хрема при децата - как лекувате

  • 172 280
  • 234
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Ние ползваме Виброцил. Давам и хапчета Коризалия.

# 16
  • Мнения: 112
Благодаря на всички за съветите.
Нещо друго което ми препоръчаха познати е Гаразон. Това са капки за очи и уши, но казват, че веднага пресичали хремата. Купих ги, но не смятам да ги ползвам, понеже видях че са с кортикостероиди. Като се разтърсих из нета разбрах, че някой лекари ги предписват, но предпочитам да не рискувам.
Иначе ние вече сме с температура и на антибиотик. Цитросепта и вигантола не ни помогнаха.

# 17
  • Мнения: 2 908
Гаразона и Макситрола са капки с антибиотици в състава-не се дават току така за запушени носове. Stop Капят се ако имате антибиограма с нужните антибиотици,на които е чувствителна бактерията и ако ги има в състава на капките-капят се. Коларгола е много силен-изсушава лигавицата ужасно много-спира в повечето случаи хремата,но трябва да се внимава с него как се капе и колко време се капе,че може да се увреди лигавицата на носа. Виброцила на нас никога не ни е помагал-хвърлих го отдавна-Олинт до някъде помагаше,но само до някъде-убедих се,че най-добрите са билковите капки-клеева тинктура с физ. разтвор/ лайка с мед....а не да се унищожава лигавицата на носа на детето с капки, които са съмнителни дали помагат или са само за успокоение на родителя. Когато има хрема пръскам само Стеримар,давам чай да пие, топля крака,мажа с Пулмекс бебе гърдите, правя инхалации и минават сами сополите-това го научих след като унищожих веднъж лигавицата на носа на дъщеря ми от капане-5 дена виброцил, 5 дена Коларгол....и т.н. Отделно,че сме на хомеопатия и отдавна не капя вече омразните капки за нос.

# 18
  • Мнения: 7 201
Ние ползваме Виброцил. Давам и хапчета Коризалия.
Peace И аз така постъпвам.При синът ми има ефект.Преди всяко поставяне на к-ките почиствам нослето със Тетрисал Е спрей.(това е неговият спрей) Peace

# 19
  • Мнения: 527
Ако секрета е воднист и прозрачен слагам физиологичен разтвор с клеева тинктура.Ако стане зеленикав- пробвам с виброцил 1-2 дни, ако не мине - лекар!  Wink

# 20
  • Мнения: 46 488
...
Иначе ние вече сме с температура и на антибиотик ...

Каква е диагнозата?

# 21
  • град Русе
  • Мнения: 78
Хремата може да се лекува и с капки лимон в нослето.
Това някой пробвал ли го е ?

# 22
  • Мнения: 753
С 2 ръце съм за Коризалия!!!!Но с всичките хомеопатични правила, вкл. и пастата за зъби.

# 23
  • Мнения: 6 461
От доста време хремата при децата ми отминава с физиологичен разтвор.

# 24
  • Мнения: 1 428
 с хомеопатия

# 25
  • Мнения: 1 484
Оф  и  ние  сме  с  хрема  след  3  дневно  посещение  в  градината.Капа  витамин ц  и  Виброцил  редувам  ги.

# 26
  • Мнения: 647
Здравейте !

Интересна тема - известно време ме нямаше онлайн и сега, като влязох, позачетох се.

Почти всички ваши мнения са подчинени на едно и също нещо - даване на различни неща в носа на пациента. Изглежда много логично. Малко от вас, обаче, правят (или би следвало да правят) разлика между различните причинители на един и същи симптом - хремата.

Хремата най-общо е два вида - от алергичен произход и след настинка/ инфекция. При алергичната хрема даваме един тип препарати, а при хремата от настиване и болест- друг тип.

При инфекциозната хрема - причинителите са най-общо два вида - вируси и бактерии. При бактериалните инфекции е добре да се прави антибиограма и да се решава кой антибиотик да се ползва. Поне да се знае кой е причинителят. При вирусни инфекции никакви лекарства не вършат съществена работа - там средството за лечение е инхалацията с физиологичен разтвор. Голяма част от семействата с малко дете вече са оборудвани с инхалатор и наистина пресичат една начална хрема с няколко инхалации още в първия ден.

Както някои от вас тук споменаха, след като започне хремата, обикновено се стига до гърло, бронхити, понякога и пневмонии само за няколко дена. Мой съвет за всички вас е да предприемате мерки за прекъсване на класическята верига - хремав нос, болно гърло, трахеит... и после - хайде на антибиотици.

Въпреки, че съм фармацевт, сиреч формално да се застъпвам за химията и лекарствата, горещо ви препоръчвам точно обратното - да прибегнете до физическите методи- промивки на носа с физиологичен разтвор или морска вода, със сребърна вода, инхалации в домашни условия с небулизатор (инхалатор).

Избягвайте накапването на антибиотични капки в носа. Още повече пазете децата си от накапване на кортикостероиди- имат тежки последствия за целия организъм, а локално лигавицата започва да се напуква, образуват се рани и корички в носа, капилярите започват да се напукват и кърви носа за щяло и нещяло.

Тези, които са ориентирани към хомеопатията, могат да се обърнат към Allium cepa, Euphrasia, Pulsatilla, Kalium bichromicum.

Разбира се, всичко това- след преглед от компетентен лекар! Диагнози сами да не си поставяме.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 27
  • Мнения: 1 484
Здравейте !

Интересна тема - известно време ме нямаше онлайн и сега, като влязох, позачетох се.

Почти всички ваши мнения са подчинени на едно и също нещо - даване на различни неща в носа на пациента. Изглежда много логично. Малко от вас, обаче, правят (или би следвало да правят) разлика между различните причинители на един и същи симптом - хремата.

Хремата най-общо е два вида - от алергичен произход и след настинка/ инфекция. При алергичната хрема даваме един тип препарати, а при хремата от настиване и болест- друг тип.

При инфекциозната хрема - причинителите са най-общо два вида - вируси и бактерии. При бактериалните инфекции е добре да се прави антибиограма и да се решава кой антибиотик да се ползва. Поне да се знае кой е причинителят. При вирусни инфекции никакви лекарства не вършат съществена работа - там средството за лечение е инхалацията с физиологичен разтвор. Голяма част от семействата с малко дете вече са оборудвани с инхалатор и наистина пресичат една начална хрема с няколко инхалации още в първия ден.

Както някои от вас тук споменаха, след като започне хремата, обикновено се стига до гърло, бронхити, понякога и пневмонии само за няколко дена. Мой съвет за всички вас е да предприемате мерки за прекъсване на класическята верига - хремав нос, болно гърло, трахеит... и после - хайде на антибиотици.

Въпреки, че съм фармацевт, сиреч формално да се застъпвам за химията и лекарствата, горещо ви препоръчвам точно обратното - да прибегнете до физическите методи- промивки на носа с физиологичен разтвор или морска вода, със сребърна вода, инхалации в домашни условия с небулизатор (инхалатор).

Избягвайте накапването на антибиотични капки в носа. Още повече пазете децата си от накапване на кортикостероиди- имат тежки последствия за целия организъм, а локално лигавицата започва да се напуква, образуват се рани и корички в носа, капилярите започват да се напукват и кърви носа за щяло и нещяло.

Тези, които са ориентирани към хомеопатията, могат да се обърнат към Allium cepa, Euphrasia, Pulsatilla, Kalium bichromicum.

Разбира се, всичко това- след преглед от компетентен лекар! Диагнози сами да не си поставяме.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Какъв  е  този  инхалотор.Как  се  използва  и  на  каква  е  цена.Личната  докторка  не  е  на  работа  и  няма  как  да  я  попитам.

# 28
  • Мнения: 7 723
Какъв  е  този  инхалотор.Как  се  използва  и  на  каква  е  цена.Личната  докторка  не  е  на  работа  и  няма  как  да  я  попитам.
Най- простите са бейби- халери. Струват (- ха преди 4-5 години) четиресет и няколко лева.
Аз имам такъв, но честно казано не знам как да го ползвам с физиологичен разтвор.
 Thinking
....всички останали са доста скъпи и не мисля,
че е правилно да се използват при хрема.
При белодробни проблеми- да, но при хрема.... newsm78

# 29
  • shumen
  • Мнения: 17 989
Хремата може да се лекува и с капки лимон в нослето.

Това някой пробвал ли го е ?

EMs2006,да аз лично съм го пробвала и съм много доволна-пресича хремата много бързо.

Общи условия

Активация на акаунт