Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора
Здравейте, момичета.
Трябваше ми доста време, за да се реша да се включа. Имам проблем със забременяването. Правя опити от 5 години, но нещо не се получава. Стимулираха ме с какви ли не хормонални лекарства, защото отначало мислеха, че проблема е хормонален. След това се оказа, че имам дебела обвивка на яйчника и миома(но не мисля,. че миомата е била проблема, защото тя се появи миналата година и беше малка). Естествено отстраниха проблема в Майчин дом, казаха, че тръбите са проходими и че няма проблем да забременея.  Стимулираха ме с Клостилбегит., но засега няма резултат. От операцията мина почти една година, а от стимулацията 2-3 месеца. Моля, ако някоя е имала подобен проблем да ми пише- ще ви бъда много благодарна. Вече съм много отчаяна и на ръба на нервна криза.
Благодаря Ви Crying or Very sad baby_neutral
« Последна редакция: вт, 13 сеп 2005, 13:13 от megmimi »
Цитирай

Враца

А спермограма правили ли сте?
Цитирай
да, правихме. казаха, че всичко е наред.
Цитирай

Пловдив Белащица

къде я прави и каква беше - обикновена или разширена. Абе за всеки случай що не пишеш резултатите, какво пише на спермограмата.
Цитирай
ще напиша резултатите утре. аз обаче не съм наясно какви трябва да бъдат, но се доверявам на лекари. правиха я в майчин дом
Цитирай

София

В Майчин Дом всички са отличници. Направете я на друго място.
Цитирай

В Майчин Дом всички са отличници. Направете я на друго място.

не всички ,за съжаление
Цитирай

София

Е, ти си късметлийка в такъв случай.
Ще знаеш с какво се бориш и няма да си губите времето.
Цитирай

София

ще напиша резултатите утре. аз обаче не съм наясно какви трябва да бъдат, но се доверявам на лекари. правиха я в майчин дом

в Майчин дом спермограмите масово са фалшиви! направете нова спермограма в специализирана клиника по стерилитет!
Цитирай

софия

Направете нова спермограма с микробиология.Не ходете в ЦИБАЛАБ.На мен ми казаха за Тина Киркова или Кандиларов.Сменете и докторите.Насочете се към специалист по стерилитет и не се доверявайте 100%,въпреки че звучи гадно.И много,ама много го искайте...Късмет и скоро да се похвалиш
Цитирай

Пловдив

Здравей!
Момичетата по-горе вече са ти дали добри съвети. Послушай ги.
Аз се включвам, за да ти кажа, че и ние правихме доста години безуспешни опити. Почти 6 години ако трябва да съм точна. Минахме през какви ли не лекари и изследвания и нищо конкретно не успяха да ми кажат. Така и никой не ми направи хормонални изследвания. Направих два спонтанни аборта и вече почти се бях отчаяла когато пак видях двете чертички. Направо не смеех да се зарадвам, а ето че сега имам най-прекрасната дъщеря на света. Винаги има надежда! Не се отчайвай и вярвай, че ще стане!
Стискам ти палци от сърце!
Цитирай

София

О, Ренци Laughing Ти се окопити и появи Wink
Цитирай

защото отначало мислеха, че проблема е хормонален.
акво означава мислеха?!?!предполагам си си правила хормонални и всички остани изследвания, направете пак спермограма, пробвай 3 поредни инсеминации, и всичко което е възможно, просто разкажи какво сте направили досега.
Цитирай
Момичета, много Ви благодаря. Наистина сте много мили. Това, което правихме досега в общи линии е следното:
 Казаха, че нямам овулация и че това се дължи на хормоните. Правих хормонални изследвания, след което започнах да пия хапчета за стимулиране на овулацията. За съжал;ение обаче вече не помня какви бяха. след това ми дадоха противозачатъчни, защото така се стимулирало. Карах на лекарства една година и ми се появи миомата. Оперираха ме, като  по време на операцията са проверили и тръбите. Казаха, че са проходими. Освен миомата се оказа, че имам и дебела обвивка около яичника, която са отстранили. след това започнах да пия оргаметрил и клостилбегит. От последния прием на Клостилбегит минаха около4 месеца. Последното, което ми казаха ( преди около 1 седмица) е че имам двурога матка и че това може да е проблем. Интересни ми е възможно ли е при операцията да не са го видяли. През 92 ми махнаха десния яйчник и ми направиха конизация, но ме увериха, че няма да имам проблеми със забременяването. Вече не знам какво да мисля. Ще си направя цветна снимка, за да видя дали матката ми е двурога.
Цитирай

София

аз мисля,че при операцията трябва да се е видяло ,каква е матката.Ти имаш ли протокол от тея и какво пише там?
 А ако наистина е двурога-аз до колкото знам,това не пречи на забременяването,а може да създаде проблем с изностването.
 Кои хормони не ти бяха наред?
А за противорачатъчните-ох не знам,защо тия лекари така обичат да ги изписват.На мен ми бяха казали да пия ДИАНЕ,за изчистване на кисти и регулиране на цикъла.Е егати регулирането,като ги спрях не ми дойде 7 месеца!!! и кой знае кога щеше да ми дойде,ако не бях направила лапаро. Crazy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора