Кои са най-красивите и вкусни детски торти?

  • 165 965
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 993
donikka, не е нужно да търсиш по каталозите. Сладкарниците, които обсъждаме тук, правят т.н. декораторски торти - и по каталог, и по поръчка на клиента.
Харесай си коледен мотив, занеси го в дадена сладкарница и говори да ти направят торта.
Сигурна съм, че няма да ти откажат. Ще сътворят уникат за теб и после ще си го вкарат в каталога с уникати.  Laughing
Пробвай в "100 грама сладки".  Peace

# 91
  • Мнения: 7 947
Вчера хапнах най-страхотната торта от доста време насам от Маркрит - говоря за вкус, не знам имат ли каталози и поръчки обаче  Peace

# 92
  • София
  • Мнения: 1 603
Вчера хапнах най-страхотната торта от доста време насам от Маркрит - говоря за вкус, не знам имат ли каталози и поръчки обаче  Peace

Наистина са много вкусни. Преди време постоянно си взимахме една торта оттам /не се сещам как се казваше/, съвсем без повод, просто беше прекрасна. 
http://markrit.com/detski-torti.html  - имат каталози, но не съм поръчвала - само ги разглеждах и честно казано, малко грозновати ми се видяха. Торти за дъщеря ми  поръчвам от "100 грама сладки" - хем са ми най-близо, хем са много красиви.

# 93
  • Мнения: 7 947
Каква е приблизителната цена на торта, стандартна, около 16 парчета от Сто грама?
Иначе за външния вид...ами за мен май вече стана по-важно каква е на вкус, защото съм купувала достатъчно безвкусни красоти  Wink

# 94
  • София
  • Мнения: 7 182
Около 50 лева.

# 95
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Каква е приблизителната цена на торта, стандартна, около 16 парчета от Сто грама?
Иначе за външния вид...ами за мен май вече стана по-важно каква е на вкус, защото съм купувала достатъчно безвкусни красоти  Wink

Имай предвид, че от "100 грама сладки" изчисляват 16, ама големи парчета. Тази торта с 16 парчета спокойно стига за 20 души, че и повече. В детските клубове обикновено знаят как да режат и предупреждават още при поръчката да не се взема твърде голяма торта. Друг е въпроса, че в 100-те грама май по-малки от 16 парчета няма. Вече съм забравила колко беше минимума.  newsm78
Но виж и сайта на "Двете фукли". Там със сигурност има торти и от 10 парчета, които стават точно за 16 души. А и цените са с една идея по-ниски от тези на 100-те грама. Вкусът е един и същ, просто защото двете фукли бяха две амбициозни дами, които преди време се разделиха. Едната си остана с фуклите, а другата направи 100-те грама сладки. Така че начинът на правене на тортите и рецептите на двете места са еднакви. Разликата е в майсторството на наетите сладкари и декоратори. В това отношение като редовен клиент и на двата сладкарски цеха смея да твърдя, че фуклите са малко по-добри. Но е лично мнение де. Grinning

Торта с коледни мотиви поръчахме в "Джани" срещу зала "Универсиада". Вкусът е прекрасен, цената - изключително ниска, само за картинката отгоре имам леки забележки. Писала съм вече за тази сладкарница в темата и дори сложих снимка на новогодишната торта, която ние поръчахме по-миналата година оттам.

P.S. Donikka, ето я новогодишната ни торта
http://lulumba.snimka.bg/children/teodora-amp-aleksand-r.193394.10744018
За детско тържество става супер, защото е огромна и стига за 35-40 деца. Носили сме подобна в ДГ на щерката. Цената й (последно поръчвахме март месец такава) беше 28 лв. Има най-различни коледно-новогодишни картинки, единствената ми забележка е, че са леко мътни. Но вкусът е наистина страхотен. С пъти по-добър от най-доброто на "Лагуна" например. Сладкарничката няма сайт за съжаление и няма нищо общо с "Джани" на бул. "Янко Сакъзов". Трябва да се отиде на място и да се разгледат там каталозите.

