Готвене на сач

  • 8 694
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 655
Някой опитвал ли е мръвки или зеленчуци приготвени на сач? Вкусът им е много по-различен, пикантен бих казала. Сачът се подгрява от директен пламък (в домашни условия на газов котлон). Когато готвеното на сач е почти готово, може да се поднесе направо със сача на масата, стига да разполагате подходяща дървена подложка. Сачът е достатъчно загрят за да се допече яденето на масата пред смаяните погледи на гостите ви. Аромата който се разнася е страхотен и допълнително обостря рецепторите Simple Smile
Ето и едно предложение.

Пилешки пържоли със зеленчуци

Сачът се намазва с масло и се поставя над директен не много силен огън да се загрее (внимавайте да не се пукне сача ако рязко го нагреете). Поставят се пържолките (може да са предварително мариновани) а около тях се нареждат нарязани зеленчуци - моркови, гъби, чушки, лук нарязан на едро, тиквички. Пържолките се обръщат да се опекат и от другата страна, когато са почти готови, могат да се отстранят от огъня и да се поднесат, заедно със сача и подходяща подложка за него, на масата. Нарежете парченца лимон и ги добавете в сача.
Зеленчуците не са задължителни, прибавете каквито от тях имате в наличност. Приготвяла съм пържолките дори само с едро нарязан лук.
Ако заместите пилешкото месо със свинско, също се получава добре.

Понеже стана един инцидент с газовия котлон и в момента се питам, дали мога да си ползвам сача директно върху котлона. Ако някой има опит, да даде акъл.

# 1
Акъл за съжаление не мога да дам по повод как да се експлоатира сача, но така съм навита на такава покупка. Заплюла съм си на следващата визита до Б-я да си домъкна (видях, че има такива с желязна подложка после за сервирането), но нямам никаква идея как се готви с него  Embarassed Много тежат пусто му, но един по един все ще си направя комплект  Grinning

# 2
  • Враца
  • Мнения: 158
Да може направо на котлона,като важи правилото студен сач на студен котлон и слагаш олиото в сача чак като се загрее хубаво.Аз точно така го използвах,защото нямам газов котлон.А рецептата която си дала е много хубава,аз точно такива нещица готвех на него,докато мъничката не му видя сметката,и сега вече си нямам сач Cry Cry Cry

# 3
  • Мнения: 1 655
Благодаря ти Юци. Казваш и на котлона става, ще пробвам тези дни, че много ми се е преяла въпросната манджа:)

# 4
  • Мнения: 1 771
Момичета отдавна търся сач. Можете ли да ме насочите къде да мога да намеря. Благодаря.

# 5
Момичета отдавна търся сач. Можете ли да ме насочите къде да мога да намеря. Благодаря.
В Габрово виждах такива по сувенирните магазини, където продават и гювечетата

# 6
  • Мнения: 1 399
Аз в Трявна гледах.
Предполагам, че навсякъде, където продават керамика, има.
Който си купи, да не прави грешка да го мие Wink
Аз имах един - търках, той пуска кафява вода, аз пак търкам и пак текат кафеви води - докато накрая се оказа че направо му свалих покритие ли е, какво е и аз не знам ooooh! С две думи - съсипах го Mr. Green
После ми казаха, че само се нагрява хубаво и се маже с мазнина. Не се мие.

# 7
  • Мнения: 1 655
Моя си го купих по пътя Стара Загора-София. Някъде по пътя има (имаше преди 3-4 години) магазинче с глинени работки.

Общи условия

Активация на акаунт