Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-295 от 295 отговора
Да изнамерим с коя фирма е най-добре да се поръчва от САЩ.  Фирмите, които изнамерих: www.delivery-shop.com/, http://www.bgshopper.com/, www.buynowfromusa.com/.http://www.---reklamen-spam---/; http://www.edepot-bg.com/index.html; http://tranzit.us; Аз и още един вариант гледах http://www.shipito.bg/ - наемаш си пощенска кутия в склад в САЩ; получваш си там нещата, уведомяват те, попълваш си САМ митническа декларация /сам декларираш цена на стоките/ и ти препращат нещата към БГ - хайде мацки, споделете кой какво е ползвал, кой как е поръчал и с кой е най-изгодно?
Цитирай

Надявам се, няма да броите темата за нерегламентирана реклама - нали обсъждаме кое за кои е най-изгодно? Првави се реклама само на една фирма-посредник, нека кажем нещо и за останалите?
Цитирай

Ползвал съм услугите на www.BuyNowFromUsa.com , Фирма Lombard , Както и www.Bgshopper.com .... определено съм доволен от всичките си поръчки, но като че ли първата най - много ми допадна  bowuu  newsm78
Цитирай

Ako trqbva da sam chestna sam pazaruvala s BuyNowfeomusa i Lombard, no BuyNow darji mnogo po dobri ceni ot kolkoto lombard
Цитирай

Хайде сега да видим дали няма да заключат и тази тема, тук се толерира САМО една фирма и всичките НЕГАТИВНИ мнения за нея автоматично  се изтриват!!!! Да, интереса клати феса, но къде е обективността във случая? Дали изначалната идея за този форум не се размива в момента, в който някой реши да прави реклама?
Аз лично научих много неща от БГ Мама форуми и съм адски благодарна, че ги има. Но за горното абсолютно не съм съгласна. В случая не се помага на хората, а им се пречи обективно и честно да знаят за какво става въпрос.
Да, наистина нека да видим и какви други фирми доставят от USA, благодаря delices8!
Цитирай

Хайде сега да видим дали няма да заключат и тази тема, тук се толерира САМО една фирма и всичките НЕГАТИВНИ мнения за нея автоматично  се изтриват!!!! Да, интереса клати феса, но къде е обективността във случая? Дали изначалната идея за този форум не се размива в момента, в който някой реши да прави реклама?
Аз лично научих много неща от БГ Мама форуми и съм адски благодарна, че ги има. Но за горното абсолютно не съм съгласна. В случая не се помага на хората, а им се пречи обективно и честно да знаят за какво става въпрос.
Да, наистина нека да видим и какви други фирми доставят от USA, благодаря delices8!
Az ne iskam da im pravia reklama na Buynowfromusa, prosto spodelih, che sam po dovolna ot tqh, zashtoto cenite sa im mnogo po niski. Vse pak logichno e da izbera tqh pri polojenie, 4e komisionnata im e 3 pati po malka ot tazi na Lombard Smile
Цитирай

И аз толкова пъти съм искала да пазарувам от USA, но преди да блокират негативните теми за въпросната рекламирана фирма, аз успях да ги прочета! Едва ли толкова много хора могат да ги пишат от ''злоба" или да са ''конкуренцията" newsm78...както се опитаха да ми кажат те по телефона, когато ги запитах защо има толкова лоши мнения за тях...Май по-скоро бяха изстрадали хорица опитвали се да си купят нещо отвъд океана и просто са се сблъскали с  Sick  ooooh!
Не знаех откъде мога да си поръчам, но сега вече имам избор, пак благодаря за темата и да се надяваме тя няма да бъде блокирана, както стана миналия път с една такава подобна Rolling Eyes
В другите теми се споменават фирми доставчици съвсем свободно, без това да се смята за реклама и това помага на хората да се ориентират къде и от кой могат да поръчват. Peace
Цитирай

според мен всичките са от един дол дренки - изключително високи са им таксите, не го намирам за нормално.
Цитирай

Моля,който е пазарувал с шопъра,са напише условията какви са
Цитирай

Ще следя темата с интерес. Ползвала съм само услугите на Ломбард и в последно време много се ядосвам заради начина по който постъпват с поръчките/ не съм сигурна, че като поръчам от даден сайт наистина стоката ми се доставя от там, особено ако доставката е с някаква такса шипинг USA/ и доставките /доста ги бавят/.

Цитирай

записвам се за да следя темата.
надявам се да има коректни мнения Smile
Цитирай

И аз се записвам да следя темата.Имам една поръчка за сега чрез фирма-посредник и това е Ломбард.Въпреки многото негативни мнения поради които и аз бях малко предубедена и очаквах някакви пролеми ,мен ме изненадаха приятно.За малко повече от две седмици поръчката ми бе доставена.Но факт е че някои имат горчив опит с тях.Тъй като и занапред възнамерявам да поръчвам по този начин ще се радвам да разбера за опита ви и с други фирми.
Цитирай

Радвам се на тази тема! Точно търсех отзиви за BuyNowFromUSA. Жалко, че BGShopper са сложили лимит от поне 100 долара за поръчка.
Цитирай

Записвам се и аз да следя темата  Peace
Цитирай

Преди няколко месеца бях споделила името на една фирма, от която останах изключително доволна. Тогава други майки ме обвиниха, че правя реклама и че не ми е мястото тук. Страшно много се ядосах, даже реших да си замълча за няколко месеца. Обясних на девойката, че си имам две сладки дечица и ангажиментите са ми достатъчно много, че да споря с нея. Отговор повече не получих.

Сега по темата. Тъй като по-горе са изброени имената на фирми и сайтове и то за радост не от мен, ще споделя с всички вас, които все още се колебаят. Деливъри Шопа или www.delivery-shop.com си вършат работата просто чудесно - за тях разбрах от моя приятелка, която на сляпо си направи поръчка през тях. Остана много доволна и въпреки всичко, реших да се разровя в интернет и открих интересни теми в разни форуми, пубкликувани от тяхни клиенти. В крайна сметка се оказа, че има страшно много доволни клиенти и нито един недоволен. Поне аз не успях да открия такъв. От скоро имат и feedback секция, където може да се прочете доста информация. Вече редовно си пазаря дрешки от robeez, gymboree и т.н. и съм много доволна. Например скоро имаше оферта в магазина на macys, която гласеше  - 3 бодита, 3 блузчици + 3 панталончета за момиченце на цена от $9.99 и т.н.

Като цяло съм голямa shopping маниачка и просто обожавам да си разглеждам сайтове с хиляди детски дрешки. Когато имам парички си правя поръчки. От опит мога да ви кажа, че излиза много по-изгодно когато се купят повече от 2-3 артикула или когато се комбинирате 2 или 3 приятелки с обща доставка.

Надявам се, че съм помогнала на хората, които се интересуват.
Цитирай

Много полезна тема   Very HappyАз съм поръчвала само веднъж от САЩ, чрез Ломбард. Останах много доволна - поръчката дойде за 10 дни някъде. Но ми се струват малко високи тарифите. Особено, като сложиш и таксата за теглото  Rolling Eyes Та няма да откажа да имам по-евтин вариант  Mr. Green
Цитирай

Записвам се да следя темата  Party
Определено цените в САЩ са мнг по-евтини от тези при нас Crossing Arms,но то е защото ние сме заможни хора и можем да си позволим всичко 35
Аз скоро исках да поръчам едно бънджи за малкият,но теглото му беше 10 кг.,та по тарифата на Ломбард само 60 долара ми беше доставката.Е кажете ми, като платя и комисионната им + доставка от София до Пловдив какво излиза ...... NaughtyОправдавам паричките за комисионната,но пък доставката е ..... #Cussing out
Ще е полезно, ако някоя мама сподели конкретни такси и комисионни на фирма,която е ползвала и е останала доволна:hug:
Цитирай

Съгласна съм с горния пост. Аз лично избягвам да купувам тежки стоки от САЩ, защото не излизат особено евтино. Пробвала съм с няколко запитвания и никога не съм се съгласявала. На Ломбард проблема не е само в комисионата, а и в отношението към клиента и сроковете, които никога не са точни и коректни. При тях съм чакала повече от месец и половина и всичко това придружено с разправии и какво ли още не. Сами се досещате защо смених посредника.
Цитирай

Записвам се и аз да следя темата Cool

Не искам да правя реклама или антиреклама, а само да споделя че преди месец реших да направя поръчка от  BuyNowFromUsa, поръчката ми беше на стойност около 80$, с такси и доставки до САЩ излезе към 88$, а за да дойде до мен цената набъбна до 140$ и аз се замислих струва ли си да поръчвам и се отказах.Може би ако се прави комбинирана поръчка нещата да излизат по евтино...... Rolling Eyes
Цитирай

Здравейте, дами Smile
Радвам се, че проявявате интерес към темата. Преди толкова време я бях пуснала и много се учудих, че е мръднала напред  Laughing Фицджералд, няма за какво  bouquet
За моя жалост фирмата от която бях много доволна - http://www.edepot-bg.com/ вече не работи. Бяха единствените, на които не се плаща нищо преди да ти доставят нещата, да си ги разгледаш и одобриш.
В Ломбард една от служителките е мнооого нахална и изнервена. Кара се, вряска и си позволява много грозно държане. Явно смятат, че са хванали Господ за шлифера и няма нужда да уважават клиентите си.
И аз бях поръчала бънджи, бебешка гимнaстика... доставката вярно стъпва на много пари. Според мен не спазват сроковете, които обещават. Едната служителка ми написала "2 седмици", след нея по телефона ми крещи друга, че за по-малко от 4 седмици било абсурд... на кого да вярваш?
Надявам се, да не изтрият темата, за да обменяме мнения и впечатления и занапред  bouquet
Цитирай

Записвам се и аз да следя темата Cool

Не искам да правя реклама или антиреклама, а само да споделя че преди месец реших да направя поръчка от  BuyNowFromUsa, поръчката ми беше на стойност около 80$, с такси и доставки до САЩ излезе към 88$, а за да дойде до мен цената набъбна до 140$ и аз се замислих струва ли си да поръчвам и се отказах.Може би ако се прави комбинирана поръчка нещата да излизат по евтино...... Rolling Eyes

Здравей,можеш ли да обясниш по какви причини цената се е увеличила толкова много  Thinking
Тъкмо се бях навила да правя поръчка със същия посредник и сега взех да се разубеждавам  ooooh!
Доста неща съм си харесала, хайде помогнете с кого да поръчам   Crazy
Цитирай

Здравейте момичета,

Темата стана интересна, затова се включвам с горещи новини. Споделям опит буквално от преди няколко часа. Тук със съседката ми в Красно Село направихме обща поръчка от магазина на JCrew. Стоките са наистина невероятни, но се предлагат само в САЩ, Япония и Канада ако не се лъжа.