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 22:34 от lulumba

# 96
  • София
  • Мнения: 3 123
мъжът ми имаше РД на 15-ти и му поръчах торта от "100гр. салдки",защото уж правели точно каквото си поръчаш.Е не я направиха както си я представях ,но беше симпатичка.Той е запален по историята,войните,ходили сме много да гледаме бункери,военни музеи в чужбина и т.н.Исках тортата да пресъздава битка с танкове,окопи,бункери и т.н.,пък тя е направиха друга - първо имаше само 1 танк от нещата,които изброих и второ е някак детска,а духът трябваше да е друг.Ето я :http://media.snimka.bg/4854/015962902.jpg.
Пълнежа беше с малини,но не знам как се казва - не е лош,но не е и супер вкусно.
Тази торта е за 12 парчета и беше 42 лв.
За сега от "100 гр. сладки ,"росита" ,"неделя " и "лагуна" ,са ми най-вкуни от "лагуна".

# 97
  • Мнения: 3 993
angels_zg, много е сладка, ама е страшно бебешка!  Laughing
Наистина никак не е подходяща за 30 годишнина според мен. И никакъв военно-исторически дух няма.  Rolling Eyes
"100 грама сладки" май са добри само в детските торти.

# 98
  • Мнения: 7 947
Изражението на човечето е така тъжно, въобще не изглежда историческа, а просто детска игра...не ми харесва, не се сърди, но поне видях какво да не поръчвам  Blush
За двете фукли - за последно съм взимала доста отдавна, от пряката на витошка,Узунджовска май беше и беше мноого вкусна, но говоря за преди 3-4 години поне.

# 99
  • София
  • Мнения: 672
Всяка торта, която влиза в нашата къща от години е от сладкарници Неделя Simple Smile Красиви, вкусни и винаги пресни!

# 100
  • Мнения: 7 947
Красиви - да, но има и по-красиви, вкусни - не, развалиха ги и то много, пресни - рядко, според зависи. Затова престанах от там да взимам. Първата ни торта за рд на малкия беше от там, но това преди повече от 3 години. тогава бях писала в тема възмущението си - първо не бяха направили надписа, чакали сме 1 час да си намерели бисквитки и да  го правят, а  гостите ни вече бяха в ресторанта, второ синия крем о твратително оцвети езиците и устните на всики, което ме наведе на мисълта, че повече няма да взема от там. Вярно, ужасно вкусна беше, но в последтвие просто ги развалиха. Ето я иначе /40 парчета/:

# 101
  • София
  • Мнения: 672
Нашата от тази година



и от миналата година



Никога не сум имала проблеми с тях, но явно си е до сладкарница. Иначе детските торти аз ги харесвам, защото са наистина детски: млечен крем и блат. И са много леки. Но всичко е въпрос на вкус  Peace

# 102
  • Мнения: 54
Ние тази година си поръчахме от Пчела и за в къщи и за детската градина. На мен лично ми харесаха и на вид и на вкус. Сам си избираш с какъв пълнеж да ти я направят.Имат и ръчни и фото торти, като ръчните разбира се са по-скъпи  Peace

# 103
  • Мнения: 79
Здравейте! Mili поздравления за темата. И аз имам същия въпрос за себе си Simple Smile. Две години поръчвам от тортите на Лагуна за рождения ден на сина ми и съм много доволна. Тази година обаче ми се щеше да опитам от друго място, тъй като честно казано вкусът им започна да ни омръзва. Където и да отидем на рождени дни навсякъде са техните детски еклерови торти. По повод или без повод често вземаме и от Неделя. Като изчетох мненията ви и попогледнах по сайтовете с торти най много ми допаднаха като украса на ДК Цар Лъв и тортите на Вега. За първите споделяте, че са и вкусни, а някой има ли впечатления от Вега и някъде може ли да се опитат? Доволни ли сте от това, което сте избрали от снимките в каталозите и това, което са ви направили? Благодаря!

# 104
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
За двете фукли - за последно съм взимала доста отдавна, от пряката на витошка,Узунджовска май беше и беше мноого вкусна, но говоря за преди 3-4 години поне.


В пряката на "Узунджовска" вече няма сладкарница. Незнам къде имат в момента, аз лично поръчвам от сайта им, защото ми я носят на крака, където и в колкото часа поръчам. Ето го:

http://www.2fukli.net/

Тортите на "Неделя" не ми харесват определено. Е, все пак не е бутикова сладкарница, така че няма и как да очакваме нещо повече от това. За обикновена квартална сладкарничка става.
Между другото страшно добри торти - като вкус, има във виенската сладкарница "България" и в тази на Гранд хотел София. Може би най-добрите като вкус от всички, изброени досега. За съжаление, не правят детски торти. Confused

Общи условия

Активация на акаунт