Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Мили мами,
днес след преглед докторът ми каза, че до 2-3 дни трябва да родя. Имам 2 см разкритие и бебо е слязъл надолу, а шийката на матката ми е изгладена. Тази вечер имам постоянни болки и тежест ниско долу и когато преди малко отидох да пишкам ми направи впечатление, че изтече обилен слузест полупрозрачeн секрет (сори, обаче не знам как по друг начин да го обясня ... ) Та се питам това ли е "тапата" или "слузестата запушалка" ... Confused Бях чела някъде, че трябва да е кафеникава или нещо такова, а при мен не беше ... Дали пък е възможно това да е част от околоплодните води??? С 2 думи - пълна мъгла! Sad
Ще съм ви много благодарна, ако споделите мнението си!
Цитирай

София

Най - добре отивай в болница, няма страшно, стискам палци!
Цитирай

Варна до морето

SIANA,
с теб съм духом. Хайде и да е леко раждането и едно хубаво бебече накрая.
На сестра ми и казаха, че няма да е тия дни, но малката определи кога.  Wink
Може и при теб да стане така. После ще те чакаме да споделиш, че и ние сме след теб.
Цитирай

Sofia

Цитат на: SIANA
Тази вечер имам постоянни болки и тежест ниско долу и когато преди малко отидох да пишкам ми направи впечатление, че изтече обилен слузест полупрозрачeн секрет (сори, обаче не знам как по друг начин да го обясня ... ) Та се питам това ли е "тапата" или "слузестата запушалка" ... Confused Бях чела някъде, че трябва да е кафеникава или нещо такова, а при мен не беше ... Дали пък е възможно това да е част от околоплодните води??? С 2 думи - пълна мъгла! Sad
Ще съм ви много благодарна, ако споделите мнението си!

При мен тапата също беше слузеста - изтичаше по малко последния месец, а около 16 часа преди да родя изтече наведнъж остатъка от нея.
Леко раждане! Приятни първи мигове с бебчо! Smile
Цитирай

Чела съм, че до 72 часа като падне тапата, ще родиш.
Успех мила и не се притеснявай много-много. Razz
 Razz  Razz  Razz  Razz  Razz  Razz  Razz  Razz  Razz  Razz  Razz  Razz  Razz  Razz  Razz  Razz  :
Цитирай

София

Да, това е запушалката. Не е задължително да е кафеникава, обаче напременно е слузеста. Не може да са водите, те са течни, но ако се притесняваш отиди до родилното там ще те прегледат и ще ти направят проба с лакмусова хартийка дали са околоплодни води. Стискам ти палци, щом е изгладена и мека шийката няма  страшно, всичко ще мине гладко. Не се притеснявай ако не родиш до 24 часа както по книгите. Следи контракциите, като станат постоянни на 7-10 мин. тръгвай към болницата. Няма страшно, всичко ще мине бързо и лесно! Да се похвалиш, ей!!!! Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

и аз мисля, че е тапата. моята си падаше по малко цял ден. сутринта малко и към следобяда по-голямата част. родих два дни след това.
късмет. стискам палци и бъди спокойна. не се притеснявай. очаква те най-вълнуващото преживяване в живота ти. Very Happy
Цитирай

sofia

Здравей
Най-вероятно е тапата,при мен света не бее кафяв ,а розов.Направо тичай към болницата ,че аз си стоях дълго време вкъщи след като ми падна тапата и водите започнаха да ми изтичат малко по малко и  след това се наложи да ми бият антибиотик за изтеклите води.
Стискам ти палци .Леко и безболезнено раждане.
P.S.И да се похвалиш после.
Цитирай

София

Това е! Smile
Успешно раждане!!!!!!!!!!  thumbsup  thumbsup  thumbsup
Цитирай

Варна

Честито ти момченце!
Желая му здраве и късмет а на теб бързо възстановяване! Smile
Цитирай

Добрич

Честита рожба и от мен!!!!
Радвам се, че всичко е минало толкова бързо- докато се запиташ това ли е и вече си майка!
Да ти е живо и здраво момченцето и много радост да ти носи!!!!
А на теб скорошно възстановяване!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.