С кой посредник е най-изгодно да се пазарува от САЩ?

  • 206 562
  • 739
  •   1
Отговори
# 435
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
   Ами, то не става въпрос за антиреклама. Нали предлагат дадена услуга и трябва да се знае какви са условията им?! Както ти писах и на лични, аз подобни цени, каквито си цитирал, не видях да стоят официално обявени в сайта на въпросната (другите не съм ги и проверявала), но ще видим какво ще ми отговориш...

# 436
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте, искам да си поръчам новото GoPro Hero 5 или KARMA дрон
но не знам от къде ще излезе най-евтино, някакви предложения?
Благодаря предварително
П.С. Никога не съм пазарувал онлайн от чужбина. Embarassed

# 437
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
но не знам от къде ще излезе най-евтино, някакви предложения?
Благодаря предварително

   От никъде, в общи линии. Laughing

   А сега, по-сериозно казано – ако ще поръчваш от американски сайт, гледай поне да предлагат международна доставка до България. Така, при доставянето на стоката, ще ти се наложи да платиш само 20% ДДС и евентуално мито. Ако решиш да ползваш посредник, обаче, покупката ти ще стане неоправдано скъпа. Peace Най-добре поръчай от европейски сайт, ако има как.

# 438
  • София
  • Мнения: 288
Здравейте!
Искам да направя поръчка от САЩ до адрес на превозвач в Англия (GGBG).
Въпросът ми е, има ли сума, до която пратката ми да бъде задържана в митницата в Англия?
Ако да, то какви са таксите или процентите?

# 439
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
Въпросът ми е, има ли сума, до която пратката ми да бъде задържана в митницата в Англия?
Ако да, то какви са таксите или процентите?

   Казано с 2 думи – горе-долу същото като при нас. Peace Макар че съм имала няколко случая пратки за около стотина $ да минават, без да им се начисли ДДС. Но това са по-скоро изключения.

# 440
  • софия
  • Мнения: 1 707
Здравейте,идват празниците искам да зарадвам детето си.Искам да поръчам 2 кукли или от Disneystore.com или от toysrus.com
Как седят нещата -фирма превозвач,митница, ддс ?
Двете играчки са около 1кг и в двата сайта са около 30 долара

# 441
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
   За съжаление, услугите на посредниците, по отношение на стоки от САЩ не стоят по същия начин, както тези, касаещи поръчки от UK. Относително по-скъпо е. Ако, все пак, решиш да поръчваш, приготви около 30-40% комисионна – в нея се включва всичко – ДДС, евентуално мито, транспорт и т.н. Има една международна фирма – Shipito – с нея мисля, че излиза сравнително по-евтино, но там пък са налице други трудности. Не съм я ползвала лично, само споделям. Peace

# 442
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
   Допълвам се – Disney Store имат и UK версия, даже доставят директно до България. При това положение, защо държиш да поръчваш от американския вариант на сайта, не разбирам? newsm78

# 443
  • софия
  • Мнения: 1 707
Благодаря за отговорът ,куклата е само в ам.сайт нито в немския нито в англ.е налична ,дебна от 1 месец вече и започвам да търся алтернатива за ам.сайт

# 444
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
   Аха, ясно... Ами, не знам, тогава ще се наложи да доплатиш определена сума. Хубавото е, че 30% от $30 не са чак толкова много, според мен. Peace

# 445
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
Благодаря за отговорът ,куклата е само в ам.сайт нито в немския нито в англ.е налична ,дебна от 1 месец вече и започвам да търся алтернатива за ам.сайт

В европейските амазон-и погледна ли, или в и бей , или европейски toys r us?

# 446
  • Мнения: 130
Здравейте, имам желание да си поръчам от сайта Zaful.com , но досега не съм пазарувала от чуждестранни сайтове.Някой пазарувал ли е от него и как се осъществява целият процес?

# 447
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
Здравейте, имам желание да си поръчам от сайта Zaful.com , но досега не съм пазарувала от чуждестранни сайтове.Някой пазарувал ли е от него и как се осъществява целият процес?

Нямат доставка до България, можеш да поръчаш с превозвач до Англия или Германия. Пише, че доставката над 30$ е безплатна (което ако наистина е така е добре), но ако сумата ти е по - голяма може да ти бъде начислено мито. В този случай бих поръчала до Англия, защото освобождаването от митница става по - лесно (с превозвача, който аз ползвам) .

п.п. Осъмни ме тази безплатна доставка, сайтът най - вероятно е китайски, с лош рейтинг:  http://www.scamadviser.com/check-website/zaful.com

# 448
  • Мнения: 130
Благодаря,  поразгледах го и реших да се откажа Simple Smile

# 449
  • София
  • Мнения: 288
Здравейте!
Сега влязох в профила си в GGBG и излезе съобщение, че имат нов адрес в САЩ. Това явно е нещо ново и чудесно! Някой знае ли нещо по въпроса? В сайта още няма друго инфо.

Общи условия

Активация на акаунт