Получава се реакция и започва да кипи-това е момента да започнете да търкате леко зъбите си с кръгообразни движения.
Успех и повече бели усмивки!  Very Happy
Да,но лимона(изобщо цитрусовите плодове) са много вредни за емайла на зъбите.
Цитирай

1 Лимон
1 ч.лъжичка сода.

Лимона разяжда емайла!!! Спри веднага, преди да е станало късно. Peace
Цитирай

Извинете ме за спама, но преди години бях ходила да ми избелват зъбите.
Някой знае ли сега колко струва това? Преди беше около 40 лв.
Цитирай

днес сутринта пробвах жабуренето със зехтина...
мисля,че няма да повторя...
издържах доста-около  8 минути,и може би и повече щях да издържа,но ме дърпаха нещо малките,та трябваше да изплюя...
и тогава ми прилоша Sick-точно в момента на плюенето-аз по време на бремеността се пазех да не повръщам ,а сега за малко и щях да ...
Цитирай

Изглежда, само на мен не ми става зле от зехтина.... Напоследък даже, жабуря повече от 20 мин.. НЕ ми прави впечатление, единствено неприятен е момента с лапането му newsm78
Цитирай

И аз нямам никакъв проблем със зехтина. Проблемът ми с преглътването има друга причина (това ми е проблем и всеки път като посетя зъболекар).
Но да се похваля, само след 3–4 дни жабуркане увеличих двойно минутите и стигнах 10, предполагам след седмица ще стигна 15те минути...и след това ще докладвам за евентуални резултати!  Peace
Цитирай

и аз нямам проблем със зехтина, като в момента съм го сменила с шарлан
от седми септември до сега не съм спирала жабуренето, като следите от почти 20-т годишно злоупотребяване с цигари започнаха да изчезват.
Зъбите ми започнаха да изсветляват,   Shocked а зъбният ми камък вече не се вижда. Мисля да продължавам още  Peace
Цитирай

Изглежда, само на мен не ми става зле от зехтина.... Напоследък даже, жабуря повече от 20 мин.. НЕ ми прави впечатление, единствено неприятен е момента с лапането му newsm78
Оооо, аз съм му фенка вече! Mr. Green  Само да премина критичните 30 секунди, после мога и цял ден  Laughing...но се въздържам на 15 минути. Чакам някакъв знак, че съм на прав път.  Thinking
Цитирай

45-59 от 168 отговора