Детска ясла "Ябълка" в Люлин??

  • 6 268
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 912
Не, отказах се засега...а могат да ни приемат веднага ако поискам, защото за мое съжаление всъщност и аз трябваше да използвам връзка, за да се вредя в някоя ясла, след като в нашия район ни отказват още преди да съм подала документите.

# 31
  • София
  • Мнения: 13 204
Не, отказах се засега...а могат да ни приемат веднага ако поискам, защото за мое съжаление всъщност и аз трябваше да използвам връзка, за да се вредя в някоя ясла, след като в нашия район ни отказват още преди да съм подала документите.

Лелее, само не ми казвай, че си се отказала, защото жена от персонала ти се е скарала.... Shocked Shocked Shocked А честно казано от опит знам, че различните хора имат различна преценка за това какво значи скарване. А ако не е тайна по кое време отиде??? Питам, защото ако е във времето за хранене, имаш ли представа как се хранят 15 деца от 2 или 3 жени? Не вярвам да ти е отказала да те упъти къде е кабинета на Велинова, зашото документите там се подават...

И искате ли да ви кажа днес какво си мислех докато чаках дъщеря си да слезе в градината... Слушах как учителката строява децата да слизат навън и 2-3 дечица излязоха на плошадката. Те са неправляеми на 4 г. Тя им се скара да влизат в стаята, а не да висят на стълбите. В този момент си помислих как някой по-претенциозен родител ще си помисли, Ето тя се кара на децата, а в същото време никой не се замисля как една жена се справя с 10 (в случая) неуправляеми деца на 3-4 г. И понеже всеки от нас си има лоши дни, когато си имаме проблеми или не се чувстваме добре здравословно се замислих как тези жени издържат. Аз с едно такова дете побеснявам на моменти, а те с 25 не знам как са... Ами и те са хора, и на тях понякога им пада пердето... Това, че на теб ти се е скарала не означава, че и с детето ще се държи така...

# 32
  • Мнения: 912
Вижте, не ми се води този спор тук. Не ми се е 'скарвал' никой- просто се държа непрофесионално имайки предвид, че всичко за което я попитах е да ме упъти откъде да взема тяхната специфична молба за регистриране в яслата, дори без да споменавам, че съм с препоръки, защото знаех, че в този момент в 4 следобед и г-жа Велинова я няма още отпреди да отида. Държах се нормално и учтиво, от вратата още ме нахокаха за това, че съм дошла в този час, имайки предвид, че аз излязох специално от работа, за да занеса документите и акта за раждане с предварителна уговорка по телефона с директорката. Нима съм виновна, че работя, че съм млада и имам малко дете,защо тези осъдителни погледи навсякъде?!- можеше простичко да ми отговори, че не може да ми помогне, без да ми хвърля злобни погледи и да отговаря на висок тон пред друга майка, която си прибираше детето в този час на вратата. В крайна сметка бях на оглед и на мястото-знаете сами от личен опит с много от нещата в живота, че първите впечатления си остават най-трайните и най-важните...Силно ми е неприятно, че тук въобще трябва да се процедира по този начин- с връзки и уговорки, та това са деца и не би трябвало да има значение с кого се познават родителите, за да си осигурят място в такова заведение, но затова вече е виновна държавата определено! И на мен ми вдигат кръвното на работа или вкъщи, но имам сили да се държа с всички нормално и учтиво, и да не пренасям личните си проблеми на работа особено пък когато става въпрос за работа сред малки невръстни дечица.

Общи условия

Активация на акаунт