Колко дебело обличате бебето - когато е будно и когато спи.

  • 4 002
  • 12
  •   1
Отговори
Едни сериозни спорове текат колко дебело да обличаме бебето (12 дни). Едно боди и горни дрешки не са ли напълно достатъчни ? А за спането - едно одеялце стига, нали ?
Трябва ли цялата къща да е затворена, щото "духало" ? Едно кихане на ден не е признак за болест. Също и едно сополче. Дали е добре да постоява голичко няколко минутки (на топло, разбира се) - ей така - да подиша кожата ?

# 1
  • Мнения: 1 489
Разбира се ,че е добре да поседи малко голо.Ние това го правим преди баня за около 10 мин.Иначе спим само по едно боди и с двоен чаршаф завито,на леко отворен прозорец,който към сутринта го затваряме.А на вън с боди и фланелка с къс ръкав,но винаги си нося и жилетка евентуално ако захладнее.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Едни сериозни спорове текат колко дебело да обличаме бебето (12 дни). Едно боди и горни дрешки не са ли напълно достатъчни ? А за спането - едно одеялце стига, нали ?
Трябва ли цялата къща да е затворена, щото "духало" ? Едно кихане на ден не е признак за болест. Също и едно сополче. Дали е добре да постоява голичко няколко минутки (на топло, разбира се) - ей така - да подиша кожата ?

Съвсем правилно ръзсъждаваш- не се "връзвай" на бабите.  Wink
Мишо като се роди през януари беше по боди+цял гащеризон и си му беше супер. Извеждахме го на -15 градуса по това същото+ одеало и така и не му купихме космонавт Grinning. Здрав е като бик/да не чуе който не трябва/! Стои на течение, венитлатор, на климатик, на вятър и не му се отразява. Бебчовците кихат /предимно/когато нещо им дразни в нослето- не е свързано с настинка и болест обикновено.

# 3
  • Мнения: 3 491
Категорично подкрепям твоята позиция, която си личи от въпросите. Успех в отстояването й!

# 4
  • Мнения: 2 950
Бебчо като гледам е доста малък, но правилно си се ориентирала за дрешките. Ако от сега започнеш да го навличаш, какво ще правиш зимата?! Нали трябва да свиква това дете да живее в нормалния свят - няма само в къщи да седи я?! Ина мен все ми повтарят всички да я обличам повече, но аз си гледам детето - леко хладни ръце за всички около мен вече са ледени!!! Гледам да не я прегрявам, че ще стане една кекава. А за кихането - Йоана всеки ден си киха по веднъж, два пъти. Малко прах ли има по улиците, че дори да си играе с някоя играчка може да я погъделичка нещо и да си кихне детето! Спокойно - имаш моята подкрепа! Joy

# 5
  • Мнения: 1 427
Бебчо като гледам е доста малък, но правилно си се ориентирала за дрешките. Ако от сега започнеш да го навличаш, какво ще правиш зимата?! Нали трябва да свиква това дете да живее в нормалния свят - няма само в къщи да седи я?! Ина мен все ми повтарят всички да я обличам повече, но аз си гледам детето - леко хладни ръце за всички около мен вече са ледени!!! Гледам да не я прегрявам, че ще стане една кекава. А за кихането - Йоана всеки ден си киха по веднъж, два пъти. Малко прах ли има по улиците, че дори да си играе с някоя играчка може да я погъделичка нещо и да си кихне детето! Спокойно - имаш моята подкрепа! :35T:Това все едно аз съм го писала.Абсолютно съм против навличането на бебетата.Моята Йоана все още се разнася по боди с къс ръкав.Нося й по-дебели дрехи за навън,но вкъщи си е по къс ръкав.Спи с тънко боди и много тънки ританки на отворен прозорец с едноа лека завивка.
Simple Smile Simple Smile

# 6
  • Мнения: 816
Да, кихат, за да си прочистят нослето Laughing
Много е добре сутрин, докато е още хладно на вънка да се отвори прозорец в стаята с бебето, а то да се завие с одеалцето. 
За обличането са ти казали и моето мнение е същото - никакво навличане, ританки, боди ( може и с къс ръкав) са достатъчни за това време, а по обяд в жегите - може и без ританки даже!
Бебето на всяка цена трябва да остава голичко, малко преди къпане, докато му се прави гимнастиката - въздушна баня се нарича. Мачкаш го няколко минутки, после се къпете, после пак го мачкаш ( може с нещо мазно) и така.... това си е част от закалителните процедури за тази възраст. Естествено че ще се разкиха в този момент ( бабите ще кажат - "ето видя ли сега, кихна, студено му е, дай да го завием бързо-бързо... Laughing ")
Не се тревожи и слушай инстинкта си - той е най-ценния съветник на една майка!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 688
майкта най добре усеща кое е най доброто за нейното дете.Така че не се връзвай на бабите или странични хора
нослето предимно проверявай а за кихането както са казали по-горе не е признак за настинка:)

# 8
  • Мнения: 6 390
Ориентировъ4но колко аз съм обле4ена, толкова и беба  Wink
аз съм по къси гащи и потник, и тя така, аз съм по дълги гащи и блузка , и тя така, аз съм с пуловер и тн. и тя така  Wink
и само я следя / зад врътлето пипам телцето , ако ми се струва хладно, слагам и още една блузка, ако ми се стори топла, сабли4ам нещо, ако е ок, е ок  Wink
Мани ги бабите, това си е твойто дете, ще се го гледаш както намеш за добре  Wink
като се разнежи много, после от нищо ще хваща нещо, затова го калявай по малко но сигурно  Wink и ескимосите имат бебета нали  Wink

# 9
  • Мнения: 6 315
Обличай детенце така, както обличаш себе си, особено ако е над 4 кг.

# 10
  • Мнения: 3 663
обличам я възможно най-тънко
цяла зима е била само с боди дълъг ръкав и ританки - Т около 20-21 градуса
сега е по къс ръкав или потник и къси панталонки
само независимо колко градуса е, ако ще и 30, има чорапки
до годинка трябвало така според нашата педиатърка, защото нямали добра терморегулация
и съм склонна да и вярвам, защото съм забелязала, че въпреки чорапките и жегата крачетата и никога не са потни
за затворената къща - тъкмо напротив - бебетата обожават свеж въздух Simple Smile не казвам да отворите всички прозорци и да стане яко течение, но отворена тераса е винаги добре дошла Simple Smile
за сън облеклото е почти същото, не по-дебело, тънко одеялце на 20-21 е градуса за мен е добре, а сега в жегите таня спи или с чувал, които е от чаршафче направен или без нищо, зависи от Т
едно кихане на ден никак не е признак на настинка Simple Smile даже може да е сигнал, че бебето иска проветрение Simple Smile
оставянето на бебето голичко да ритка - въздушна баня - е чудесно! и за кожата и за каляване и за крачетата - да се подвижат малко спокойно, без памперси и дрешки Simple Smile

# 11
  • Мнения: 625
От мед.сестра знам-когато е под 18 град. + една дрешка от колкото си ти,когато е над 18-както си облечена ти.Аз лично не слушах бабите Thinking
-бебето ми е януарско и винаги е леко облечено и да чукна на Rolling Eyes-всичко е о.к.

# 12
  • Мнения: 176
moito slan4ice e fevryar4e i nikoga ne sam ia obli4ala debelo zimata na 19  20 po bodi i gasterizon sega po kas rakav no nosia vraxna drexa oste v na4aloto presiakox jelanieto na babite da ma y4at kaka da si gledam deteto  Stop

Общи условия

Активация на акаунт