Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Още не сме го въвели и сега се чудя , дали е време да започвам или мога да изчакам още малко.
С какво мога да започна и в какво количество?
Трябва ли да спазвам правилото на постепенното увеличаване на количеството?
Пускам темата нарочно тук,а не в темата за захранването,защото ми се иска да прочета повече мнения по въпроса.
Споделете,моля! Laughing
Цитирай

София

Можеш да го започнеш. Най-добре е с овес. Има някои данни, които сочат, че макар да съдържа глутен, някои хора с цьолиакия, го понасят. А за количеството важи същото както и за другите храни, започваш с малко и постепенно увеличаваш. Аз лично ти препоръчвам немските овес. ядки на Brueggen като по-нежни, но ти прецени. Гледай само да са пълнозърнести. След това можеш да въведеш ечемик и ръж. Накрая пшеница.
Цитирай

А овесените ядки как да ги правя? Варени и пасирани ли?
Ако изчакам още 1-2 месеца по-добре ли е? В смисъл ,дали ще загуби нещо от това,че не яде глутен?
Цитирай

Стара Загора

Aз варя овесените ядки в МВ. Слагам 4 с.л. в 200мл. вода (това разбира се е доза като за мен) и ги врътвам на 2 мин. После прибавям натрошеното сирене и маслото и Тони си облизва ушите Very Happy

А аз да питам - какви са признаците на непоносимост към глутена?
Цитирай

София

Един начин е първо да ги смелиш и после вариш - по-лесно е за пасиране, но може и обратно : първо вариш и после пасираш. Ти нали си въвела други зърнени - ориз, просо? От това, че не яде глутен, определено няма да загуби, въпросът е по-скоро в разнообразието. Може да изчакаш още един месец. Повече лично на мен ми се вижда безсмислено.
Цитирай

Ориз съм въвела,но просо не. Ядем царевица.
Цитирай

София

Значи въведи просото и след това другите. Едно от хубавините на зърнените храни са витамините от групата В, които са от значение за нервната система.

За признаците на цьолиакията, тук:
http://gastroenterology.freeservers.com/#celiac
Цитирай

Мерси , Ива така ще направя  bouquet
Цитирай

Аз въведох глутен на ок. 8 месеца с бишкоти. По малко й давах всеки ден (първо четвърт, после половин бишкота). След това започнах да й смесвам от готовите каши - съдържаща глутен с несъдържаща глутен и така постепенно до като цялата порция стане от кашата, съдържаща глутен.
Признаците за непоносимост към глутена за подуване на коремчето, пенести изпражнения със странна миризма, ненаддаване на тегло.
Цитирай

София

Въведох глутена при 7 навършени месеца с попарата, като постепенно увеличавах количеството на сухарите.
Цитирай

Overijse, Belgie

Значи въведи просото и след това другите.

Аз ще използвам темата да попитам как приготвяте просото? Аз го варя и след това прибавям адаптирано мляко и плод. Става като каша, само че не меля просото предварително.

Дайте други идеи!
Цитирай

София

Aз варя овесените ядки в МВ. Слагам 4 с.л. в 200мл. вода (това разбира се е доза като за мен) и ги врътвам на 2 мин. После прибавям натрошеното сирене и маслото и Тони си облизва ушите Very Happy

Jade, представих си Маслинката как си ближе ушите  Laughing Майтапа на страна. И аз си мисля да давам на малкото магаренце овесени ядки, но се чудя Маслинката с каква доза се справя? И кога ги даваш?  newsm78

Сори, Емиа, че разводнявам темата... Blush
Цитирай

Моля ,моля пак заповядай  Hug
темата е за глутена и това е точно по нея. Laughing

Jade, представих си Маслинката как си ближе ушите Laughing Майтапа на страна. И аз си мисля да давам на малкото магаренце овесени ядки, но се чудя Маслинката с каква доза се справя? И кога ги даваш? newsm78

Сори, Емиа, че разводнявам темата... Blush
Цитирай

Стара Загора

Jade, представих си Маслинката как си ближе ушите  Laughing Майтапа на страна. И аз си мисля да давам на малкото магаренце овесени ядки, но се чудя Маслинката с каква доза се справя? И кога ги даваш?  newsm78
Да ти кажа дясното и ухо е по-голямо и него по лесно го облизва, другото и дава малко зор Mr. Green
Сериозно... различни са и ушите и започвам наистина да се притеснявам, каква ще е такава мадама с едно стърчащо ухо Confused  Sick Дано поне косата и да порасне по-бързо че да се закрие дефекта. Praynig

Емиа, това не е за глутена, но ще го преглътнеш, надявам се Wink

А от овесените ядки със сиене изяжда по около 100-тина грама, но и повече ще омаха ако и дам, много ящна ми се очертава. Very Happy Давам ги следобед на мястото на кашата.   
Цитирай

Джейд, а какви овесени купуваш?Има едни фини, от тях ли?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора