С кой посредник е най-изгодно да се пазарува от САЩ?

  • 206 612
  • 739
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 0
Ехей,

Вие малко вече прекалявате! Не е нужно да се обиждате и превръщате темата в място за лични разправии. Всеки да си пазарува откъдето иска и откъдето му харесва. По отношение на това, че от buynowfromusa са некоректни могат да го твърдят само хора, които не са ползвали услугите им. Повечето от познатите ми ползват именно тях включително и аз, когато става дума за стоки от Сащ.

# 166
  • София
  • Мнения: 73
Здравейте!
Влизам в темата, за да споделя злополучния си опит с фирма Ломбард (или Експедекс, която е другата фирма на същата собственичка).
На 21 август миналата година си поръчах през тях Kindle amazon.com заедно с калъф и адаптер. Идеята беше, че за времето през което съм по майчинство ще ми е по-удобно в парка да чета с електронна книга. Първоначалната информация беше, че ще ми го доставят до 21 септември (миналата година).
Е, дойде края на септември, след това началото на октомври, но никой не ми се обаждаше, поне да каже, че доставката ще се забави. Отидох да видя какво става, а те ми отговориха, че тъкмо щяли да ми се обадят, за да ме информират, че този модел Киндъл вече го няма, но те ми поръчали друг (новия модел) и ако съм съгласна да го взема, те ще поемат половината от разликата в цената. Бях готова на всичко само и само да ми го дадат, че лятото свършваше.
Отговорът беше, че те са го поръчали, но не го били препратили към България, а е в офиса им в САЩ и щом съм съгласна го пращат и до две седмици ще пристигне. Започнах отново да чакам. След две седмици, тъй като те отново не ми се обадиха, отидох да проверя дали не е пристигнал вече. Отговорът беше: "Ами няма го в тази пратка, но до края на първата седмица на ноември ще бъде тук със сигурност. Въпреки, че вече ми кипваше, изчаках най-търпеливо и за да не пришпорвам нещата вместо първата седмица на ноември, отидох втората. И познайте - отново моя Киндъл не беше в пратката. Последва поредица от мои посещения и техни оправдания защо Киндъла още го няма - първо заради урагана нямало пратки, после пък имали голяма пратка за резервни части и я изчаквали та затова още не тръгва, след това уж го бяха пратили със самостоятелна пратка за да стигне по-бързо ама пак не дойде. Дори не мога да се сетя вече всички оправдания, които чух от тях.

В някакъв момент съпруга ми (който беше по-изнервен и от мен) отиде за да се разбере с тях ще го доставят ли този Киндъл или не и кога, а те му мрънкали нещо и казали, че ще ни компенсират за това забавяне и няма да доплащаме нищо (тъй като бяхме платили само цената на трите неща, упомената в сайта, без ДДС-то, което се плаща на митница и тяхната комисионна). Въпреки, че бях вече толкова бясна от забавянето и исках само да дойде, независимо дали ще доплащам или не, се разбрахме вкъщи, че това че няма да доплащаме е добра компенсация за всички нерви и загубено време и няма да правим скандали.

Но вместо да ходя на място започнах да им пиша мейли, за да имам поне нещо черно на бяло. Отговориха ми, че вече имат информация и го очакват да пристигне най-късно на 28 декември като последен работен ден на годината. Отново реших да им дам аванс и отидох втората седмица на януари 2013. Иии, отново го нямаше  #2gunfire . И всичко това до преди три дни, когато отново отидох да видя какво става - вече бил тук, ама още не били минали митница. През тези три дни ходих всеки ден по няколко пъти, защото те ми казваха Елате в 1 ч., елате в 5 ч. и т.н.  #2gunfire
В крайна сметка отидох вчера да си го взема и О, изненада - Киндъла е тук, но без калъф и адаптер  #Cussing out, а на всичкото отгоре нищо не помнеха за компенсацията, която бяха обещали. Е на мен ми изби всичко, което бях задържала през цялата тази половин година, през която ги чакам. На всичкото отгоре според тях трябвало да съм доволна на това, че поемат половината от разликата в цената (15 лв.) на Киндъла, който бях поръчала аз и този който те бяха поръчали  #Crazy . Ще ви спестя какво сме си говорили там, че вече стана достатъчно дълго, но доста си поговорихме и покарахме с тях. В крайна сметка поне успях да си взема парите, които им бях платила. Опитаха се и оригиналния документ от поръчката да ми вземат под предлог, че им трябвал за счетоводството и че на база на него ми връщали парите  Joy Е, не е нужно да съм счетоводител (какъвто съм) за да знам, че тези документи се правят в два екземпляра поне, за да има за всяка от страните.

