Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 септ. 2005, 19:21 ч.

Пневмония или туберколоза.

• 454
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте
Искам да попитам може ли пневмония да се лекува с народна медицина.Веднъж прекарана туберколоза.може ли да се появи отново.Питам,защото лекарите не мотат да определят точно какво е. Преди една седмица имах пробождоща болка в дясната страна.Направих си снимка,оказа се пневмония,но лекарите се съмняват и за туберколоза.Нямам температура,бодежите изчезнаха.Появи се обща тежест в гръдния кош.
Кажете ми имали ли сте подобен случай?
Благодаря предварително!

# 1
  • ново
Здравей
Тази пролет майка ми беше болна. Личната лекарка каза пневмония, но за по-сигурно я изпрати на изследвания за туберколоза. Ако от снимката не става ясно дали е ТБ, то поне могат да ти пуснат изследвания - кръв, урина, секрет, функционално дишане. при майка ми се оказа пневмония и беше на инжекции 8 дни + антибиотик орално. Но на нейната снимка си остана петно на белите дробове - просто там белите дробове са увредени от пневмониите, които е изкарвала през живота си.
Мисля, че няма да може да се лекува с нар. медицина, но може да се прави профилактика с цел да се избегне тя да стане хронична.
Ако имаш други въпроси - питай.
Ако мислиш, че лекарите не са достатъчно компетентни потърси специализирано лечебно заведение. При нас има Белодробна болница, ако се интересуваш пиши ЛС.
Успех! Hug

# 2
Не съм лекар, но по книжките има писано за туберколозата. Пре деца може да премине в костите. Затова пише, че при съмнение, се прави туберколинов тест - за наличие на атнитела.

Но книжката е на Спок отпреди 10 години.

# 3
Ако искаш да се обърнеш към алтернативен метод на лечение, препоръчвам ти хомеопатия при класически хомеопат. Хомеопатията се справя много добре с хронични заболявания. Мога да ти препоръчам хомеопата който излекува синът ми. Ако решиш, ми пиши на лични за да ти дам координати.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт