МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - тема 2

  • 201 850
  • 801
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 240
nas, аз ги купувах от аптеката на клиниката на д-р Владимиров.Но можеш да пробваш и да ги поръчаш в някоя аптека в която продават витамините на Допел херц.Успех!

# 706
  • Мнения: 921
Да, обаче аз като питам и ме гледат  #Crazy и твърдят, че няма други. Всъщност имат много видове, но не и точно тези. Пак ще търся, мерси   Peace

# 707
  • Мнения: 879
В момента ми мъжа ми взима Цинк и ФК, но по отделно, както и Л-карнитин и Кю10. Преди пиеше и Геритамин, вместо коензима, но го спряхме за малко, после пак ще го почне!

# 708
  • Мнения: 332
voltarena,saki79 пуснете си разширена спермограма в клиниката на Владимиров.Що за глупости са това да пускаш първо непълна и после още една разширена допълнително пари да даваш!Пишете после резултатите.Успех момичета и имайте вяра ,ние след операция от варикоцеле и с морфология 5% забременях естествено от 2-рия месец опити и то с близнаци!Излиза че морфологията не е толоз важна ако оправите другите показатели:подвижност,количество.Иначе и мъжа ми пи клостилбегит,л-карнитин а тристена го спряхме щтото нещо не му понасяше:)

# 709
  • Мнения: 272
Абсолютно съм съгласна с bela81. Мисля, че ако целта на спермограмата е де се види оплодителната способност то задължително трябва да е разширена. В много случаи обикновената излиза добра и хората си мислят, че няма проблем и почват да търсят причината другаде.
bela81 а ти можеш ли да споделиш какви са били другите показатели, бройка, подвижност?
Много се радвам, като прочета такива постове като твоя, дават ми надежда. Simple Smile

# 710
  • Мнения: 332
Ох и аз момичета много се бях притеснила дали ще стане и ние 1 година и половина правихме опити.Бях ги позабравила показателите но сега извадих спермограмата и ще ви кажа точно:1-ва спермограма преди операцията:концентрация на сперматозоидите:5.7млн/мл(норма>20млн)
               общ брой на сперматозоидите:16,53 млн(норма 40млн)
               обща подвижност -12%
                      с нормокинеза 6%
                      със хипокинеза 6%
                      със акинеза 88%
              брои нормокинетични 342000,
             морфология 2% с нормална морфология
            и 98% с отклонения от тях 32% сперматозоиди със главични дефекти. Заключение:олигогоастенотератозооспермия.

Със две думи много ама много зле отвсякаде и никакви шансове за забременяване!!Отидохме при д-р кацаров и 3 месеца след операцията от варикоцеле новата спермограма:
            концентрация:24млнмл,
            общ брой на сперматозоидите:72 млн,
            обща подвижност 60%
                     с нормокинеза 50%
                     със хипокинеза 40%,
                    брой нормокинетични 12 000 000 

              морфология 5%

заключение:тератозооспермия.

Отидохме пак при Кацаров и той каза че до 3 месеца ще съм бременна.Хубаво му се изсмяхме всички вкъщи и не му повярвахме и след два месеца бях бременна.Та при нас поне морфологията нямаше такова значение или пък може би направи близнаци :
)но това да и е кусура:).Ама знам че нормата която е над 14% си е завишена и нормалното май е към 10%,пак при нас и с по малко стана.Успех желая на всички ви и моя късмет да имате.Насреща съм с каквото мога да помогна!!

# 711
  • Мнения: 879
Бела, аз постоянно имам съмнения дали тази операция ще даде резултат. Даже на моменти се чудех дали изобщо трябваше да минаваме през нея. Но като чета постове като твоя и много-много се обнадеждавам. Благодаря!   bouquet

# 712
  • Мнения: 332
Абсолютно не се колебайте за операцията!!Заслужава си да се опита с нея иначе единствените ни шансове бяха инвитро даже не ставаше и за инсеминация тази спермограма!САмо че поне 3 месеца след нея трябва да минат,а даже и 6 защото трябва 3 месеца за да се изработят новите сперматозоиди тоест не очаквайте моменталически ефект:)

# 713
  • Мнения: X
....Ама знам че нормата която е над 14% си е завишена и нормалното май е към 10%,пак при нас и с по малко стана.