Офертата, която получихме от деливъри шоп еоод или delivery-shop.com е следната:

стойност на стоките в магазина с включени всички разходи: $432
комисиона за фирмата в размер на 15% тази стойност или $64.8
доставка до България ( експресна със застраховка): $38
мито и ддс: включени в комисионата
крайна цена на общата ни поръчка: $534.8

Отбелязвам, че става въпрос за 3 жилетки, 2 панталона, 2 блузи и 2 ризи.  В тази цена е включена и доставката от Бургас - София.

Тъй като до сега съм поръчвала няколко пъти от тях се предполага, че дрешките ще пристигнат след около 15-16 дена. Обаждат се и на другия ден пратката е при нас.

Преценете дали си струва. Лично аз смятам, че цената е добра и направихме поръчка. Още повече, че наистина с нищо не се занимавам в последствие.
Цитирай

Явно си заслужава за големи поръчки, за да са по-ниски комисионните, иначе то стъпва почти на цените тук май  Rolling Eyes
Цитирай

Да се похваля...

На 24 Април получихме нещата от Jcrew, които закупихме по-рано този месец. Този път даже останах изненадана от бързината на доставката, имайки в предвид притесненията от затворените летища покрай пушаците и отломките на природните стихии в Исландия.  Peace
Цитирай

а някоя от изброените фирми в темата прави ли доставка само от там до Бг-касае се за един лаптоп ве4е купен от моя приятелка,която оба4е си отложи пътуването и сега търсим на4ин да го полу4им тук? newsm78
Цитирай

МЕРЕЛИН направо пиши на скайпа или по мейл на някоя от фирмите. Мисля, че няма да има проблем (а и тя, ако има на близо някоя от фирмата, мисля може и на място да го занесе, едва ли ще е проблем).
Цитирай

Поръчах си едни слънчеви очила от USA чрез сайта на buynowfromusa. Чаках около 28 дни - ни вест, ни кост. Накрая получих уведомление, че очилата са се изчерпали и няма как да ми ги доставят. Поисках да ми върнат парите, обещаха да ми ги преведат и вече една седмица няма резултат. Ще видя дали ще се окажат коректни, но определено това им поведение е безпокоящо. Ще пиша когато има развитие по темата.
Цитирай

хммм... така като гледам май с бургаската фирма си остава най-сигурно и приятно да се работи. Много мои приятелки ги пробаваха и останаха очаровани от отношението към тях.  Аз също съм с двете ръце горе. Наистина ви ги препоръчвам горещо.
Цитирай

ЗАПИС
Цитирай

запис
Цитирай

Аз в момента искам да си поръчам една очна линия, която май ще се окаже че не се предлага в Европа попринцип  Rolling Eyes Но каквато и ще фирма-последник да ползвам, очната линия от 10 долара, май ще ми стъпи златна  Money
Цитирай

Не препоръчвам Ломбард. Не стига че е скъпо през тях, а са и некоректни. Служителките може да са много мили когато се обадиш, но въпреки това аз още си чакам поръчката от 22.07  #Cussing out Чета че има доста доволни от тях и вече взех да се чудя само мен ли се опитват да лъжат Thinking Ще следя темата с интерес, защото искам да намеря някоя наистина сериозна фирма.
Цитирай

Мислех да не пиша в темата, защото така и така ще изтрият поста ми. Но видях поста на момичето над мен и се видях в думите й. Ето и историята ми с ЛОМБАРД!

Края на юли (30) направих поръчка на стойност около 400 лева. Дадоха ми думата си, че най-късно до 20-22 август поръчката ще бъде при тях. Поръчката беше от около 12-15 броя дрехи. Дойде вече 25 август. Звъннах им. Казаха ми, че очакват поръчка всеки момент и моята трябва да бъде там. Междувременно ми беше неудобно да звъня непрекъснато и уж случайно минах през офиса да платя остатъка от сумата и да попитам какво ми става с поръчката. Убедиха ме, че ще дойде до седмица. Дойде началото на септември. Бях бясна. Случва се понякога да изникне проблем и щях да ги разбера. Но те не ми казаха истината. Звънях им всяка седмица. Те не спираха да ми мажат очите как ще получа нещата, които съм поръчала в най-кратък срок. Накрая дойде началото на октомври. Всякакви нерви се скъсаха. Звъннах им и ги направих на 2 стотинки. Те омекнаха и ми обясниха, че офиса им в Щатите бил отпуска. И това, разбирате ли, те не можаха да ми го кажат преди да поръчам с тях. Казаха ми, че има вероятност нещата изобщо да не дойдат и да съм била отишла да си взема парите. Казах им, че не си искам парите, а искам да получа нещата, които съм ПЛАТИЛА ДА ПРИСТИГНАТ ДО 20 АВГУСТ! Казаха ми, че това няма как да се случи. Отидох и си взех парите. Скандалите продължиха и на четири очи. Няколко пъти ми повториха, че ще оставят поръчката неприключена и ако все пак поръчката пристигнат ще ми звъннат да кажат, за да отида да си я взема. Отговорих им, че не ме интересува от тук нататък дори и да пристигнат нещата. Да правят с тях каквото си пожелаят. А ако ме задължат да платя ще отидат на съд, защото имам бележки, с които да докажа, че поръчката е била очаквана на 20 август. И аз няма да платя за нея, когато дойде октомври месец.

Това ми е втората поръчка от тях. Трета няма да има. И с двете поръчки си скъсах нервите и си скапах психиката. Момичета, не се лъжете. Цените са им високи, служителите - некоректни, нямащи капка уважение към клиентите си и грам неинформирани. Ако някой дръзне да каже, че съм конкурент ще му лепна бележките, които още пазя в челото му.

А за момичета, които се интересуват повече от историята или имена на дадени служители - да ми пишат на лично съобщение Smile Беше ми приятно да споделя опита си и се пазете. Никога не вярвайте напълно на Ломбард!
Цитирай

Последни отзиви за  www.delivery-shop.com ???
Не съм ползвала техните услуги , но от прочетеното до тук мисля да ползвам техните услуги Smile 

Цитирай

Аз имам една поръчка от Ломбард която направих  м.януари и при мен всичко мина нормално за мое щастие.Незнам поради какви причини понякога се получават тези големи забавяния.Но най-малкото трябва да предупреждават клиентите си за тази вероятност,а не да  уверяват при поръчка че със сигурност ще пристигнат нещата  еди кога си.
Аз понеже съм от Бургас скоро се интересувах от условията на delivery-shop тъй като офисът им е в Бургас и би ми било по-удобно.Това което разбрах засега че цената за доставка е по-висока поне от тази на Ломбард.По-точно таксата която вземат на кг.за поръчката.Но точно защото са ми наблизо и при възникване на проблем ще ми е по-лесно да контактувам с тях възнамерявам скоро да поръчам чрез тях.
Цитирай

Някой да е поръчвал с ЕКОНТ през UK - моля да сподели Smile
Доволни ли сте, какви такси плащате
Мерси Smile
Цитирай

Здравейте,
Искам да поръчам няколко чифта маратонки, които намирам единствено в сайтовете на САЩ. Изчетох доста за посредниците, но наистина ми изглежда занимавка, а чета,че често се случва да възникват и проблеми. Има ли хора, които поръчват заедно чрез някой посредник. И ако ДА, то в коя тема мога да ги намеря и да поговоря с тях.
Много благодаря!  ;]]
Цитирай

Здравейте да се запиша в темата и да почерпя малко от вашия опит.Винаги ми е било интересно как мога да пазарувам и от САЩ.За сега ще ви чета предимнои обещавам като се престраша да опитам ще споеля с вас резултатът.
Цитирай

хммм... така като гледам май с бургаската фирма си остава най-сигурно и приятно да се работи. Много мои приятелки ги пробаваха и останаха очаровани от отношението към тях.  Аз също съм с двете ръце горе. Наистина ви ги препоръчвам горещо.
Просто не се сдържах и си направих акаунт за да коментирам. Мисля, че това дето го правиш вече става жалко.
Правиш нов акаунт (EurodanceR), за да наплюеш конкуренцията и си правиш реклама във всеки пост.
Лично аз съм пазарувал обувки, дрехи, децки дрешки и играчки и всякакви други неща, поради причината, че цените в България са много по-високи, докато качеството - много по-ниско. С жена ми сме пазарували 6-7 пъти от BuynowfromUSA.com и нямам абсолютно никакви забележки - всеки път нещата ми бяха доставени при мен за 14-15 дена, само една се беше проточила до 18 или 19. Преди това съм пазарувал от Ломбард и цените им бяха много по-високи и ми изпилиха нервите.
Хората са в този форум, за да разберат мнението на другите по конкретен въпрос и да изкажат своето, докато ти си тук за да си рекламираш бизнеса.  Naughty
« Последна редакция: Нед., 07 Ноем. 2010, 11:26 от evgenikolev »
Цитирай

Евгени Колев, добре ли сте?

Това за мен ли се отнасяше всичкото? Възобще не знам и не мога да разбера за какво говорите. Ако обичате, не разваляйте темата. И незнам кой каква реклама прави и на кого и боже... какво се обеснявам.

Цитирай

някакви нови мнения? харесала съм си един сайт в щатите който не доставя дотук,  още проучвам доставчиците, интересува ме как стои въпроса с митническото деклариране?
Цитирай

Аз много често поръчвам от http://www.riminikids.com/ и съм доволна. За две седмици нещата са при мен, а и се плаща на куриера  при доставка, нищо не искат предварително.
Цитирай

Аз много често поръчвам от http://www.riminikids.com/ и съм доволна. За две седмици нещата са при мен, а и се плаща на куриера  при доставка, нищо не искат предварително.

с Тази фирма от САЩ ли си поръчвала  Shocked
до колкото знам са само за Англия
Цитирай

Някой да е поръчвал големи неща - като например количка? и колко струваше доставката?
Цитирай

Аз поръчвам с Ph&Vw давам само 10% от стойноста на поръчката.И за сега съм доволна.  Rolling Eyes
Цитирай

Момичета, искам да ви попитам нещо относно размерите и номерата и ако някой знае и ми каже ще съм му много благодарна Hug
Какво ще рече мъжка обувка №8 MED или №8 WIDE?
Какво ще рече детска обувка № 5Т?
Цитирай

Цитат
Аз поръчвам с Ph&Vw давам само 10% от стойноста на поръчката.И за сега съм доволна.  Rolling Eyes

Може ли повече информация за този посредник понеже не намирам такава?
Цитирай

Цитат

Може ли повече информация за този посредник понеже не намирам такава?

и аз искам да разбера повече ако може
Цитирай

Аз открих ето това,предполагам че за тях става въпрос http://tr-tr.facebook.com/pages/PhVw/159449194102897.
Цитирай

а колко са транспортните , никъде не видях да пише на килограм ли се смятат и по колко?
от Ломбард бях доволна, но много ми идват тези 30%
Цитирай

Аз открих ето това,предполагам че за тях става въпрос http://tr-tr.facebook.com/pages/PhVw/159449194102897.

Да,за този става въпрос. Peace
Пощенските си ги плащам,толкова колкото съответно пише на пощенското клеймо.
Изпращат с Priority mail.
Цитирай

Момичета, искам да ви попитам нещо относно размерите и номерата и ако някой знае и ми каже ще съм му много благодарна Hug
Какво ще рече мъжка обувка №8 MED или №8 WIDE?
Какво ще рече детска обувка № 5Т?

8-M = Стандартна
8W- За по-широко краче.
5Т- 5Тoddler- 4-5г
Цитирай

Искам да поръчам нещо от amazon.com и се чудя с кой посредник ще ми излезе най-изгодно?
Цитирай

Аз лично съм ползвала услугите на DeliveryShop  и съм много доволна.
Коректни са и много точни!
Цитирай

здравейте може ли някой да ми помогне как мога да си пусна тези http://www.amazon.com/gp/product/B003B3N924/ref=s9_simh_gw_p309_ … mp;pf_rd_i=507846  че вобще незнам как се пуска
Цитирай

Здравейте, извинявам се за спама ,знам,че въпроса не е за тук, но не знам къде да попитам.Кой  американски сайтове  приемат БГ карти?Искам да поръчам подарък на приятел който живее там и да му го доставят.
Благодаря!
Цитирай

Аз лично съм ползвала услугите на DeliveryShop  и съм много доволна.
Коректни са и много точни!
И влезе и се регистрира да споделиш "само" това Tired За реклама се плаща. Дори и в този сайт. аман!
здравейте може ли някой да ми помогне как мога да си пусна тези http://www.amazon.com/gp/product/B003B3N924/ref=s9_simh_gw_p309_ … mp;pf_rd_i=507846  че вобще незнам как се пуска
Не се доставят нито до Бг, нито до Англия.
Цитирай

Примерно какво получи като кг и обем и колко ти излезе доставката,процента е ясен.
Цитирай

Горе-долу около 12$ на колиграм е с ам. пощи USPS. Lomard таксуват по 6$/кг., ама пък с тези 30%... Аз питах през buynowfromusa.com, че вземат само 10% комисионна, но пък транспорта им е солен и дали през тях с по-малката надценка, или през ломбард с по-ниския транспорт все едно се получаваше накрая... Още не съм си поръчала продукта, щото не мога да се начудя чрез кой посредник... Или пък тайно се надявам да се появи някой нов с по-добри условия....
Цитирай

Примерно какво получи като кг и обем и колко ти излезе доставката,процента е ясен.

За тегло-  3pounds ( Priority Mail) 33,50$ Исках със застраховка,докато с First Class сумата е значително по-малка.
Цитирай

Zdraveite,haide da razdvigim temata za da sme si polezni.Az dosega ne sum poru4vala ot USA,no mislia vie da mi pomognete i da zapo4vam s poru4kite ot amazon.Molia vi raziasnete mi pove4ko za poru4kata-kurier,taksi pla6tane podrobni4ko mn Vi blagodaria Hug Hug Hug bouquet
Цитирай

абе кажете някой изгоден посредник.
Цитирай

Здравейте ,много искам да купя детски дрешки от  http://www.carters.com/carters ,и съм в голяма чуденка как да стане  newsm78 .
Цитирай

Разгледах някои от посртедниците ,но все още немога да си избера.Може ли да се включите с пресни мнения за някои от тях  Blush .
Цитирай

И аз си харесах неща от Carter's, но пазаруването от САЩ ми е тъмна Индия Confused
Цитирай

споделяйте .... Smile
Цитирай

имали някой с опит в пазаруването самостоятелно от САЩ без посредник? Имали и тук това ако пратката е до 2кг да идва директно в пощата, а да не минава през митницата.
Цитирай

Аз веднъж си поръчах стоки до България директно от Амазон.com. Стойността им беше 340$ с транспорта и платих на митница 11.50 лв Мито и 94.78 ДДС. Тая страна няма да се оправи вместо да се стимулира онлайн търговията както е по цял свят тука е забиват с постоянни ограничения. Относно посредниците не съм на ясно много с другите. Ползвах една нова фирма http://shopr.bg/, която ми е препоръча една приятелка и беше сравнително добра. Взеха ми 25% върху стойността, като в нея е включено всичко и така не се разправях с неприятните митници и митнически агенции, които също ми взеха 14 лв за попълване на декларация.
Цитирай

Ползвах една нова фирма http://shopr.bg/, която ми е препоръча една приятелка и беше сравнително добра. Взеха ми 25% върху стойността, като в нея е включено всичко и така не се разправях с неприятните митници и митнически агенции, които също ми взеха 14 лв за попълване на декларация.
Освен 25% върху стойността на стоките взимат и пари за транспорт от САЩ до България. На мен ми оферираха 19 долара за транспорт. Поръчката ми е за малка стойност - около 40 долара и не ми е изгодно. Ще пробвам с някоя друга фирма.
Цитирай

Аз също съм ползвала услугите на http://shopr.bg/ и мога да кажа, че съм много доволна, защото бяха много коректни и не ми се налагаше да се занимавам с митници, а на мен висенето по опашки и бюрокращината не са ми от любимите Smile.Но при мен ситуацията беше по-различна защото поръчах доста детски дрешки от old navy и малко бельо от victoria secret и всичко ми излезе много на сметка, а да не говорим, че от България няма как да си ги купя.
Цитирай

Щях да правя нова тема,но ще използвам тази,за да споделя.Четох руски форуми и там положението е същото-много хубави сайтове не доставят до Русия.И рускините масово ползват Шипито.ком.Разгледах сайта им,но английския ми е на доста слабо ниво,затова нека някой от вас да го прегледа и да каже за какво става дума.
Цитирай

някой използвал ли е този посредник http://www.eshopassistant.com/index.php?option=com_content&v … =51&Itemid=30 цените ми се виждат доста разумни. Напишете отзиви за тях ако има такива които са ползвали услугите им
Цитирай

i kakvi sa zenite?
Цитирай

Сега изпратих запитване към delivery-shop.com. Ще докладвам, когато има развитие Smile
Цитирай

споделяйте...
Цитирай

А какво мислите за този- http://www.myus.com/en/landing/?aid=1000721 посредник. Имат доста добър рейтинг, а и освен това не е българска фирма. Попаднах случайно на тях, понеже искам да купя бижу за племенницата си, но живеем в Словения и няма как да използвам българските фирми посредници. Ако имате наблюдения моля да споделите. До колкото можах да разбера се плаща някаква първоначална такса за регистрацията и след това се плаща само транспорт.
Цитирай

Na 05.08.2011g az i moq priqtelka napravihme poru4ka na stoki ot amazon.com. Na dokumenta, koito ni izdadoha pi6e "orientirovu4en" srok na polu4avane 26.08.2011g. Dnes e 21.09.2011 i o6te ne sme si vzeli ne6tata. Hodihme bezbroi puti do dvata im ofisa, mobilnite im telefoni sa samo za ukrasa na saita, za6toto ne gi vdigat. Polzvat se samo stacionarnite takiva, no ve4e i tqh ne vdigat. Obqsnenieto e 4e stokite ni i o6te mnogo takiva sa na mitnica v BG. No za6to ne gi osvobojdavat ako VSI4KI SA ZAKONNI? Zatova suvet ot men e da ne polzvata uslugite na LOMBARD.BG, MNOGO MEKO KAZANO SA NEKOREKTNI!

Цитирай

Извинявам се за латиницата Embarassed
Цитирай

Явно наистина доста са си понижили качеството на работа, меко казано. Аз ги ползвах преди време за една доставка и бях много доволна. Пратих запитване за цена он-лайн, поръчах и нещата бяха тук за 10дни.
Миналият месец им пратих пак запитване он-лайн за една доставка. Отговор няма  Rolling Eyes И просто реших да ги зарежа. Явно добре съм направила...
Цитирай

Здравейте.Може ли някой да си каже мнението за delivery-shop ?
Цитирай

Пазарувам от Англия предимно, но сега съм си харесала разни неща от САЩ обаче хич не мога да вдена на тези превозвачи цените на кило. Тези http://delivery-shop.com маи работят с UPS и като гледам нещо 1 кило излиза доставката 30 долара и някакви комисионни, митници то става дявол на магаре освен аз да не съм разбрала нещо. На тези http://www.buynowfromusa.com не мога грам да разбера колко струва доставката от САЩ до България (на кило ли е на % от сумата ли). Само на Ломбард им се разбира. Някой ако ми ги разясни ще съм Ви благодарна, може и на ЛС.
Цитирай

искам да купя бижу за племенницата си, но живеем в Словения и няма как да използвам българските фирми посредници.

аз също искам да направя подарък бижу и разгледах www.shipito.com. За това което искам да поръчам http://www.amazon.com/Sterling-Freshwater-Cultured-Necklace-Brac … =pd_bxgy_jw_img_c (70гр.) ми излиза доставка 8.50$ (до 30 pounds) за пакет (но имат варианти за 50$/год. и 25$/м) + цена за кг. Така общата цена ми излезе 9.45$, но не ми се вярва в това което са написали амазонците че тежи само 70гр. с опаковката както ще го пратят и сега съм в чуденка. Недостатъка е че няма проследяващ номер, а идва като писмо.
Цитирай

Аз досега съм поръчвала само чрез Ломбард, но с "качетсвото" на услугата си ме бяха отказали за известно време от щатското пазаруване . Сега обаче искам да поръчам разни неща и не знам към кой посредник да се обърна. Честно казано не ме интересува толкова цената, колкото гаранцията (доколкото е възможна такава), че ще получа нещата си тази година  Mr. Green
Бихте ли могли да ми препоръчате някой от изброените  в темата?
Цитирай

Привет  bouquet
Искам да поръчам 1-2 неща от сайта на Есте Лаудер.
До сега не съм поръчвала от Щатите, а и с посредник също. Бихте ли ми препоръчали някой? Близо до нас има офис на Ломбард, но като чета мнения, май-май са зле....Благодаря  bouquet

А ако някой е поръчвал козметика нека сподели....
Цитирай

Аз също ползвах доскоро услугите на Ломбард, до последната ми поръчка от април! Скъсаха ми нервите, цяла тема бях пуснала затова. Затова търсех нов посредник. За втори път ползвам услугите на http://www.shopr.bg/ и съм доволна. Получавам тракинг номер на пратката. след като е шипната от САЩ и можех да си я следя. Всички неща дойдоха в срок! Разликата от тях и Ломбард е комисионната и транспорта- при Ломбард комисионната е 30% над 50$, а при Shopr- 25%, но при вторите транспорта е по-скъп. Правила съм сравнение и конкретно моето запитване финалната сума беше една и съща. Надявам се да останат коректни и да ги ползвам в бъдеще. Успех! bouquet
Цитирай

Здравейте!
Попаднах на американски сайт ,който има безплатна доставка на обувки до БГ.Но не са ми ясни нещата с митниците,тъй като стоката ми е за около 70 долара.А и не живея в София.
Може ли помощ?Ще ви бъда много благодарна!
Цитирай

Здравейте!
Попаднах на американски сайт ,който има безплатна доставка на обувки до БГ.Но не са ми ясни нещата с митниците,тъй като стоката ми е за около 70 долара.А и не живея в София.

