МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - тема 2

  • 201 853
  • 801
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 20
Момичета,аз също съм бременна по естествен начин при много ниска морфология от 1% и диагноза  Астенотератозооспермия, Хипоспермия, а също така и лош SDI -тест от 31%  и повишен тератозооспермален индекс( каквото и да значи това) Embarassed
 Трябва да отбележа,че спермограмата е правена преди два месеца ,по повод подготовката ни за поредното инвитро(3-то по ред).Дори лекуващият ни специалист каза , че ако след 3 -месечно лечение спермограмата не се повлияе ще ни предложи донор ShockedПо време на лечението моят мъж пи фертилайд 3 по 1 ,коензим кю10 по 1табл.дневно.Това бяха лекарствата предписани му от лекаря,а аз от своя страна му бях приготвила прословутата бърканица на Хоуп с всичките й съставки. Трябва да ви кажа,че съм много изненадана от положителния тест, все пак това е първото ми спонтанно забременяване след 7 годишно ходене по мъките. Надявам се скоро и при вас нещата да се получат по възможно най-добрия начин. EFP

# 721
  • Мнения: 272
iovito, честито и много безпроблемна бременност ти желая. Ето такива постове трябва да има в тази тема, да ни дават надежда и кураж. Simple Smile

# 722
  • София
  • Мнения: 6 232
iovito,това е страхотна новина  Peace и поредното доказателство,поне за мен,че това с "мъжкия фактор" е много относителна работа  Thinking Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност  Hug

# 723
  • София
  • Мнения: 232
iovito, честито!  Hug   bouquet
Много се радвам като разбера, че някоя дама от тази тема очаква...някак ме изпълва надежда!

# 724
  • Мнения: 471
mimi P27, според мен става въпрос за микробиология + антибиограма към нея. За микробиологията не се изискват определени дни въздържание.

Честито на beloved7 и iovito !
Пожелавам на всички момичета от темата подобни чудеса!!! newsm10

# 725
  • Мнения: 20
Благодаря ви сърдечно ,момичета! Трябва да ви кажа,че през тези 7 години сме минали през много специалисти  по репродуктивна медицина, направили сме куп спермограми ,sdi-тестове, а мъжът ми е изпил всичките възможни хапчета,които се изписват по повод лоша спермограма. Честно казано аз лично немога да реша кое от последните лекарства му е оказало влияние, дали фертилайд-а( на  който като му чета листовката си е множество витамини), или пък бърканицата, която е не по-малко хранителна, но важното е ,че нещата се получуха от първия месец приемайки тази комбинация . Дано да съм била полезна,стискам ви палци и дано повлека крак, както се казва и скоро и вие да се похвалите!

# 726
  • Мнения: 11
iovito,това е страхотна новина  Peace и поредното доказателство,поне за мен,че това с "мъжкия фактор" е много относителна работа  Thinking Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност  Hug
Честито и от мен, момичета! Ох, дано и с "женският ми фактор" е така относително Joy

# 727
  • Мнения: 272
Здравейте момичета, може ли някой да ми каже какви хормони е добре да пусне мъжа ми. Доктора каза тестостерон и естрадиол, но аз все си мисля, че има и още. Той иначе другата седмица е на спермограма да видим има ли резултат след всичко, което изпи.

# 728
  • София
  • Мнения: 6 232
на моя му бяха казали да пусне на щитовидната жлеза+отделно захар,защото високата кръвна захар влияела също на качеството

# 729
  • Мнения: 471
hopche, ние сме изследвали като за начало тестостерон, естрадиол, лх, фсх и тсх.
Ако се открие някакво отклонение от рефертните стойности, лекуващият ви лекар може да назначи и още хормони.

# 730
  • Мнения: 879
Момичета, кога трябв ада се изследват хормони при мъжа? Задължително ли е това? Мъжът ми е правил спермограма, която беше само 4-5% по Крюгер... Дали е добре да си пусне профилактично тези хормони!?  newsm78

# 731
  • София
  • Мнения: 6 232
bebe,ние освен 8 % по Крюгер,иначе имаме много хубава спермограма,но след първото неуспешно ин-витро ни пратиха и на щитовидна щлеза и двамата /водим се с неизяснен стерилитет/

# 732
  • Поморие
  • Мнения: 85
Момичета, искам да ви помоля за рецептата на бърканицата с мед. Praynig Искам и аз да я приготвя на половинката.

# 733
  • София
  • Мнения: 23 147
Момичета, искам да ви помоля за рецептата на бърканицата с мед. Praynig Искам и аз да я приготвя на половинката.


Бърканица с мед
1 буркан мед /желателно е да не е захаросан, за да се обърка добре сместа/
200гр. смлени орехи
50гр. пчелен прашец /има го по пазарите или в магазини за добавки/
100гр. пшеничен зародиш /пак в магазини за здравословно хранене и добавки/
Всичко това се обърква и се приема по 1с.л сутрин на гладно.
Можеш да добавиш и суров сусам към сместа!

# 734
  • Поморие
  • Мнения: 85
Благодаря ти много ,бамбарадамбра  bouquet. Още тези дни ще набавя продуктите и ще я забъркам. Искам да те попитам само колко време трябва да се приема.

Общи условия

Активация на акаунт