С кой посредник е най-изгодно да се пазарува от САЩ?

  • 206 702
  • 739
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 722
Септември аз си поръчах шевна машина от Ибей /САЩ/. Имаше доставка до България с usps. Машината струваше 391.99 долара, доставката- 114,24 долара. Пристигна горе-долу за 7-8-9 дни. Извадих си ЕОРИ номер в моя град /стана за 15 минути/ два дни преди да пристигне пратката в БГ. Получих бележка по пощата, че кашонът ми е спрян в митницата. Трябваше да ходя до Софийската митница на ул. Веслец /не знам защо пратката отиде там, при условие, че аз съм от Кюстендил и при нас си има митница/. Направих си разпечатка на фактурата от Пейпал /тя не ми потрябва, защото имаше фактура в кашона, но е добре да си носим такава/, взех си листа с ЕОРИ-то и отидох. Там ми взеха 25.49 лв мито, ДДС-142.86, такса в банката- 7лв / Shocked за тази такста ме заболя корема/, такса магазинаж или нещо от този род- 6лв, преснимване на едната бележка- 0.30лв, такса за попълване на митническа декларация от служителка- 8лв. Мисля,  че това бяха таксите. Отне ми около 2 часа /щях да свърша по бързо, но един от компютрите се скапа нещо и ме забвиха/.

Общо взето преди да си поръчам машината прочетох всички теми тук за доставки от САЩ, прочех темите и в Нармаг, прочех и култовата за мен статия "Евалла бе, митница" / hahaha/ и бях напълно подготвена за това, което ме очакваше. Пак бих си поръчала, ако имам нужда.
 
Обаче за онази такса от 7лв- още ме е яд  #Cussing out /уж си плащам накуп и мито, и ДДС, а тези от банката ми ги считат като два превода и взимат 2 пъти такса по 3,50лв/

# 106
  • Мнения: 3
ддс на 15 евро... досега не ми се е случвало Wink
последно си поръчах телефон HTC за 230 долара с доставката стана 250 , но казах на пращача да го пише като подарък или търговска мостра на стойност 7 долара и нищо не съм плащал в пощата и през никакви митници не съм минавал Simple Smile

# 107
  • Мнения: 2 298
Някой ползвал ли е http://www.globalshop.net/df_web_pages/faq_service.aspx. Ето и тук има още малко инфо.
Това което не ми е ясно засега е колко струва доставката от US до BG.
Моля споделете инфо или опит Simple Smile

# 108
  • София
  • Мнения: 4
Искам да дам още един положителен глас за shopr.bg
Така се случи, че си купихме кола внесена от Канада и пак така случайно се случи, че я счупихме на бързо и трябваше да поръчвам части от щатите.
Правих 3 поръчки към shopr.bg през октомври и ноември. Някои бяха за леки пластмасови части за кола. Едната поръчка беше 5-6 килограма железа. Всичко дойде бързо. Много бързо ми отговаряха на мейлове и по телефона. Тарифата им е както писахте по-горе - 25% върху стойността, на която си купувам нещата плюс транспорт.
Тъй като частите ги купувах от различни продавачи (от щатите и канада) ми беше много по-удобно аз да си ги платя и от shopr.bg ми дадоха направо адреса на техния човек в щатите, който го попълвах като адрес на доставка (както процедирам с Габко от Англия)
Тъй като те са от Пловдив - нещата ми ги препращаха с Еконт до София и аз на практика им плащах с наложен платеж тяхната такса (доставка, мито, ддс)

В сравнение с други посредници:
- нямам впечатления от ломбард.
- бях поръчвал едни дрехи от lowprice.hit.bg преди година-две и беше някаква пародия - предплатих си всичко и след това 5 месеца беше едно увъртане - ама със следващия курс ще дойдат, ама забавили са се нещата - някаква мъка - накрая ми върнаха парите след голем зор.

Следващите ми поръчки ще са дрехи и обувки - поне няма да са тежки или да ги бързам - и пак ще ги ползвам.

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
....Тъй като частите ги купувах от различни продавачи (от щатите и канада) ми беше много по-удобно аз да си ги платя и от shopr.bg ми дадоха направо адреса на техния човек в щатите, който го попълвах като адрес на доставка (както процедирам с Габко от Англия)
Тъй като те са от Пловдив - нещата ми ги препращаха с Еконт до София и аз на практика им плащах с наложен платеж тяхната такса (доставка, мито, ддс)

Това е много удобно, особено сега, когато има намаления и всичко се изчерпва по - бързо.
И Ломбард имаха такава опция, но на ях всичко останало им закуца изведнъж ...