Всичко над стойност 45 евро (или равностойността им в друга валута) подлежи на обмитяване.

Аз след известно четене и чудене , миналата седмица поръчах разни неща чрез http://www.shopr.bg/ . В сряда ми пуснаха мейл, че са изпратили нещата насам.
Да не бързам да ги хваля отсега, но комуникацията ми с тях беше перфектна, доста бързо се организираха с изпращането и не на последно място, крайната цена, която им платих ме удовлетворява перфектно (попитах и в друг сайт, имаше разлика $60). Сега ако и всичко пристигне навреме и е както трябва, ще съм безкрайно щастлива Smile
Цитирай

Shantal , би ли споделила , моля те,  ако поръчката ти е примерно 100 долара от сайта, заедно със шипинга и таксата, как се изчислява колко допълнително се заплаща.
Четох и не успявам да се ориентирам.От една страна shopr взимат 25% върху горната сума, от друга страна чета за тази спедиция , която за 2 килограма е 38.50$.Т.е. поръчка от 100$  излиза 100+25+38 =163$ най-малко?
Цитирай

Здравейте!

Всичко над стойност 45 евро (или равностойността им в друга валута) подлежи на обмитяване.

Аз след известно четене и чудене , миналата седмица поръчах разни неща чрез http://www.shopr.bg/ . В сряда ми пуснаха мейл, че са изпратили нещата насам.
Да не бързам да ги хваля отсега, но комуникацията ми с тях беше перфектна, доста бързо се организираха с изпращането и не на последно място, крайната цена, която им платих ме удовлетворява перфектно (попитах и в друг сайт, имаше разлика $60). Сега ако и всичко пристигне навреме и е както трябва, ще съм безкрайно щастлива Smile

Не е точно така . За всичко над 150 евро се плаща мито , а над 30 лв се плаща ДДС
Цитирай

Shantal , би ли споделила , моля те,  ако поръчката ти е примерно 100 долара от сайта, заедно със шипинга и таксата, как се изчислява колко допълнително се заплаща.
Четох и не успявам да се ориентирам.От една страна shopr взимат 25% върху горната сума, от друга страна чета за тази спедиция , която за 2 килограма е 38.50$.Т.е. поръчка от 100$  излиза 100+25+38 =163$ най-малко?

Честно да ти кажа не съм смятала.
Пуснах си списъка с атикулите до 3 от фирмите, предлагащи транспорт (www.delivery-shop.com, www.shopr.bg и www.BuyNowFromUsa.com ) и като че ли отговора на шопърите най - много ме удовлетвори . Ето това са ми писали като разяснение : "Доставката до България ви е 23$ на всички стоки. Таксата, която взимаме е 25% върху стойността им в сайтовете от които поръчате. В нея е включено и обмитяването на стоакта. Офисът ни се намира в Пловдив, така че ако сте от друг град пращаме по Еконт. Реално доставката от САЩ до България става до 10 работни дни".
Поръчката ми беше $231 , а на шопър съм превела 474лв. , сега погледнах.  Не знам колко точно тежи, но има едни ботуши вътре и няколко тениски.

Не е точно така . За всичко над 150 евро се плаща мито , а над 30 лв се плаща ДДС

150Е в случай, че се поръчва от юридическо лице (фирма) и според мен ако са на кеф ммитничарите , между физически лица е 45Е. А за 30-те лв. не искам да споря, но поръчвам нон стоп от къде ли не (без посредник), като гледам цената да не надвишава 45Е и досега никога нищо не съм плащала. За по - скъпи неща ползвах Ломбард, за да избегна висенето на митница.
« Последна редакция: Пет., 28 Окт. 2011, 16:26 от Shantal »
Цитирай

Shantal , благодаря ти за отговора!  bouquet
Поръчката ти е 231$ , за Шопр - 57$ ( 25%) , общо си дала 343$ ( по курса на бнб гледам 1.38), значи транспорта е 55$, което са 4 килограма( предвид че има и ботуши , които са по-тежички) Мисля, че така се смята.Написах за всички, които също като мен се чудят колко е крайната цена и как да си я сметнат.
Излиза доста по-скъпо от Ломбард, тъй като се смята транспорта, жалко че Ломбрад вече не работят качествено, то и преди имаше оплаквания, аз просто имах късмет с момичето на което поръчвах, че беше много коректно.
Shantal, ще чакаме да споделиш когато финализирате поръчакта дали всичко е ок.Дано!
Цитирай

Днес получих поръчка, направена през Шопр. 20 дни от датата на поръчката до получаването. Много съм доволна, преминаха изпита успешно  Wink

п.п. Транспортът ми е по $4.60 за брой.
Цитирай

Shopr само 25% добавят към крайната цена за плащане?
Цитирай

Shopr само 25% добавят към крайната цена за плащане?

+ доставка  до БГ Peace
Цитирай

Здравейте, искам да попитам дали има фирма, която само да доставя стоки. Искам да поръчам от един американски сайт, който има доставка до БГ , но е висока и като сложа мито и ДДС и мисля, че ще излезе доста скъпо, та мога ли аз да си поръчам нещата, а някоя фирма само да ми ги достави до БГ?

bouquet
Цитирай

Преди време практикувах така с Ломбард, но това по никакъв начин не влияеше на оскъпяването, т.е. излизаше ми все едно без значение дали си плащам аз или те .
Цитирай

В момента в Javari немското има намаление на Ему и с кода излизат към 70 евро, което мисля, че е много добра цена. Лятото бяха по 80 евро мисля  newsm78
Цитирай

В момента в Javari немското има намаление на Ему и с кода излизат към 70 евро, което мисля, че е много добра цена. Лятото бяха по 80 евро мисля  newsm78

Объркала съм темите, сори   Blush
Цитирай

Особено сега по празниците Ebay  ми действа все по-примамливо. Та от известно време насам ползвам http://www.viaddress.com/  и съм много доволна. Освен че регистрацията беше безплатна и не ми искаха номера на кредитната карта,  последната ми поръчка пристигна за по-малко от две седмици в отлично състояние, а и самата доставка ми излезе евтино.
Цитирай

Здравейте,

Често поръчвам стоки от американски сайтове и забелязвам, че много от тях предлагат услугите си само на граждани на САЩ или пък таксите за използване на чуждестранни карти са прекалено високи.

Аз също използвам http://www.viaddress.com.  

Регистрацията, както и част от услугите са безплатни, а таксите за съхранение и изпращане на покупките са значително по-ниски от останалите сайтове, предлагащи подобни услуги.
Цитирай

Двете с по 0 (НУЛА) публикации май ползвате форума за реклама  Whistling
Цитирай

Двете с по 0 (НУЛА) публикации май ползвате форума за реклама  Whistling
newsm10 newsm10
Цитирай

Двете с по 0 (НУЛА) публикации май ползвате форума за реклама  Whistling

Че и вече станахте доста  Outta Joint

Цитирай

Като поръчвате от САЩ, най-изгодно е да използвате Internationa Air mail или usps, понеже нещата ви пристигат директно в пощенският клон и до 150 евро няма мита. Току що проверих usps и за 10кг ти взимат 55,58$  Hug а на фед екс сигурно едно, че е повече и второ, че директно минава през митницата
« Последна редакция: Ср., 07 Дек. 2011, 18:26 от simpat »
Цитирай

Като поръчвате от САЩ, най-изгодно е да използвате Internationa Air mail или usps, понеже нещата ви пристигат директно в пощенският клон и до 150 евро няма мита. Току що проверих usps и за 10кг ти взимат 55,58$  Hug а на фед екс сигурно едно, че е повече и второ, че директно минава през митницата

В друга тема обаче, се коментираше че над 15Е се дължи ДДС, което според мен означава, че пак отива на митница, защото не знам в пощата кой точно ще ми го изиска това ДДС ....
Цитирай

Септември аз си поръчах шевна машина от Ибей /САЩ/. Имаше доставка до България с usps. Машината струваше 391.99 долара, доставката- 114,24 долара. Пристигна горе-долу за 7-8-9 дни. Извадих си ЕОРИ номер в моя град /стана за 15 минути/ два дни преди да пристигне пратката в БГ. Получих бележка по пощата, че кашонът ми е спрян в митницата. Трябваше да ходя до Софийската митница на ул. Веслец /не знам защо пратката отиде там, при условие, че аз съм от Кюстендил и при нас си има митница/. Направих си разпечатка на фактурата от Пейпал /тя не ми потрябва, защото имаше фактура в кашона, но е добре да си носим такава/, взех си листа с ЕОРИ-то и отидох. Там ми взеха 25.49 лв мито, ДДС-142.86, такса в банката- 7лв / Shocked за тази такста ме заболя корема/, такса магазинаж или нещо от този род- 6лв, преснимване на едната бележка- 0.30лв, такса за попълване на митническа декларация от служителка- 8лв. Мисля,  че това бяха таксите. Отне ми около 2 часа /щях да свърша по бързо, но един от компютрите се скапа нещо и ме забвиха/.

Общо взето преди да си поръчам машината прочетох всички теми тук за доставки от САЩ, прочех темите и в Нармаг, прочех и култовата за мен статия "Евалла бе, митница" / hahaha/ и бях напълно подготвена за това, което ме очакваше. Пак бих си поръчала, ако имам нужда.

Обаче за онази такса от 7лв- още ме е яд  #Cussing out /уж си плащам накуп и мито, и ДДС, а тези от банката ми ги считат като два превода и взимат 2 пъти такса по 3,50лв/
Цитирай

ддс на 15 евро... досега не ми се е случвало Wink
последно си поръчах телефон HTC за 230 долара с доставката стана 250 , но казах на пращача да го пише като подарък или търговска мостра на стойност 7 долара и нищо не съм плащал в пощата и през никакви митници не съм минавал Smile
Цитирай

Някой ползвал ли е http://www.globalshop.net/df_web_pages/faq_service.aspx. Ето и тук има още малко инфо.
Това което не ми е ясно засега е колко струва доставката от US до BG.
Моля споделете инфо или опит Smile
Цитирай

Искам да дам още един положителен глас за shopr.bg
Така се случи, че си купихме кола внесена от Канада и пак така случайно се случи, че я счупихме на бързо и трябваше да поръчвам части от щатите.
Правих 3 поръчки към shopr.bg през октомври и ноември. Някои бяха за леки пластмасови части за кола. Едната поръчка беше 5-6 килограма железа. Всичко дойде бързо. Много бързо ми отговаряха на мейлове и по телефона. Тарифата им е както писахте по-горе - 25% върху стойността, на която си купувам нещата плюс транспорт.
Тъй като частите ги купувах от различни продавачи (от щатите и канада) ми беше много по-удобно аз да си ги платя и от shopr.bg ми дадоха направо адреса на техния човек в щатите, който го попълвах като адрес на доставка (както процедирам с Габко от Англия)
Тъй като те са от Пловдив - нещата ми ги препращаха с Еконт до София и аз на практика им плащах с наложен платеж тяхната такса (доставка, мито, ддс)

В сравнение с други посредници:
- нямам впечатления от ломбард.
- бях поръчвал едни дрехи от lowprice.hit.bg преди година-две и беше някаква пародия - предплатих си всичко и след това 5 месеца беше едно увъртане - ама със следващия курс ще дойдат, ама забавили са се нещата - някаква мъка - накрая ми върнаха парите след голем зор.

Следващите ми поръчки ще са дрехи и обувки - поне няма да са тежки или да ги бързам - и пак ще ги ползвам.
Цитирай

....Тъй като частите ги купувах от различни продавачи (от щатите и канада) ми беше много по-удобно аз да си ги платя и от shopr.bg ми дадоха направо адреса на техния човек в щатите, който го попълвах като адрес на доставка (както процедирам с Габко от Англия)
Тъй като те са от Пловдив - нещата ми ги препращаха с Еконт до София и аз на практика им плащах с наложен платеж тяхната такса (доставка, мито, ддс)

Това е много удобно, особено сега, когато има намаления и всичко се изчерпва по - бързо.
И Ломбард имаха такава опция, но на ях всичко останало им закуца изведнъж ...
Цитирай

Здравейте, искам да попитам нещо, което може би ще ви се стори смешно, но досега не съм пазарувала стоки чрез посредник.
Искам да поръчам нещо от jcpenney.com чрез shopr.bg
Въпросът ми е дали shopr.bg предлагат тази услуга само за онлайн магазините, които са описани в сайта им и към които дават директен линк или няма такова ограничение? Дано се изразих ясно...
Интересувам се, тъй като избраният от мен магазин не е от тези, описани в сайта на shopr.bg  Thinking

Вчера им изпратих запитване чрез формата за контакти, но не са ми отговорили засега
Цитирай

От всякъде могат да ти поръчат, само че изрично попитай колко ще ти е доставката до БГ, защото мен ме "убиха" последния път . Питах ги, разбира се , защо ми искат толкова много пари и ми отговориха, че в момента курса на долара е по - висок, нямат много поръчки и т.н. Пак ми излезе по - изгодно, отколкото да купя от БГ, но въпреки всичко бях неприятно изненадана.
Цитирай

Някой ползвал ли е http://www.globalshop.net/df_web_pages/faq_service.aspx. Ето и тук има още малко инфо.

Аз ги ползвах - в първата си и засега единствена онлайн покупка от САЩ.
За да им ползваш услугата, освен регистрация на сайта, трябва да имаш и Амекс.
Като се регистрираш, получаваш адрес в САЩ, който можеш да въвеждаш при пазаруване като адрес на доставка. Пише, че с тоз адрес си спестяваш и плащането на някакъв си данък.
Аз лично си бях харесала разни работи от clearance-a на Victoria's Secret, т.к. си знам размера на тяхното бельо. За доставка въведох американския адрес, който получих от Global Shop. Когато те получиха пратката при тях, ми пратиха мейл с потвърждение. Обаче ми поискаха фактура (за митнически цели) и си писахме сума ти мейли с техния Customer Serrvice, докато се разберем най-накрая (писах си с някакви мексиканци, които май много не знаеха английски). Като най-накрая се разбрахме, пратиха ми пакета към БГ, за което ме таксуваха с 34 долара по кредитната карта. В БГ те го освободиха от митницата, аз не съм се занимавала, и ми го доставиха вкъщи. С мито и ДДС още не са ми таксували картата, заради което аз се чудя какво става и как така са ме пропуснали  #Crazy Принципно услугата, която предлагат, е те да ти вземат пакета от митницата и да ти задължат картата с всички митнически такси-макси и ДДС-та след това.
Засега съм платила само 34 долара.
Цитирай

Налага ми се да се прибера в София от САЩ на 9 март и за да намаля разходите по билета съм готова да донеса покупки/поръчки или багаж.Няма много време,но по-принцип аз си поръчвам някои неща от Amazon.com (детски аксесуари,кремове,козметика - защото имат ревюта)доставката за САЩ е няколко дена,така че ако някой реши да пазарува,аз мога да донеса нещата.Ще се договорим за цената,мисля $15-20 за килограм в зависимост от количеството е нормално, а и ще се избегнат митата и комисионните,тъй като това е личен багаж.
Освен това аз живея близо до магазините Jcpenney, Nordstrom, Macys, Bloomingdales, Loehmann's, Babies R Us, Home Depot, Best Buy,Lord and Taylor,така че имам възможност да взема нещо от там.
Цитирай

Може ли някой, който е използвал http://www.viaddress.com/ за доставка на стоки от САЩ, да обясни как става получаването на пратката в Бг. Аз сама ли си я освобождавам от митница и си плащам съответните данъци и такси? Благодаря
Досега съм използвала един път http://www.edepot-bg.com/ и бях доволна, не съм се занимавала с нищо и не ми искаха пари авансово, но сега ми отказаха доставка на стоките, които ме интересуваха.
Цитирай

Като се регистрираш, получаваш адрес в САЩ, който можеш да въвеждаш при пазаруване като адрес на доставка. Пише, че с тоз адрес си спестяваш и плащането на някакъв си данък.
Аз лично си бях харесала разни работи от clearance-a на Victoria's Secret, т.к. си знам размера на тяхното бельо. За доставка въведох американския адрес, който получих от Global Shop. Когато те получиха пратката при тях, ми пратиха мейл с потвърждение. Обаче ми поискаха фактура (за митнически цели) и си писахме сума ти мейли с техния Customer Serrvice, докато се разберем най-накрая (писах си с някакви мексиканци, които май много не знаеха английски). Като най-накрая се разбрахме, пратиха ми пакета към БГ, за което ме таксуваха с 34 долара по кредитната карта. В БГ те го освободиха от митницата, аз не съм се занимавала, и ми го доставиха вкъщи. С мито и ДДС още не са ми таксували картата, заради което аз се чудя какво става и как така са ме пропуснали  #Crazy Принципно услугата, която предлагат, е те да ти вземат пакета от митницата и да ти задължат картата с всички митнически такси-макси и ДДС-та след това.

Eden благодаря за подробното обяснение. От написаното оставам с впечатление, че си доволна. Колко време отне цялото нещо? Междувременно има ли развитие с твоето мито?  bouquet
Цитирай

От сайта на Shipito разбирам, че нямаш сметка да пазаруваш с посредник, не и с доставка до САЩ, защото в такъв случай ще имаш двойно данъчно облагане по ДДС. Веднъж ще платиш американското ДДС, при доставка на адреса на посредника на територията на САЩ, и втори път българското ДДС при влизането на стоката на нашата митница.
По мое усмотрение най-добре си поеми доставката до България /в повечето случаи имат такава/ , особено ако покупката ти е голяма и другия вариант е , да я изпратиш първо до Обединеното кралство до посредник. Така хем доставката ти е наполовина, хем ще платиш само веднъж ДДС.
Ако греша нека някой да ме поправи.
Цитирай

Eden благодаря за подробното обяснение. От написаното оставам с впечатление, че си доволна. Колко време отне цялото нещо? Междувременно има ли развитие с твоето мито?   :bouquet:

Здравей,

Да, като цяло впечатлението ми е положително. С цялото писане ис техния Customer Service, всичко приключи някъде за 3 седмици. Не са ми таксували допълнително картата Shocked Може би митото е влизало в тези 34 долара и аз нещо не съм разбрала.
Цитирай

Най-удобното е, че не се разправяш с митници, а ти носят нещата вкъщи. Но все пак моето си беше еднократен опит, не мога да кажа дали винаги всичко минава гладко с тях, както щях да съм наясно ако ги бях ползвала няколко пъти.
Цитирай

благодаря! Smile еднократен опит е повече от никакъв  Laughing
Цитирай

Здравейте!

И аз бих искала да се включа в темата със следното:

Цена на артикул в САЩ- 19.50 $
Доставка до САЩ и такси по продажбата - 10.00 $
Крайна сума на магазина - 29.50 $
Международен транспорт и вносни такси  или карго - 8.00 $
Комисионна (няма да споменавам магазина, но е доста известен) от 30% - 10.00 $
Крайна цена- 47.50 $
В лева по курс продава - 1.47 лв. и се получава 69.83 лв.

Сами си направете сметка дали си заслужава. Някой фирми просто прекаляват с комисионната и с поставянето на минимална цена за покупка.

Поздрави и успех
Цитирай

Да, така е. Не знам коя е фирмата, която визираш, но да поръчваш от САЩ наистина излиза много солено. Има марки, които не могат да се намерят в Европа, и все пак като калкулираш крайната цена...
Цитирай

Има и неща, на които цените тук са толкова надути, че дори и с плащане на всички изброени неща, пак излиза по - евтино. Вероятно и качеството не е едно и също ...
А $10 за вътрешен транспорт в Щатите, никога през живота си не съм плащала и няма и да платя, със сигурност тези пари могат да се спестят с по - обстойно търсене и ровене из сайтовете.

п.п. Не агитирам никой да пазарува по този начин  Peace
Цитирай

Здравейте,
къде мога да видя цените на пощата, ако някой приятел в Сащ ми изпрати пратка.Да мога да изчисля долу горе колко ще ми излезе newsm78
Цитирай

Налага ми се да се прибера в София от САЩ на 9 март и за да намаля разходите по билета съм готова да донеса покупки/поръчки или багаж.Няма много време,но по-принцип аз си поръчвам някои неща от Amazon.com (детски аксесуари,кремове,козметика - защото имат ревюта)доставката за САЩ е няколко дена,така че ако някой реши да пазарува,аз мога да донеса нещата.Ще се договорим за цената,мисля $15-20 за килограм в зависимост от количеството е нормално, а и ще се избегнат митата и комисионните,тъй като това е личен багаж.
Освен това аз живея близо до магазините Jcpenney, Nordstrom, Macys, Bloomingdales, Loehmann's, Babies R Us, Home Depot, Best Buy,Lord and Taylor,така че имам възможност да взема нещо от там.
Само да споделя във връзка с горното - доверих се на мацката и днес си взех 5 кг. дрешки Very Happy Very Happy Very Happy . Вярно, че не я познавах и малко се притесних, но не чак толкова след като изтъних кредитната карта с 400 щ.д. Mr. Green Всичко ми излезна много изгодно и доставката не оскъпи много нещата, защото ги хванах в намаление и отделно намерих код за допълнителна отстъпка. Говоря за дрехи и една гривна на Армани, която тук е 300 лева #2gunfire #2gunfire, а аз я взех за 84 щ.д.
Много е точна, и пак ще я ползвам.
Мерси, Кариола!
Цитирай

Аз също се възползвах и ми направи страхотно впечатление. Все още не съм си взела нещата, но нямам съмнения, че това ще се случи и тайно ще се надявам , следващия път, когато се заприбира към БГ, отново да ми пише  Love Love Love
Цитирай

ако някой си идва от щатите и може да донесе едно малко лаптоп-че - да свирне Smile
Цитирай

да взема да направя една фирма с 15% комисионна и да сте доволни ?
Цитирай

да взема да направя една фирма с 15% комисионна и да сте доволни ?

