Vigantol - по колко капки

  • 901
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 428
Знае ли някой по колко капки се дават.Ние сме на 24 дни.Едни казват по 1,педиатърката по 2.И трябва ли задължително да са преди първото ядене на детето?Мерси!

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз по принцип си слушам педиатъра!

Лично ние започнахме с по 2 капки, след 2-3 месеца минахме на по 3, защото много бързо наддаваше. Педиатърката ни определяше дневната доза.

Вигантола се дава сутрин на гладно. Аз ги давах по време на сутришния тоалет- капвах му ги направо в устичката.

# 2
  • Мнения: 428
Благодаря !Ако това се определя от теглото на бебето,явно е така.Понеже тя тежи в момента 4.250.Не знаех!Притеснявах се да не би да не са и в пове4е.

# 3
  • Мнения: 2 807
Съобразявай се само с педиатъра си - броя на капките при различните дечица е различен, в зависимост от големината на фонтанелата, от това колко бързо наддават и от сезона в момента (летните месеци се дават по-малко)

# 4
  • Мнения: 206
И на нас ни изписаха по 2 капки Вигантол. При по-едричките деца се дават по 2 и повече капки. Педиатъра преценява по теглото и фонтанелата. Давай ги спокойно, не са много. Wink

# 5
Съобразявай се само с педиатъра си - броя на капките при различните дечица е различен, в зависимост от големината на фонтанелата, от това колко бързо наддават и от сезона в момента (летните месеци се дават по-малко)
и аз съм на същото мнение.а на другият ти въпрос ,кога да се дават...аз лично ги давах сутринта при събуждането й на гладно и след това  я кърмех!!! Rolling Eyesно ако някой път е по късно не е проблем

# 6
  • Мнения: 319
Съобразявай се само с педиатъра си - броя на капките при различните дечица е различен, в зависимост от големината на фонтанелата, от това колко бързо наддават и от сезона в момента (летните месеци се дават по-малко)


  202uu

Общи условия

Активация на акаунт