Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Знае ли някой по колко капки се дават.Ние сме на 24 дни.Едни казват по 1,педиатърката по 2.И трябва ли задължително да са преди първото ядене на детето?Мерси!
Цитирай

Добрич

Аз по принцип си слушам педиатъра!

Лично ние започнахме с по 2 капки, след 2-3 месеца минахме на по 3, защото много бързо наддаваше. Педиатърката ни определяше дневната доза.

Вигантола се дава сутрин на гладно. Аз ги давах по време на сутришния тоалет- капвах му ги направо в устичката.
Цитирай

София

Благодаря !Ако това се определя от теглото на бебето,явно е така.Понеже тя тежи в момента 4.250.Не знаех!Притеснявах се да не би да не са и в пове4е.
Цитирай

София

Съобразявай се само с педиатъра си - броя на капките при различните дечица е различен, в зависимост от големината на фонтанелата, от това колко бързо наддават и от сезона в момента (летните месеци се дават по-малко)
Цитирай

И на нас ни изписаха по 2 капки Вигантол. При по-едричките деца се дават по 2 и повече капки. Педиатъра преценява по теглото и фонтанелата. Давай ги спокойно, не са много. Wink
Цитирай
Съобразявай се само с педиатъра си - броя на капките при различните дечица е различен, в зависимост от големината на фонтанелата, от това колко бързо наддават и от сезона в момента (летните месеци се дават по-малко)
и аз съм на същото мнение.а на другият ти въпрос ,кога да се дават...аз лично ги давах сутринта при събуждането й на гладно и след това  я кърмех!!! Rolling Eyesно ако някой път е по късно не е проблем
Цитирай

София

202uu
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.