Ако влиза и тренспорта до БГ в тях ще се разберем  Wink
Цитирай

Още малко ще искаш аз да ти давам пари за да си поръчваш от САЩ   Laughing Laughing Laughing
« Последна редакция: Пет., 23 Март 2012, 19:30 от simpat »
Цитирай

Здравейте Smile Намерих един сайт в Америка с доста евтина козметика и бих искала да си поръчам, но никога до сега не съм ползвала услугите на фирма-посредник Smile Ако може някой да ми препоръча и да ми обесни как стават поръчките и на каква цена. Разгледах в сайтовете на delivery-shop и buynowfromusa, но не ми стана ясно колко ще бъде митото, самата доставка до БГ ит.н. Благодаря предварително!
Цитирай

Здравейте Smile Намерих един сайт в Америка с доста евтина козметика и бих искала да си поръчам, но никога до сега не съм ползвала услугите на фирма-посредник Smile Ако може някой да ми препоръча и да ми обесни как стават поръчките и на каква цена. Разгледах в сайтовете на delivery-shop и buynowfromusa, но не ми стана ясно колко ще бъде митото, самата доставка до БГ ит.н. Благодаря предварително!

Изпрати запитване до посредника, които си избрала и те ще сметнат и ще ти кажат колко точно ще ти струва.
Ориентировъчно , цената на нещата +30% , плюс още $10 - $15 на кг.
Цитирай

Аз съм ползвал досега няколко пъти само buynowfromusa.com и не виждам повод да ги сменям. Нямам никакви забележки, винаги ме държат в течение на поръчката ми, дори да има някакви временни затруднения. 
Поздрави
Цитирай

Ползвали ли сте ukshopping.eu за доставки от САЩ ... Отзиви ...  newsm78
Цитирай

Ползвали ли сте ukshopping.eu за доставки от САЩ ... Отзиви ...  newsm78
Здравейте, момичета,
И аз искам да използвам някой посредник за купуване на една машинка от САЩ. Попаднах на този форум, изчетох различни отзиви и писах на няколко фирми, т.е. направих поръчка, за да получа информация колко ще струва целия масраф. Писах на ukshopping.eu и lombard.bg, както и на още няколко, които рещих че могат да ми свършат работа. Получих отговори от горните две фирми, които за моя изненада бяха твърде неконкретни и направо дезинформиращи.
Цитирам: " авансовата сума за поръчката са 52,02 долара/ 37,50 е цената на продукта + 14,52 долара шипинг за територията на САЩ/
когато си получавате продукта от наш офис в София доплащането му ще бъде 18,20 долара + 10 или по-малко от 10 долара за кг"

И това беше целия отговор. Попитах в какъв случай се плаща по-малко от 10 долара на кг, щото от писмото въобще не става ясно и получих страхотния отговор: "Как се формират цените на поръчките може и сами да проверите на : www.lombard.bg"

От кореспонденцията ми с ukshopping.eu най-интересното е, че според тях при курс 1,60 лв за долар на ПИБ от 63,57 долара за стойност на стоката + локална доставка + доставка до България се получава 127,43 лв!?! Нямам още отговор на въпроса как става това.

Като получа ще споделя опит Smile
Цитирай

Имам един глупав въпрос...
Какъв точно е смисъла да ползваш посредник, при положение, че ползват УСПС, ДХЛ и тн, че тях мога и аз да си ги ползвам без да ме товарят? Няма ли, която да предлага карго доставки от щатите, подобно на тези от Англия /разполагат с офис там, в който приемат доставките, камиона, ферибота и бам поръчка до 3 кг идва за 7.2лв/
Цитирай

Имам един глупав въпрос...
Какъв точно е смисъла да ползваш посредник, при положение, че ползват УСПС, ДХЛ и тн, че тях мога и аз да си ги ползвам без да ме товарят? Няма ли, която да предлага карго доставки от щатите, подобно на тези от Англия /разполагат с офис там, в който приемат доставките, камиона, ферибота и бам поръчка до 3 кг идва за 7.2лв/

Смисълът е в това, че не се занимаваш с бг митници /за мен това е  основателна причина/ , освен това има неща, които не се доставят директно до тук и ако нямаш познат, който да ти направи услугата да препрати покупката ти до Бг, пак опираш до посредник. Също така има и сайтове, които не приемат плащане с бг карта.
Цитирай

да ви следя че и аз искам да поръчвам козметика от Сащ ама хич не мога да се ориентирам с подредниците bouquet
Цитирай

Бях попаднала на една фирма, която има офис в гр. Пловдив , но съм загубила координатите , ако някой се сети да пише.  bouquet
Цитирай

На 27 август направих поръчка през buynowfromusa, ето отговора:

Благодаря, че избрахте www.BuyNowFromUSA.com!

След като прегледахме и обработихме поръчката Ви, прилагаме данните и крайната цена по- долу.

Описание    Допълнение    Цени
     Поръчка    8798    
1*    Цена на придобиване в САЩ    2    130.98
          Доставка до САЩ и такси по продажбата    0.00
          Крайна сума на магазина    130.98
2*    Преопаковане         0.00
3*    Международен транспорт и вносни такси    USPS Priority Mail или карго    0.00
4*    Комисионна www.BuyNowFromUSA.com    30%    39.29
5    Крайна цена         175.38
6    В лева по курс продава    1.59 лв.    278.85 лв.

Начини за плащане:
1. Кеш в офиса ни на адрес: София на адрес: ж.к Дървеница, ул. Яна №3, ПК 1756

2. По банков път:

ПроКредит Банк (България) АД
BAE:    PRCB9230
SWIFT BIC:    PRCBBGSF
IBAN:    BG06PRCB92301138543315
Галактика Трейд ЕООД
Основание:    захранване на сметка- 8798

3. Чрез кредитна карта (Visa, Master Card, American Express) или Pay Pal
Линк за плащане

Допълнителни обяснения:
1. Това е цената, за която ние ще придобием стоката на адреса на нашият склад в Ню Йорк. В Интернет не винаги се вижда цената на вътрешния транспорт, защото е нужна регистрация и точен адрес. Въпреки, че все още не е задължително за целите Съединени Щати, някои сайтове слагат sales tax -съпоставимо с ДДС в България. В САЩ всички цени са обявени без ДДС. В Ню Йорк sales tax e 8.375%.
2. От общ интерес е пратката да не пристига в България с оригинална опаковка, на която пише името на известна и скъпа фирма. За да намалим риска и евентуалните проблеми, ние преопаковаме и ако е нужно, комбинираме пратката.
3. Това е цената на транспорта до България. Най-изгодно е да се използва USPS, това е аналог на Български пощи.
4. Това е нашата комисионна, като минималната е $10.

Моля, направете или откажете плащане възможно най-бързо, за да сме в състояние да изпълним поръчката по гореописаните условия.

От екипа на BuyNowFromUsa
www.BuyNowFromUSA.com

На 28 август платих и след това - никакво инфо.
Поръчвала съм през други фирми, винаги има информация за движението на пратката, или номер, за да си я следиш сам, или имейли и SMS съобщения. Написах имейл - запитване, не ми отговориха.
Звъних на двата телефона - никой не вдига. На следващия ден отново звъних - отговориха ми, че са  получили мейла ми и са ми отговорили, приемем, че е така / не бях получила нищо/. Увериха ме, че пратката пътува към България и другата седмица ще ми се обадят, за да кажа адрес, на който да ми я пратят.
Днес се поразрових за мнения за въпросната фирма и се притесних. Shocked
Другата седмица ще пиша отново как се развиват нещата.
Цитирай

Към днешна дата - ни вест, ни кост Shocked Shocked Shocked
Цитирай

Гадно! А не си ли вдигат телефоните?
Цитирай

офффф тъкмо щях да пазарувам от тях, в Джъмборее има намаление от 30% на всички продукти
Цитирай

Гадно! А не си ли вдигат телефоните?
В петък пак писах меил, отговориха, че пратката ми била пристигнала в Бг и се надявали в понеделник да я освободят от митница и щяли да ми се обадят на кой адрес да ми я пратят.
Понеделник беше вчера, днес е вторник - никой не ми се е обадил.
Много често поръчвам от Англия през Донесими.ком - непрекъснато знам къде ми е пратката - пращат СМС когато пристигне в склада в Лондон, после - в Бг, кога да я очаквам- абе, по мое мнение - добра организация.
Тука тези - никакво инфо - само докато преведеш парите. И после седищ и се чудиш -  будала ли си или не си, че вярваш в коректността на хората. newsm78
Цитирай

Днес има вест, че пратката ми е пристигнала, тежи еди колко си и трябва да се доплати за международен транспорт еди колко си.
Пратих адреса, на който да ми я доставят и като пристигне /дай, Боже!/ще дам точна сметка колко ми излезе поръчката - като разходи по транспорт и комисионна на фирмата.
Цитирай

СУПЕР!!! Най-накрая!
Ще чакам финалния разчет Laughing
Цитирай

Пристигна поръчката ми. Разходите ми излязоха за 206 лв поръчка  - 93 лв.с комисионната на фирмата и транспортните разходи. 30% върху стойността е комисионната+ по 12 долара на килограм за транспорт.
Времето - точно месец. Може хората да са коректни, но ми казаха, че времето ще е 2-3 седмици.
А те са точно 4.
Освен това, никаква информация по движението на поръчката. Което е притеснително.
Бих написала препоръка, ако е възможно да си коригират този проблем.

Цитирай

А никой ли няма инфо за Пловдивската фирма, която прави поръчки и могат да се взимат директно от офиса им. Обърнах всичко, но не мога да намеря инфото за нея. Спомням си , че бях попаднала на нея, но уви...
Цитирай

Пристигна поръчката ми. Разходите ми излязоха за 206 лв поръчка  - 93 лв.с комисионната на фирмата и транспортните разходи.

Елиниа, за какво се дължи тази комисионна? Изобщо за услугата да посочиш техния адрес при поръчката?
Цитирай

А никой ли няма инфо за Пловдивската фирма, която прави поръчки и могат да се взимат директно от офиса им. Обърнах всичко, но не мога да намеря инфото за нея. Спомням си , че бях попаднала на нея, но уви...

Аз съм поръчвала с тази пловдивска фирма:
http://www.shopr.bg/.
Бях доволна като време и изпълнение. Но за жалост чрез тях транспорта е много скъп. По около 20 долара на кг по тарифа на USPS излизаше, което доста оскъпява.
Цитирай

Ето списък на всички актуални посредници. Има и анкети за всеки от тях, може да гласуваме и да следим реално кои са читави и кои не.
Цитирай

Аз лично съм страшно доволен от Buynowfromusa. Вчера пристигна втората ми поръчка (16 дни) и всичко е наред, хората бяха много коректни. Адмирации, дори в началото ми обясниха кое как стой, тъй като този вид пазаруване ми беше що-годе неясно и ново за мен.
Цитирай

ivailo_consult... Иво, и какъв точно консултант си? Може би имаш нещо общо с въпросната фирма Wink
Цитирай

ivailo_consult... Иво, и какъв точно консултант си? Може би имаш нещо общо с въпросната фирма Wink
Ауууу, как набеди консултанчето. То се е регистрирало специално, за да ни помогне, а пък ти така да се съмняваш 02_grin 02_grin 02_grin 02_grin що така, бе маминко Mr. Green
Цитирай

Здравейте момичета,някой ще сподели ли пресни положителни отзиви за някоя от фирмите?
Цитирай

Здравейте момичета,някой ще сподели ли пресни положителни отзиви за някоя от фирмите?

Никой ли не е пазарувал скоро от там,малко ми е спешно  Rolling Eyes
Цитирай

Зависи какво ти трябва, някои неща можеш и сама да си поръчаш, а ако не можеш, хващай първия посредник за ушите и действай  Peace
Цитирай

Момичета помагайте  Praynig
Доставиха ми пратката до адрес в САЩ,след толкова ровене и чудене използвах shipito(дано не се приеме като реклама),пратката е при тях и чака да бъде изпратена насам,но трябва да попълня митническа декларация,предполагам,че трябва да напиша "gift",но като сума какво да напиша(реалната сума е над 200$).Моля помагайте,искам да идва насам вече,а се притеснявам да не объркам нещо.
Цитирай

Добре де, щом си пратила до адрес на фирма не трябва ли тя се оправи с всички процедури по доставянето й до БГ /мен поне никога не са ме занимавали с това/, а ти само да им платиш за направените разходи?
Цитирай

Нямам представа,за пръв път пазарувам от там,просто сайтът няма доставка до България,писах кой използвах за превозвач,но трябва аз да попълвам тази декларация,наистина не зная какво да напиша за сумата.Ще се радвам някой да ми помогне със съвет.
Цитирай

Здравейте, имам следната ситуация - искам да купя нещо от САЩ, но сайтът е от типа fashiondays и предлаганите стоки са в ограничени количества и се предлагат само за 48 часа, т.е. нямам време да правя заявка до посредник, той да се тутка, да ми отговаря, аз да му плащам. Има ли фирма, която да ми даде адрес на офис в САЩ, аз си поръчвам, плащам, изпращат до офиса на посредника и после той ми доставя в БГ, като за услугата пак си плащам комисионна?

Ще се радвам, ако някой сподели мнение или опит  Smile
Цитирай

Здравейте, имам следната ситуация - искам да купя нещо от САЩ, но сайтът е от типа fashiondays и предлаганите стоки са в ограничени количества и се предлагат само за 48 часа, т.е. нямам време да правя заявка до посредник, той да се тутка, да ми отговаря, аз да му плащам. Има ли фирма, която да ми даде адрес на офис в САЩ, аз си поръчвам, плащам, изпращат до офиса на посредника и после той ми доставя в БГ, като за услугата пак си плащам комисионна?

Ще се радвам, ако някой сподели мнение или опит  Smile

Поръчвала съм така през Ломбард преди време. Харесай си посредник и попитай, при положение, че ще си платиш всички такси и комисионни, не виждам защо да са против.
Цитирай

Здравейте!
Ето малко (ама много малко) опит и от мен с buynowfromusa. Според мен тези са адски некоректни, сега ще обясня и защо:
Реших да си купя едно хендсфри, което в магазина тук е 120 лева, а в американския амазон ритейл опаковка е 29.48$. Влезнах в техния сайт и почнах да търся цените. Ето до какво стигнах:

Цена + www.BuyNowFromUsa.com 20-25-30% Комисионна /в зависимост от стойността на поръчката/ + Доставка от USA до BG Адрес = Цената която плащате

Пример: Яке A|X - $100 + BuyNowFromUsa.com Комисионна $20 + Доставка до БГ x 12$ на КГ = Цената, която ще платите.

Дотук май не разбрах как точно се изчислява процента. Единственото, което логически свързах, че 100$ са с 20% комисионна. Но дали е така ?!
Писах им с молба да ми обяснят как ТОЧНО става ценообразуването, на което те ми казаха да им пратя линк за да го сметнат. Добре, така да бъде. Пратих линка от амазон и получих направо оферта, която споделям и с вас:

Крайна цена на артикулите в САЩ: $29.48
Доставка на магазина до наш склад: $0
USA данък на покупката (Sales Tax/ДДС): $0

Крайна сума на закупуване: $29.48

Международен транспорт и вносни такси: $0

Комисионна на BuyNowFromUSA (30%): $10
(Включително митнически такси и ДДС)

------------------------------------------------------------------------------------------
Крайна цена: $39.48 (В лева по курс на деня 1.50 лв.: 59.22 лв.)

Сега почвам да разсъждавам. На 29.48$ явно попадам в графата на 30% ... не че няма да си харесам още неща Wink ... та тези 30% от тази сума са 8.84$, а не 10$. В този ден фиксинга на БНБ беше 1.47хх, което за долара в момента означава, че курс продава е да кажем половин стотинка отгоре, а не 1.50! Накратко казано 29.48$ + реални 30% = 38.32$ по реален курс продава 1.485 (тогава) = 56.90 лв.
Бях попитал дали мога да платя кеш директно в долари - отговор нямаше, но може да са пропуснали, за това няма да го коментирам и няма да го отчитам като минус.

Да се върнем на комисионната от 30% за 29.48 и 20% за 100$ (съгласно примера даден в техния сайт). Ето какво получих в същия мейл:

5. Комисионната се начислява на база стойност на поръчката.

Прилагаме скала за изчисление на комисионните:
Стойност на поръчка:$1-$200, комисионна:30%
Стойност на поръчка:$200-$500, комисионна:25%
Стойност на поръчка:над $500, комисионна:20%

Донякъде съм им колега и аз не бих си позволил така да представя "условията" на моите клиенти, а ако го направя, то не би следвало да съм учуден ако ми теглят една майна и не ползват услугите ми.
Дали тези са коректни - направете си изводите сами Smile
Цитирай

Здравейте!
Ето малко (ама много малко) опит и от мен с buynowfromusa. Според мен тези са адски некоректни, сега ще обясня и защо

Дотук май не разбрах как точно се изчислява процента. Единственото, което логически свързах, че 100$ са с 20% комисионна. Но дали е така ?!

Сега почвам да разсъждавам. На 29.48$ явно попадам в графата на 30% ... не че няма да си харесам още неща Wink ... та тези 30% от тази сума са 8.84$, а не 10$. В този ден фиксинга на БНБ беше 1.47хх, което за долара в момента означава, че курс продава е да кажем половин стотинка отгоре, а не 1.50! Накратко казано 29.48$ + реални 30% = 38.32$ по реален курс продава 1.485 (тогава) = 56.90 лв.

Донякъде съм им колега и аз не бих си позволил така да представя "условията" на моите клиенти, а ако го направя, то не би следвало да съм учуден ако ми теглят една майна и не ползват услугите ми.

Направо съм изумен как сярчески се опитваш да плюеш по твойте колеги с напълно несъответстваща, нереална и спекулативна информация. Поръчвал съм и чрез тях, и чрез различни други посредници, но ако знаех за коя фирма работиш ти, никога не бих поръчал от човек като теб. Не на теб да ти е добре, а на другите да им е зле - типичен манталитет на озлобен българин.
В сайта им, гледам, че е написано следното:
"Пример: Яке A|X - $100 + BuyNowFromUsa.com Комисионна $30 + Доставка до БГ x 12$ на КГ = Цената, която ще платите."
Ако погледнеш в "FAQ" или съответно "Често Задавани Въпроси" на български, ще видиш, че е и опоменато, че минималната комисионна е 10$. Не знам къде си чел тази твоя информация, или просто си я измисляш, но им влязох в сайта и сам виждаш какво излиза. Можеш да провериш сам.
Цитирай

Здравейте!
Ето малко (ама много малко) опит и от мен с buynowfromusa. Според мен тези са адски некоректни, сега ще обясня и защо

Направо съм изумен как сярчески се опитваш да плюеш по твойте колеги с напълно несъответстваща, нереална и спекулативна информация. Поръчвал съм и чрез тях, и чрез различни други посредници, но ако знаех за коя фирма работиш ти, никога не бих поръчал от човек като теб. Не на теб да ти е добре, а на другите да им е зле - типичен манталитет на озлобен българин.
В сайта им, гледам, че е написано следното:
"Пример: Яке A|X - $100 + BuyNowFromUsa.com Комисионна $30 + Доставка до БГ x 12$ на КГ = Цената, която ще платите."
Ако погледнеш в "FAQ" или съответно "Често Задавани Въпроси" на български, ще видиш, че е и опоменато, че минималната комисионна е 10$. Не знам къде си чел тази твоя информация, или просто си я измисляш, но им влязох в сайта и сам виждаш какво излиза. Можеш да провериш сам.

Честно казано добре че нямам такива ****** за клиенти! Това за минималната комисионна е добавено днес или вчера! Току що си направих експеримент да им намеря страницата им в гугъл и в кешираната версия НЯМА "Минимална комисионна", а отгоре в примера пише 20$! Направил съм и скрийншот за такива умници като теб!

PS: Квалификациите ти си ги остави за себе си. Първо се научи да пишеш грамотно, а да използваш заучени епитети на неправилното място е меко казано смехотворно! За разлика от теб аз давам фактите, а ти се опитваш да правиш анализ, но не ти се получава!

Ето го и скрийншота: http://teddy76.snimka.bg/details/misc.723909.29425122
« Последна редакция: Вт., 08 Ян. 2013, 15:04 от Teddy76 »
Цитирай

Ехей,

Вие малко вече прекалявате! Не е нужно да се обиждате и превръщате темата в място за лични разправии. Всеки да си пазарува откъдето иска и откъдето му харесва. По отношение на това, че от buynowfromusa са некоректни могат да го твърдят само хора, които не са ползвали услугите им. Повечето от познатите ми ползват именно тях включително и аз, когато става дума за стоки от Сащ.
Цитирай

Здравейте!
Влизам в темата, за да споделя злополучния си опит с фирма Ломбард (или Експедекс, която е другата фирма на същата собственичка).
На 21 август миналата година си поръчах през тях Kindle amazon.com заедно с калъф и адаптер. Идеята беше, че за времето през което съм по майчинство ще ми е по-удобно в парка да чета с електронна книга. Първоначалната информация беше, че ще ми го доставят до 21 септември (миналата година).
Е, дойде края на септември, след това началото на октомври, но никой не ми се обаждаше, поне да каже, че доставката ще се забави. Отидох да видя какво става, а те ми отговориха, че тъкмо щяли да ми се обадят, за да ме информират, че този модел Киндъл вече го няма, но те ми поръчали друг (новия модел) и ако съм съгласна да го взема, те ще поемат половината от разликата в цената. Бях готова на всичко само и само да ми го дадат, че лятото свършваше.
Отговорът беше, че те са го поръчали, но не го били препратили към България, а е в офиса им в САЩ и щом съм съгласна го пращат и до две седмици ще пристигне. Започнах отново да чакам. След две седмици, тъй като те отново не ми се обадиха, отидох да проверя дали не е пристигнал вече. Отговорът беше: "Ами няма го в тази пратка, но до края на първата седмица на ноември ще бъде тук със сигурност. Въпреки, че вече ми кипваше, изчаках най-търпеливо и за да не пришпорвам нещата вместо първата седмица на ноември, отидох втората. И познайте - отново моя Киндъл не беше в пратката. Последва поредица от мои посещения и техни оправдания защо Киндъла още го няма - първо заради урагана нямало пратки, после пък имали голяма пратка за резервни части и я изчаквали та затова още не тръгва, след това уж го бяха пратили със самостоятелна пратка за да стигне по-бързо ама пак не дойде. Дори не мога да се сетя вече всички оправдания, които чух от тях.

В някакъв момент съпруга ми (който беше по-изнервен и от мен) отиде за да се разбере с тях ще го доставят ли този Киндъл или не и кога, а те му мрънкали нещо и казали, че ще ни компенсират за това забавяне и няма да доплащаме нищо (тъй като бяхме платили само цената на трите неща, упомената в сайта, без ДДС-то, което се плаща на митница и тяхната комисионна). Въпреки, че бях вече толкова бясна от забавянето и исках само да дойде, независимо дали ще доплащам или не, се разбрахме вкъщи, че това че няма да доплащаме е добра компенсация за всички нерви и загубено време и няма да правим скандали.

Но вместо да ходя на място започнах да им пиша мейли, за да имам поне нещо черно на бяло. Отговориха ми, че вече имат информация и го очакват да пристигне най-късно на 28 декември като последен работен ден на годината. Отново реших да им дам аванс и отидох втората седмица на януари 2013. Иии, отново го нямаше  #2gunfire . И всичко това до преди три дни, когато отново отидох да видя какво става - вече бил тук, ама още не били минали митница. През тези три дни ходих всеки ден по няколко пъти, защото те ми казваха Елате в 1 ч., елате в 5 ч. и т.н.  #2gunfire
В крайна сметка отидох вчера да си го взема и О, изненада - Киндъла е тук, но без калъф и адаптер  #Cussing out, а на всичкото отгоре нищо не помнеха за компенсацията, която бяха обещали. Е на мен ми изби всичко, което бях задържала през цялата тази половин година, през която ги чакам. На всичкото отгоре според тях трябвало да съм доволна на това, че поемат половината от разликата в цената (15 лв.) на Киндъла, който бях поръчала аз и този който те бяха поръчали  #Crazy . Ще ви спестя какво сме си говорили там, че вече стана достатъчно дълго, но доста си поговорихме и покарахме с тях. В крайна сметка поне успях да си взема парите, които им бях платила. Опитаха се и оригиналния документ от поръчката да ми вземат под предлог, че им трябвал за счетоводството и че на база на него ми връщали парите  35 Е, не е нужно да съм счетоводител (какъвто съм) за да знам, че тези документи се правят в два екземпляра поне, за да има за всяка от страните.

Принципно пазарувам по-често от Европа и с фирмите, които съм ползвала никога не съм имала проблеми, но пък и винаги съм ги проучвала предварително. Е този път не го направих и си платих с цената на много нерви. Дано този пост успее да спести същото на други, които биха се насочили към тях. Това е първата ми и последна поръчка с тази фирма. Моят съвет е, ако имате възможност, никога не ползвайте услугите им  Naughty 

Цитирай

Явно поръчките от САЩ са игра на нерви.Първо проучих и изпратих запитване за цена на почти всички посредници и след това поръчах.За голямо мое учудване собствениците на тези фирми са наполовина на самите фирми. buynowfromusa и AllBuyNow са на един собственик,но цените им са различни.Поръчах във втората и чакам от 11.01-направих превода на исканата от тях сума.Информация за пратката дават едва след като им изпратиш запитване,иначе глас в пустиня.Ще видя какво ще пристигне и кога и ще се включа отново с коментар.
Цитирай

Ломбард преди 3 години бяха добре, но след това защо се развали качесвото на услугата нямам идея. И жалко! Всички други фирми , които гледах от тук са с някакви неясни критерии за поръчка и не могат да ме спечелят за клиент.
Цитирай

Здравейте, аз преди около месец направих поръчка от Allbuynow.
Чаках 12 дни и малко се изнервих защото почнах да се съмнявам, че може да са измамници.
На 14-тия получих имейл, че пратката е пристигнала в България, всичко беше наред.
Доволна съм от посредника, най-вече за това че не се занимавам с митници и такси.
Не искам да звучи като реклама, споделям опита ми в поръчките от САЩ.

Успех на всички мами
Цитирай

Здравейте, аз преди около месец направих поръчка от Allbuynow.
Чаках 12 дни и малко се изнервих защото почнах да се съмнявам, че може да са измамници.
На 14-тия получих имейл, че пратката е пристигнала в България, всичко беше наред.
Доволна съм от посредника, най-вече за това че не се занимавам с митници и такси.
Не искам да звучи като реклама, споделям опита ми в поръчките от САЩ.

Успех на всички мами

Може да си мислите, че не звучи като реклама, но имате вчерашна регистрация и това е първото Ви мнение във форума. Дори да сте клиент, никой няма да Ви повярва!
Цитирай

Те се рекламират навсякъде,включително и в продавалника,ама днес им е последният ден в който ги чакам и ще станат втора серия в Господари на ефира като Ломбард.
Цитирай

След обещанието от посредническата фирма,че пратката ще е тук до 31.01,вече имам нова дата за получаване-05.02.От 11.01 до 05-02 дните стават 25 а не обещаните от тях 7-16.Ако работят в друга област тези хора ще им се наложи да си да изплащат неустойки по договори и да компенсират клиентите си за причинените от тях неудобства.
Явно клиентът им,който е много доволен от техните услуги е имал страхотен късмет или е просто част от екипът им,занимаващ се с рекламата на въпросните посредници.
Цитирай

Тази оферта получих на мейл-а. Предполагам, всички с ПП също.
Цитирай

Днес отново не получих поръчката си  Sad ALLBUYNOW  с чиста съвест мога да кажа,че са НЕКОРЕКТНИ.Не спазиха никакви срокове 7-16дни са мираж.Днес обяснението им беше,че пратките са на митницата/евентуално/и ще бъдат освободени до петък.За какви наивници ни взеха и си позволяват да се подиграват с клиентите си.Грешката си е изцяло моя,че се доверих на някакви измислени герои,но всеки си носи последствията.Имам уверение от тяхна страна,че утре мога да си получа сумата в офисът им.От 11.01 до 08.02-евентуално-сметнете колко дни им трае доставката.
Много съм им ядосана на тези и ще си търся правата до край.Както имах задължения към тях да им заплатя сумата 100% предварително,така искам и да имам права като потребител-бивш клиент на тяхната измислена фирма. newsm61
Цитирай

Здравейте!
Харесах дрешки на малката от САЩ,но се чудя дали за 50 долара,например си заслужава да поръчам с посредник и кой да бъде той?! newsm78
Цитирай

Здравейте!
Харесах дрешки на малката от САЩ,но се чудя дали за 50 долара,например си заслужава да поръчам с посредник и кой да бъде той?! newsm78

Ако се доставят до БГ и са малко като кг. , можеш да си ги поръчаш директно до БГ. По мои наблюдения пратки под 2 кг. идват в пощата.
Цитирай

някой купувал ли си е айфон 5 от Щатите? и дали ще работи телефончето в България ако е купено с план от там/може би ще трябва да се отключи/? Определено тая цена от 199 долара много ме блазни  Embarassed
Цитирай

влизам и аз да чета, тъй като ми се налага да купувам някои неща от Щатите. Връщам се назад да видя какво сте споделили  Hug
Цитирай

някой купувал ли си е айфон 5 от Щатите? и дали ще работи телефончето в България ако е купено с план от там/може би ще трябва да се отключи/? Определено тая цена от 199 долара много ме блазни  Embarassed
http://otpravka30.ru/ - виждаш какво пише тука под заглавие?
разлоченный - това значи разкодиран - може работи със всяка мрежа, ама жена не е 199 долара newsm78
Цитирай

Искам да пазарувам от тук http://www.armaniexchange.com/home.do
но как да стане Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Някой да има идея ?
Цитирай

Искам да пазарувам от тук http://www.armaniexchange.com/home.do
но как да стане Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Някой да има идея ?

С посредник или с приятел, който има пей пал, регистриран в Щатите
Цитирай

Въобще има ли сигурен посредник ...може ли на лични,ако си доволна от някой ?
Цитирай

Въобще има ли сигурен посредник ...може ли на лични,ако си доволна от някой ?

Ползвала съм Ломбард и Шопр, от вторите съм по - доволна, но предпочитам да пазарувам чрез познати, най - изгодно ми е.
Цитирай

Нямам познати...извинявай би ли ми казала тия Шопр,как да ги открия newsm78
Цитирай

Нямам познати...извинявай би ли ми казала тия Шопр,как да ги открия newsm78

http://www.shopr.bg/
Цитирай

Здравейте. Търся вариант за доставка на вече купена от моя позната раница от САЩ. Кой е най-изгодния вариант в такъв случй? Пощите там искат малко над сумата , която струва раницата.....към 100$ за доставка до БГ.
Цитирай

Здравейте. Търся вариант за доставка на вече купена от моя позната раница от САЩ. Кой е най-изгодния вариант в такъв случй? Пощите там искат малко над сумата , която струва раницата.....към 100$ за доставка до БГ.
e-depot  Smile Не искам да звучи като реклама, но съм доволна от тях.