Как върви захранването - част III

  • 10 615
  • 247
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 747
Да споделя и нашия съвсееееем скромен опит за захранване. След като 4 дни давах оризова каша и стигнахме до 8л( която между другото не беше ядена с охота), днес дадох малко пюре от сливи, че не пълнил памперса тези 4 дни. За разлика от кашата, на сливите премляскваше от кеф Grinning.

# 31
  • София
  • Мнения: 396
почна сеееее!
Не мога да се сдържа да не се похваля, че преди половин час Теди изяде първата си лъжица пюре от морков. Понеже се намръщи, му добавих и малко кърма. Много съм доволна, дано да е доволен и той и да няма проблеми. Praynig
В тази връзка да питам пюрето може ли да се яде още и утре, и в петък по това време или понеже трайността е 48 ч, да го изхвърлям още утре?
И още нещо - какви чинийки или панички да купя?

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Сонетка, аз давах отвореното бурканче точно така- за три яденета, защото така стават 48 часа от отварянето.

# 33
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
На Емата й дадох парченце диня. Голямо мазало стана, но тя си умря от кеф!  Joy

# 34
  • Мнения: 6 243
почна сеееее!
Не мога да се сдържа да не се похваля, че преди половин час Теди изяде първата си лъжица пюре от морков. Понеже се намръщи, му добавих и малко кърма. Много съм доволна, дано да е доволен и той и да няма проблеми. Praynig
В тази връзка да питам пюрето може ли да се яде още и утре, и в петък по това време или понеже трайността е 48 ч, да го изхвърлям още утре?
И още нещо - какви чинийки или панички да купя?
честито!!! Направили снимки на сладката муценка?
За чинийките - аз доста време карах на капачка от авентско шише, а после минах на едни купички, дето си ги имам от по-рано. Не съм купувала специални приспособления, защото поне половин година ви предстои храненето да го правиш само ти, така че можеш и порцеланова купичка да си ползваш. За после има варианти за купички с вакуумно дъно, аз лично имам такава на ТСМ, в комплект с учебни лъжичка и виличка, но още не ползвам купичката, защото е много голяма за дозата на дъщеря ми.

# 35
  • Мнения: 5 713
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18577.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26685.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33691.0

Позволих си да се разровя в архивите относно изварата, 4е да не говоря на изуст.
Накратко може да се въведе 9-12 мес. По-безобидна е от краве сиренето, но е по-бедна на калций.

# 36
  • София
  • Мнения: 748
Мога ли да запазя останалото картофено пюре за утре? Днес ни беше за първи път, лапахме с кеф, дори се сърди, защо спрях да му давам. Между другото как да разбера по колко грама да му давам и дали са достатъчни? Аз измервам в супени лъжици, ама това си мисля, че е много относително. Колко грама трябва да достигна за да сменя едно кърмене? Много ми е мътно. newsm78
значи,има едно правило-ако детето е на 5 месеца-изяжда150гр.,ако е на 6-160 и т.н.можеш да даваш още 10-20гр.допълнително твърда храна,но не повече.този въпрос и мен много ме вълнуваше,защото моят е цял змей-яде и купено и домашно и винаги се сърди,когато свърши пюрето. освен пюрето на същото ядене не отказва и кърма,та му се събират със сигурност доста над 150гр,но тъй като ми отказва водата,това ме успокоява-ами прокарва си детето пюрето Laughingтака че всъщност още нямаме заместено кърмене.аз днес готвя,едното бурканче го предлагам веднага,другото прибирам в хладилник за утре,а третото във фризера за третия .ден.засега нямаме заместено кърмене.ако си решила да заместиш-като мен,просто след пюрето му предлагай да суче докато иска. бебето само трябва да се откаже от него-едва тогава си заместила кърмене.дано да помогнах!

# 37
  • София
  • Мнения: 748

забравих да кажа,че аз 1-ден дадох 2 лъжички пюре,2-ден 3-4,на 3 изяде 1/2 от малките пюрета,а на 4 ден омаха цяло бурканче.тъй като му готвя,въвеждам новата храна към старото пюре-например към картоф с морков последователно включвам карфиол,тиквичка и т.н.