Това е меко казано НЕСЕРИОЗНО!! Моля те не твърди неверни неща :

http://www.urology-andrology.com/display.php?page=patient&id=2 / на стр 1 е от тази тема /
Според СЗО морфологията трябва да е НАД 30%, а по Крюгер - НАД 14 %.
Морфологията е най-важна.

Последна редакция: чт, 20 май 2010, 10:25 от Анонимен

# 714
  • Мнения: 332
OK не споря от всичките ми познати който имат деца, никой нямаше по Крюгер над 10%,камо ли 14.Пак и при 5% Кацаров каза че ще стане и затова си направих този извод по скоро базиран на опит, не на СЗО и т.н не претендирам да е на 100% вярно,по скоро е статистически...Не се вторачвайте толкова в тези проценти спермограмата е само моментна снимка да даде обща представа на състоянието.А морфологията трудно се повлиява на всякакви лечения поне според Кацаров.

# 715
  • Мнения: X
ОК, да са живи и здрави децата им!!
Ако е спонтанно забременяване с тази морфология е чист късмет, в противен случай се налагат АРТ процедури. Морфологията не се повлиява от нищо, така е.
Но все пак - за здрав мъж с нормална спермограма тези показатели са валидни.

# 716
  • Мнения: 5
Бременна съм... след точно тази спермограма, която ме накара да пиша тук. Споделям го, за да не спирате да се надявате, борите и да искате и вярвате. Всичко, всичко на този свят е възможно.

# 717
  • Мнения: 471
Резултатите при нас вече са добри. Направихме контролна СГ при Владимиров, за да видим дали наистина лечението на щитовидната жлеза даде исканите резултати. Публикувам за сравнение и резултатите от предишните СГ.

Спермограми: КИРМ Плевен, Ноември, 2009 // КИРМ Плевен, Февруари, 2010 // Владимиров, София, Май, 2010

Време на въздържание: 3 // 4 // 3 (норма 3-5дни)
рН: 8,2 // 8,0 // 7,7 (норма 7,2-8,0)
Обем: 5,4 // 5,4 // 5,3 (норма 2-6мл)
Втечняване: 20 // 30 // 30 (норма до 60мин)
Вискозитет: N // N // 2 (норма 0-2см)
Левкоцити: N // N // 1 (норма<1млн/мл)
Агрегация: да // да // не
Аглутация: да // не 32 (норма <60) // не
Епителни клетки: N // N // 1 (норма 0-1/поле)
Незрели клетки на спермогенезата: да // да // не
Желатинови телца: да // да // да

Брой сперматозоиди/мл: 31 // 68 // 34 (норма>20млн/мл)
Брой сперматозоиди: 167,4 // 367,2 // 180,2 (норма>40 млн/еякулат)
Нормокенитични (а+б): 53,2% // 39% // 51% (норма>50%)
Хипокинетични сперматозоиди: 24,2% // 36% // 12%
Акинетични сперматозоиди: 22,6% // 25% // 37%

Оценка по Крюгер: (норма > 14%)
С нормална морфология: 4%  // 5% // 13%
TZI: --- // 1,67 // 1,3 (норма<1,6)

Заключение: Тератозооспермия. Повишено рН. // Астенотератозооспермия. Повишен тератозооспермален индекс. // Нормозооспермия.

Аз забременях през Март, 2010, когато резултатите ни не бях много добри, така че чудеса стават.
Успех!!!

# 718
  • Мнения: 930
здравейте, доктора е написал на мъжа ми бележка за изследване, на която пише "сперма посявка + антибиограма" интересува ме това всъщност смермограма ли е и по - точно за въпросното изседване изисква ли се въздържание от 3 до 5 дни

# 719
  • Мнения: 272
Mary_Angel страхотни резултати, особено това с морфологията. Чудесно е че сте успели да намерите причината и сте се преборили с нея. Много се радвам за вас и това ме убеждава, че и ние сме на прав път. Дано всички тук успеем. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт