Ученически карти за градския транспорт.

  • 35 627
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ще носи следващия път - но винаги съм в напрежение като тръгна натам.

# 31
  • София
  • Мнения: 11 701
Няколко въпроса от една непросветена мама,за които моля да ме извините.
Другата седмица синът ми ще има бележник и лична карта.За да му извадя карта за градски транспорт трябва да отида в специално бюро ли и освен бележника какво друго трябва да нося?Детето трябва ли да бъде с мен?
Електронната карта за по един месец ли е или просто зареждаш сума и се използва докато се изчерпа тя и след това отново зареждаш?Тя също е за определени превозни средства,така схващам от предишни постове.И съответно трябва да заредиш за превозните средства,които ще ползваш.И специално тя къде се издава?
Благодаря!

# 32
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ali&Meli да не мислиш, че много и ние сме просветени  Joy .

Та със стар бележник, мисля, че до първи октомври, с нов за учебната година .

За електронна карта - бележник и една снимка ( без дете ).

Тази ученическа карта - може да заредиш за карта да речем една, две линии или цяла градска мрежа - по тарифи за ученици за определен период - месец ....... и т.н.

 Не зная дали една и съща ел карта може да се ползува и за варианта зареждане на сума.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 828
Щерката пък си загуби електронната карта  ooooh!
Дали ще й издадат нова?

# 34
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Щерката пък си загуби електронната карта  ooooh!
Дали ще й издадат нова?

Да - пак с бележника, където е нанесен номера.

# 35
  • Мнения: 440
За Русе цената е 18 лева,днес проверих Peace

# 36
  • Мнения: 6 031
Няколко въпроса от една непросветена мама,за които моля да ме извините.
Другата седмица синът ми ще има бележник и лична карта.За да му извадя карта за градски транспорт трябва да отида в специално бюро ли и освен бележника какво друго трябва да нося?Детето трябва ли да бъде с мен?
Електронната карта за по един месец ли е или просто зареждаш сума и се използва докато се изчерпа тя и след това отново зареждаш?Тя също е за определени превозни средства,така схващам от предишни постове.И съответно трябва да заредиш за превозните средства,които ще ползваш.И специално тя къде се издава?
Благодаря!

Аз днес извадих на синът ми - първокласник е и нямат бележници, затова занесох ученическата карта, подписана и подпечатана в училище и една снимка на детето/снимката ми я върнаха след като я сканираха/.
На място попълних заявление за издаване на ел.карта.Детето не беше с мен.
Можеш да извадиш карта за 1 месец, 3 месеца, 6 месеца.
Може да бъде за едно превозно средство, за две или за цялата градска мрежа.В зависимост от избора е цената.
След изтичане на времето от месец и т.н. отиваш отново само носейки съответната сума и картата.
Аз извадих картата в бюрото на бул. "Мария Луиза" където е седалището на СГКТ/на ъгъла с ул."Клокотница"/.

# 37
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А на мен залепиха снимката на молбата и не ми я върнаха.

# 38
  • София
  • Мнения: 11 701
Момичета навсякъде ли вадят ученически карти?Електронните предполагам се вадят на определени места.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 111
Момичета навсякъде ли вадят ученически карти?Електронните предполагам се вадят на определени места.

И ученическите, и електронните карти се вадят само в специализираните бюра на "Градски транспорт". На сайта им можеш да видиш пълния списък с адресите, като има четири бюра, които НЕ издават електронни карти, а приемат само заявления за тях.

Вчера извадих ученическа карта на сина ми. Поискахме направо да е електронна. Попълва се заявление на място и една снимка+ бележника, подпечатан и подписан от директора. Няма нужда детето да е с теб.  Peace

Електронната карта може да е всякаква- за една, за две линии, за цялата градска мрежа, за един или повече месеци. Отделно можеш да зареждаш с определен брой пътувания- например, 5 или 10 пътувания с метрото или наземен транспорт. Все едно като електронен билет.  Само не знам дали в една електронна карта може да се съвместява различна информация- например, един месец за даден автобус и десет пътувания с метрото, например.... Thinking

# 40
  • София
  • Мнения: 11 701
sweetkids_mama благодаря!Само не ми става ясно казваш електронната карта колко броя пътувания ли да съдържа за един месец за дадена линия.
Надявам се на място да ми го разяснят.
А електронната карта веднага ли се издава или след време отиваш да я вземеш,четох и такъв вариант в сайта на градския транспорт.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 111
Ако взимаш карта за един, два или три месеца, броят на пътуванията е неограничен в рамките на заплатения период.

На нас ни я издадоха веднага.  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 11 701
И аз днес купих карта на сина ми.Направо електронна,понеже ставали задължителни от 1.11.
Снимката с бележника ми ги върнаха като преди това я сканираха.Взех за 3 месеца и добре,че така постъпих.След мен такава опашка се завихри,че ако всеки месец трябва да се ходи  ooooh!...

# 43
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
sweetkids_mama благодаря!Само не ми става ясно казваш електронната карта колко броя пътувания ли да съдържа за един месец за дадена линия.
Надявам се на място да ми го разяснят.
А електронната карта веднага ли се издава или след време отиваш да я вземеш,четох и такъв вариант в сайта на градския транспорт.

Има различни видове електронни карти - има за билети, за заместващи картите за гр транспорт, за ученици и т.н. За учениците са както са обяснили и другите.

Условията за ползуващи карти са си едни и същи, а тези с билетите е за брой билети - зарежда се колкото искаш билети.

# 44
  • Мнения: 14
Не знам за вас в София, ама ние в Пловдив още нямаме карти. Който има кара със старат а който няма с цяло билетче. Казаха ни в училище че ще издават удостоверения  и с тях ще се пътува с намаление.......да ама не! Кондукторите си искат карта. Вече не знам какво да правя. Ако има някоя мама от Пловдив с такъв проблем, нека пише.

Общи условия

Активация на акаунт