# 38
  • Мнения: 8 460
Браво на Емо!Така де,какво ще му се чуди на бурканчето,то си е за омахване!

# 39
  • София
  • Мнения: 2 019
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18577.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26685.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33691.0

Позволих си да се разровя в архивите относно изварата, 4е да не говоря на изуст.
Накратко може да се въведе 9-12 мес. По-безобидна е от краве сиренето, но е по-бедна на калций.

Благодаря за информацията. Явно захранването е съобразено с особеностите на държавата. Тук например детската кухня не е в българския вариант, а предлагат само специален кефир и извара и не се взима на обяд, а рано сутрин.

# 40
  • София
  • Мнения: 396
Първо голямо благодаря за съветите на по-опитните мами   bouquet
И второ - въпросче  Wink Като започнах да захранвам Теди с морковено пюре, което май малко го запича,  мога ли след 5-6 дни да продължа с нещо разхлабващо като сливи или круша, или трябва да изчакам още малко, преди да дам плодово пюре?

# 41
  • София
  • Мнения: 747
Да се похваля, че Георги много обича домашното пюре от сини сливи( т.е. трудът ми няма да отиде напразно Grinning) но за жалост не оказва и вторичен ефект- не разхлабва, въпреки че трети ден го яде.

# 42
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Аз спрях сокчетата Sad Предизвикват колики при моята и то силни Rolling Eyes. Вечер не се спи + кърменето, което нощем е на 3-4 часа ooooh!
Питах наблюдаващата какво да правя. Тя каза сокчето да го разреждам с вода 1:3, а най-добре да дам пюре от ябълка и морков. Нормално било малката да се буди веднъж нощем, но ако е повече пъти може да започна със захранването. Попита ме с какво искам да започна и ми даде доста брошурки как да го започна. Плодовете и зеленчуците се въвеждат едновременно по тукашната схема.
През първият етап на захранването се въвеждат следните храни:
    зеленчуци - морков, картоф, swede (една бяла ряпа, не знам как е на бг), пашърнак, тиква, сладък картоф;
    плодове - ябълка, круша и сурови се дават банан и папая;
    оризова каша[/list]
    Всико се предлага по-скоро, за да свикне бебето с различните вкусове без да се заменя някое млечно хранене. Даже ми препоръча да му давам пюретата като си топвам пръста вътре и давам да изсмуче храната от него. Crazy
    Майка ми заяви, че съм луда, ако следвам тази схема, но на мен ми допада  Whistling А за сокчетата ми се скара защо съм ги спряла, но е факт, че те предизвикваха колики!!!
    Миналата тема обсъждахме дали може да се замразява картоф. В книжката ми за захранването пише че може, но да не се обработва с пасатор, тъй като се нарушавала скорбялата в него и ставал лепкав. Да се прекарвал през цедка (гевгир) newsm78

    # 43
    • София
    • Мнения: 748
    Да се похваля, че Георги много обича домашното пюре от сини сливи( т.е. трудът ми няма да отиде напразно Grinning) но за жалост не оказва и вторичен ефект- не разхлабва, въпреки че трети ден го яде.
    и при нас не разхлабва!крушите също!аз да попитам:пасираните плодове-ябълка,круша,сливи,банани и т.н. сурови ли ги давате,че аз чета в едни книжки с бебешки рецепти,че трябвало да се варят или поне бланшират,дори и банана.аз ги давам сурови.досега единственият ни проблем със захранването  е запека,който въобще не се влияе от приема на плодове.да пробвам ли овесена вода?

    # 44
    • Mediterraneo
    • Мнения: 38 269
    ...единственият ни проблем със захранването е запека,който въобще не се влияе от приема на плодове.да пробвам ли овесена вода?
    Моя приятелка прави формулата на бебето си с такава вода. Оттогава си ака нормално.

    Общи условия

    Активация на акаунт