Принципно пазарувам по-често от Европа и с фирмите, които съм ползвала никога не съм имала проблеми, но пък и винаги съм ги проучвала предварително. Е този път не го направих и си платих с цената на много нерви. Дано този пост успее да спести същото на други, които биха се насочили към тях. Това е първата ми и последна поръчка с тази фирма. Моят съвет е, ако имате възможност, никога не ползвайте услугите им  Naughty 
 

# 167
  • Мнения: 37
Явно поръчките от САЩ са игра на нерви.Първо проучих и изпратих запитване за цена на почти всички посредници и след това поръчах.За голямо мое учудване собствениците на тези фирми са наполовина на самите фирми. buynowfromusa и AllBuyNow са на един собственик,но цените им са различни.Поръчах във втората и чакам от 11.01-направих превода на исканата от тях сума.Информация за пратката дават едва след като им изпратиш запитване,иначе глас в пустиня.Ще видя какво ще пристигне и кога и ще се включа отново с коментар.

# 168
  • София
  • Мнения: 4 022
Ломбард преди 3 години бяха добре, но след това защо се развали качесвото на услугата нямам идея. И жалко! Всички други фирми , които гледах от тук са с някакви неясни критерии за поръчка и не могат да ме спечелят за клиент.

# 169
  • Мнения: 1
Здравейте, аз преди около месец направих поръчка от Allbuynow.
Чаках 12 дни и малко се изнервих защото почнах да се съмнявам, че може да са измамници.
На 14-тия получих имейл, че пратката е пристигнала в България, всичко беше наред.
Доволна съм от посредника, най-вече за това че не се занимавам с митници и такси.
Не искам да звучи като реклама, споделям опита ми в поръчките от САЩ.

Успех на всички мами

# 170
  • София
  • Мнения: 4 022
Здравейте, аз преди около месец направих поръчка от Allbuynow.
Чаках 12 дни и малко се изнервих защото почнах да се съмнявам, че може да са измамници.
На 14-тия получих имейл, че пратката е пристигнала в България, всичко беше наред.
Доволна съм от посредника, най-вече за това че не се занимавам с митници и такси.
Не искам да звучи като реклама, споделям опита ми в поръчките от САЩ.

Успех на всички мами

Може да си мислите, че не звучи като реклама, но имате вчерашна регистрация и това е първото Ви мнение във форума. Дори да сте клиент, никой няма да Ви повярва!

# 171
  • Мнения: 37
Те се рекламират навсякъде,включително и в продавалника,ама днес им е последният ден в който ги чакам и ще станат втора серия в Господари на ефира като Ломбард.

# 172
  • Мнения: 37
След обещанието от посредническата фирма,че пратката ще е тук до 31.01,вече имам нова дата за получаване-05.02.От 11.01 до 05-02 дните стават 25 а не обещаните от тях 7-16.Ако работят в друга област тези хора ще им се наложи да си да изплащат неустойки по договори и да компенсират клиентите си за причинените от тях неудобства.
Явно клиентът им,който е много доволен от техните услуги е имал страхотен късмет или е просто част от екипът им,занимаващ се с рекламата на въпросните посредници.

# 173
  • софия
  • Мнения: 25 399
Тази оферта получих на мейл-а. Предполагам, всички с ПП също.

# 174
  • Мнения: 37
Днес отново не получих поръчката си  Sad ALLBUYNOW  с чиста съвест мога да кажа,че са НЕКОРЕКТНИ.Не спазиха никакви срокове 7-16дни са мираж.Днес обяснението им беше,че пратките са на митницата/евентуално/и ще бъдат освободени до петък.За какви наивници ни взеха и си позволяват да се подиграват с клиентите си.Грешката си е изцяло моя,че се доверих на някакви измислени герои,но всеки си носи последствията.Имам уверение от тяхна страна,че утре мога да си получа сумата в офисът им.От 11.01 до 08.02-евентуално-сметнете колко дни им трае доставката.
Много съм им ядосана на тези и ще си търся правата до край.Както имах задължения към тях да им заплатя сумата 100% предварително,така искам и да имам права като потребител-бивш клиент на тяхната измислена фирма. newsm61

# 175
  • Мнения: 1 515
Здравейте!
Харесах дрешки на малката от САЩ,но се чудя дали за 50 долара,например си заслужава да поръчам с посредник и кой да бъде той?! newsm78

# 176
  • Sofia
  • Мнения: 4 698
Здравейте!
Харесах дрешки на малката от САЩ,но се чудя дали за 50 долара,например си заслужава да поръчам с посредник и кой да бъде той?! newsm78

Ако се доставят до БГ и са малко като кг. , можеш да си ги поръчаш директно до БГ. По мои наблюдения пратки под 2 кг. идват в пощата.

# 177
  • Мнения: 9
някой купувал ли си е айфон 5 от Щатите? и дали ще работи телефончето в България ако е купено с план от там/може би ще трябва да се отключи/? Определено тая цена от 199 долара много ме блазни  Embarassed

# 178
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
влизам и аз да чета, тъй като ми се налага да купувам някои неща от Щатите. Връщам се назад да видя какво сте споделили  Hug

# 179
  • Мнения: 1
някой купувал ли си е айфон 5 от Щатите? и дали ще работи телефончето в България ако е купено с план от там/може би ще трябва да се отключи/? Определено тая цена от 199 долара много ме блазни  Embarassed
http://otpravka30.ru/ - виждаш какво пише тука под заглавие?
разлоченный - това значи разкодиран - може работи със всяка мрежа, ама жена не е 199 долара newsm78

Общи условия

Активация на акаунт