# 110
  • Мнения: 276
Здравейте, искам да попитам нещо, което може би ще ви се стори смешно, но досега не съм пазарувала стоки чрез посредник.
Искам да поръчам нещо от jcpenney.com чрез shopr.bg
Въпросът ми е дали shopr.bg предлагат тази услуга само за онлайн магазините, които са описани в сайта им и към които дават директен линк или няма такова ограничение? Дано се изразих ясно...
Интересувам се, тъй като избраният от мен магазин не е от тези, описани в сайта на shopr.bg  Thinking

Вчера им изпратих запитване чрез формата за контакти, но не са ми отговорили засега

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
От всякъде могат да ти поръчат, само че изрично попитай колко ще ти е доставката до БГ, защото мен ме "убиха" последния път . Питах ги, разбира се , защо ми искат толкова много пари и ми отговориха, че в момента курса на долара е по - висок, нямат много поръчки и т.н. Пак ми излезе по - изгодно, отколкото да купя от БГ, но въпреки всичко бях неприятно изненадана.

# 112
  • Мнения: 463
Някой ползвал ли е http://www.globalshop.net/df_web_pages/faq_service.aspx. Ето и тук има още малко инфо.
Това което не ми е ясно засега е колко струва доставката от US до BG.
Моля споделете инфо или опит Simple Smile

Аз ги ползвах - в първата си и засега единствена онлайн покупка от САЩ.
За да им ползваш услугата, освен регистрация на сайта, трябва да имаш и Амекс.
Като се регистрираш, получаваш адрес в САЩ, който можеш да въвеждаш при пазаруване като адрес на доставка. Пише, че с тоз адрес си спестяваш и плащането на някакъв си данък.
Аз лично си бях харесала разни работи от clearance-a на Victoria's Secret, т.к. си знам размера на тяхното бельо. За доставка въведох американския адрес, който получих от Global Shop. Когато те получиха пратката при тях, ми пратиха мейл с потвърждение. Обаче ми поискаха фактура (за митнически цели) и си писахме сума ти мейли с техния Customer Serrvice, докато се разберем най-накрая (писах си с някакви мексиканци, които май много не знаеха английски). Като най-накрая се разбрахме, пратиха ми пакета към БГ, за което ме таксуваха с 34 долара по кредитната карта. В БГ те го освободиха от митницата, аз не съм се занимавала, и ми го доставиха вкъщи. С мито и ДДС още не са ми таксували картата, заради което аз се чудя какво става и как така са ме пропуснали  #Crazy Принципно услугата, която предлагат, е те да ти вземат пакета от митницата и да ти задължат картата с всички митнически такси-макси и ДДС-та след това.
Засега съм платила само 34 долара.

# 113
  • Мнения: 0
Налага ми се да се прибера в София от САЩ на 9 март и за да намаля разходите по билета съм готова да донеса покупки/поръчки или багаж.Няма много време,но по-принцип аз си поръчвам някои неща от Amazon.com (детски аксесуари,кремове,козметика - защото имат ревюта)доставката за САЩ е няколко дена,така че ако някой реши да пазарува,аз мога да донеса нещата.Ще се договорим за цената,мисля $15-20 за килограм в зависимост от количеството е нормално, а и ще се избегнат митата и комисионните,тъй като това е личен багаж.
Освен това аз живея близо до магазините Jcpenney, Nordstrom, Macys, Bloomingdales, Loehmann's, Babies R Us, Home Depot, Best Buy,Lord and Taylor,така че имам възможност да взема нещо от там.

# 114
  • Мнения: 74
Може ли някой, който е използвал http://www.viaddress.com/ за доставка на стоки от САЩ, да обясни как става получаването на пратката в Бг. Аз сама ли си я освобождавам от митница и си плащам съответните данъци и такси? Благодаря
Досега съм използвала един път http://www.edepot-bg.com/ и бях доволна, не съм се занимавала с нищо и не ми искаха пари авансово, но сега ми отказаха доставка на стоките, които ме интересуваха.

# 115
  • Мнения: 2 298
Някой ползвал ли е http://www.globalshop.net/df_web_pages/faq_service.aspx. Ето и тук има още малко инфо.
Това което не ми е ясно засега е колко струва доставката от US до BG.
Моля споделете инфо или опит Simple Smile

Аз ги ползвах - в първата си и засега единствена онлайн покупка от САЩ.
За да им ползваш услугата, освен регистрация на сайта, трябва да имаш и Амекс.
Като се регистрираш, получаваш адрес в САЩ, който можеш да въвеждаш при пазаруване като адрес на доставка. Пише, че с тоз адрес си спестяваш и плащането на някакъв си данък.
Аз лично си бях харесала разни работи от clearance-a на Victoria's Secret, т.к. си знам размера на тяхното бельо. За доставка въведох американския адрес, който получих от Global Shop. Когато те получиха пратката при тях, ми пратиха мейл с потвърждение. Обаче ми поискаха фактура (за митнически цели) и си писахме сума ти мейли с техния Customer Serrvice, докато се разберем най-накрая (писах си с някакви мексиканци, които май много не знаеха английски). Като най-накрая се разбрахме, пратиха ми пакета към БГ, за което ме таксуваха с 34 долара по кредитната карта. В БГ те го освободиха от митницата, аз не съм се занимавала, и ми го доставиха вкъщи. С мито и ДДС още не са ми таксували картата, заради което аз се чудя какво става и как така са ме пропуснали  #Crazy Принципно услугата, която предлагат, е те да ти вземат пакета от митницата и да ти задължат картата с всички митнически такси-макси и ДДС-та след това.
Засега съм платила само 34 долара.

Eden благодаря за подробното обяснение. От написаното оставам с впечатление, че си доволна. Колко време отне цялото нещо? Междувременно има ли развитие с твоето мито?   bouquet

# 116
  • Мнения: 0
От сайта на Shipito разбирам, че нямаш сметка да пазаруваш с посредник, не и с доставка до САЩ, защото в такъв случай ще имаш двойно данъчно облагане по ДДС. Веднъж ще платиш американското ДДС, при доставка на адреса на посредника на територията на САЩ, и втори път българското ДДС при влизането на стоката на нашата митница.
По мое усмотрение най-добре си поеми доставката до България /в повечето случаи имат такава/ , особено ако покупката ти е голяма и другия вариант е , да я изпратиш първо до Обединеното кралство до посредник. Така хем доставката ти е наполовина, хем ще платиш само веднъж ДДС.
Ако греша нека някой да ме поправи.

# 117
  • Мнения: 463
Някой ползвал ли е http://www.globalshop.net/df_web_pages/faq_service.aspx. Ето и тук има още малко инфо.
Това което не ми е ясно засега е колко струва доставката от US до BG.
Моля споделете инфо или опит Simple Smile

Аз ги ползвах - в първата си и засега единствена онлайн покупка от САЩ.
За да им ползваш услугата, освен регистрация на сайта, трябва да имаш и Амекс.
Като се регистрираш, получаваш адрес в САЩ, който можеш да въвеждаш при пазаруване като адрес на доставка. Пише, че с тоз адрес си спестяваш и плащането на някакъв си данък.
Аз лично си бях харесала разни работи от clearance-a на Victoria's Secret, т.к. си знам размера на тяхното бельо. За доставка въведох американския адрес, който получих от Global Shop. Когато те получиха пратката при тях, ми пратиха мейл с потвърждение. Обаче ми поискаха фактура (за митнически цели) и си писахме сума ти мейли с техния Customer Serrvice, докато се разберем най-накрая (писах си с някакви мексиканци, които май много не знаеха английски). Като най-накрая се разбрахме, пратиха ми пакета към БГ, за което ме таксуваха с 34 долара по кредитната карта. В БГ те го освободиха от митницата, аз не съм се занимавала, и ми го доставиха вкъщи. С мито и ДДС още не са ми таксували картата, заради което аз се чудя какво става и как така са ме пропуснали  #Crazy Принципно услугата, която предлагат, е те да ти вземат пакета от митницата и да ти задължат картата с всички митнически такси-макси и ДДС-та след това.
Засега съм платила само 34 долара.

Eden благодаря за подробното обяснение. От написаното оставам с впечатление, че си доволна. Колко време отне цялото нещо? Междувременно има ли развитие с твоето мито?   bouquet

Здравей,

Да, като цяло впечатлението ми е положително. С цялото писане ис техния Customer Service, всичко приключи някъде за 3 седмици. Не са ми таксували допълнително картата Shocked Може би митото е влизало в тези 34 долара и аз нещо не съм разбрала.

# 118
  • Мнения: 463
Най-удобното е, че не се разправяш с митници, а ти носят нещата вкъщи. Но все пак моето си беше еднократен опит, не мога да кажа дали винаги всичко минава гладко с тях, както щях да съм наясно ако ги бях ползвала няколко пъти.

# 119
  • Мнения: 2 298
благодаря! Simple Smile еднократен опит е повече от никакъв  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт