Естествени средства за избелване на зъби

  • 178 134
  • 180
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 730
Да, сутрин, на гладно.  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3 376
Веднага след като станете от сън,преди това не трябва да сте яли или пили нищо,дори вода.

След това измивате зъбите и започвате с   Coffee     Peace

# 47
  • Мнения: 5 713
Като се спомена Омега, помня, че беше писала в темата за кариесите.
Ето:
Йогите си късат клон4е от дръв4е и си правят първо масаж на венците.После изтриват зъбите и накрая дъв4ат клон4ето като дъвка.Това влияе по4иства6то и укрепва6то на венците.После устата се изплаква обилно с вода.Дъвкането на клон4ета води до отделятенто на танин,който дезинфекцира устната кухина.
Зъбите могат да се по4истват с гъста ка6а от с4укан карамфил,зехин и сол.
Или зехтин и морска сол.Най-добрата 4етка според някой йоги са показалеца и средния пръст.Тази паста по4иства зъбния емайл и активизира кръвообра6тението на венците.Солта активира отделянето на слюнка.Масажът отстранява мъртвите клетки от лигавицата,солта пре4и на образуването на зъбния камък.
Останалото идва от хранителния режим.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251899.msg5986949#msg5986949

# 48
  • Мнения: 3 869
Вери, ами Виктория Бутненко твърди нещо много подобно - че именно дъвченето на жива храна стимулира здравето на цялата устна кохина и прилежащите й кости, бараб със зибите. Т.е. трябва да дъвче упорито, а това спомага и за доброто храносмилане Simple Smile
Около месец преди да родя ми падна стара пломба и се наложи спешно да се гради наново. Зъболекят е много добър, одавна го познавам и ми казва, че вижда още 5 малки кариесчета, които засега може и да не пипаме, ами да изчакам 3-4 месеца макс след раждането и тогава да отида. Ама сещате се как се записва час при зъболекър с толкова малко кърмаче - само до зъби ми беше. И така си минаваха месеците, кърмачето скоро ще стане на година и 2 месеца, а аз така и не намерих повод да посетя зъболекаря и се обзалагам, че ако сега го направя, няма да открие нищо, или пък ще намери отново малки кариесчета, ама на съвсем други места  Wink

# 49
  • Португалия
  • Мнения: 3 897
И аз да се цопна в темата  Grinning
Майка ми го прави жабуренето със зехтин преди години,трябва да я питам какви резултати е имала, но тя е мазохист-даже повече от необходимото време издържаше  Mr. Green
Скоро се замислих,дали да не го направя и аз ,и ето -откривам тази темичка   Thinking  Wink
За конците,дето се късат и разръфват между зъбите- от зъболекар знам,че това е само заради кариесите в междузъбните пространства!
Един преглед при зъболекар не е проблем ,но и аз като Мег! мисля ,че не винаги е необходимо бързане с плоби и т.н.  Peace

# 50
  • TX
  • Мнения: 590
Абе явно и аз ще го направя, направих първата крачка, току що си купих зехтин и както се казва всички хубави неща почват от утре  Joy

# 51
  • София
  • Мнения: 910
Аз държа на зъбите си,но пия кафе и червено вино ,която оставят петна по зъбите.
Ето моята изпробвана рецепта за избелване:
1 Лимон
1 ч.лъжичка сода.
Изцежда се сока на лимона в чаша.След това със содата се посипва четката за зъби ( :Леко намокрена с вода).След което по малко изсипвате лимоновия сок върху четката.
Получава се реакция и започва да кипи-това е момента да започнете да търкате леко зъбите си с кръгообразни движения.
Успех и повече бели усмивки!  Grinning

# 52
  • Мнения: 1 048
Аз държа на зъбите си,но пия кафе и червено вино ,която оставят петна по зъбите.
Ето моята изпробвана рецепта за избелване:
1 Лимон
1 ч.лъжичка сода.
Изцежда се сока на лимона в чаша.След това със содата се посипва четката за зъби ( :Леко намокрена с вода).След което по малко изсипвате лимоновия сок върху четката.
Получава се реакция и започва да кипи-това е момента да започнете да търкате леко зъбите си с кръгообразни движения.
Успех и повече бели усмивки!  Grinning
Да,но лимона(изобщо цитрусовите плодове) са много вредни за емайла на зъбите.

# 53
  • Мнения: 936
Аз държа на зъбите си,но пия кафе и червено вино ,която оставят петна по зъбите.
Ето моята изпробвана рецепта за избелване:
1 Лимон
1 ч.лъжичка сода.

Лимона разяжда емайла!!! Спри веднага, преди да е станало късно. Peace

# 54
  • Мнения: 2 458
Извинете ме за спама, но преди години бях ходила да ми избелват зъбите.
Някой знае ли сега колко струва това? Преди беше около 40 лв.

# 55
  • Португалия
  • Мнения: 3 897
днес сутринта пробвах жабуренето със зехтина...
мисля,че няма да повторя...
издържах доста-около  8 минути,и може би и повече щях да издържа,но ме дърпаха нещо малките,та трябваше да изплюя...
и тогава ми прилоша Sick-точно в момента на плюенето-аз по време на бремеността се пазех да не повръщам ,а сега за малко и щях да ...

# 56
  • GYM
  • Мнения: 814
Изглежда, само на мен не ми става зле от зехтина.... Напоследък даже, жабуря повече от 20 мин.. НЕ ми прави впечатление, единствено неприятен е момента с лапането му newsm78

# 57
  • Мнения: 550
И аз нямам никакъв проблем със зехтина. Проблемът ми с преглътването има друга причина (това ми е проблем и всеки път като посетя зъболекар).
Но да се похваля, само след 3–4 дни жабуркане увеличих двойно минутите и стигнах 10, предполагам след седмица ще стигна 15те минути...и след това ще докладвам за евентуални резултати!  Peace

# 58
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

и аз нямам проблем със зехтина, като в момента съм го сменила с шарлан
от седми септември до сега не съм спирала жабуренето, като следите от почти 20-т годишно злоупотребяване с цигари започнаха да изчезват.
Зъбите ми започнаха да изсветляват,   Shocked а зъбният ми камък вече не се вижда. Мисля да продължавам още  Peace

# 59
  • Мнения: 1 168
Изглежда, само на мен не ми става зле от зехтина.... Напоследък даже, жабуря повече от 20 мин.. НЕ ми прави впечатление, единствено неприятен е момента с лапането му newsm78
Оооо, аз съм му фенка вече! Mr. Green  Само да премина критичните 30 секунди, после мога и цял ден  Laughing...но се въздържам на 15 минути. Чакам някакъв знак, че съм на прав път.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт