От гърдите ли е?

  • 492
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Моя приятелка роди преди 2 седмици. От 2 дни е с температура 39. Лекарката й казала, че не е от кърмата, а са я зашили по неправилен начин  Shocked. Не се е цедила, но гърдите й са меки, без буци и зачервявания, но топли. Днес се е цедила за първи път след родилно и след кърменето е изцедила 80 грама. Лекарката й е изписала антибиотик.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Може да има възпаление някакво, щом са я шили. Обезателно трябва да отиде на лекар да погледне шева.

# 2
  • Мнения: 1 722
В понеделник ще ходи, но дотогава?? Съвсем се е ошашкала ...
Правили са й изследвания - всичко в норма.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Едва ли е от гърдите - когато има мастит,картинката не е такава,има и буци,и зачервявания,и болки,и симптоми като грип.
Много неприятно,ако е от възпалени шевове - бързо да й минава.Антибиотикът - ако е съвместим с кърменето(а със сигурност има такива антибиотици за този случай,обикновено предписват широкоспектърните пеницилинови или цефалоспорини) - няма да пречи на бебето и може да го кърми,а дори да се окаже мастит,той също се лекува с антибиотик,ако другото не помогне,и това не е причина да се спира с кърменето (при добро желание и убеденост от страна на майката,естествено).

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Утре е работен ден - защо не отиде още утре? Може да е нещо сериозно.
Само гърдите ли са й топли или си има Т?

# 5
  • Мнения: 1 722
Подържа 39 градуса Т от 2-3 дни.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Щом гърдите й са наред, може наистина да е инфекция от шева. На нейно място веднага бих отишла на лекар, че може да стане много голяма беля, ако е наистина това.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Много неприятно наистина! Да побърза с прегледа,а да не чака понеделник,че ако е инфекция от шевовете,тя си работи с всеки изминал час...

# 8
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Аз като вдигнах Т на десетия ден след изписването също си помислих че е от шевовете и ходих на преглед в Майчин дом в приемната - влиза се през тунела и има дежурен екип винаги, от там премат родилките. След това ходих още два пъти пак с висока Т и не са ме връщали без значение колко е часа и дали е работен ден. Нека отиде ако има възможност и да не чака повече.

# 9
  • Мнения: 109
На една моя позната и беше останало парченце от плацентата и поддържаше такава температура.Ако още не е отишла да заминава щото усложненията са много сериозни ако се окаже ,че е плацентата.Тя пръска ли си с Бивацин шевовете?Той предотвратява инфекции.

# 10
  • Мнения: 4 358
Аз бях с висока Т два дни. Ходих на гинеколог, но матката беше наред и там нямаше проблем.
Чак по-късно едната ми гърда се зачерви силно. Мислех, че нямам бучки в нея, но като започнах да масажирам се оказа, че буцата е огромна и е под и отстрани на цялата гърда.
В момента пия антибиотик, правя компреси, масажи, цедя и червенината почти е изчезнала.

Нищо чудно и при твоята приятелка да е от гърдите, но задължително трябва да отиде на лекар, който да види матката и шевовете.

Общи условия

Активация на акаунт