Бели изпражнения

  • 33 324
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 942
Момичета, случвало ли ви се е? Нищо му няма, но преди малко акото му беше направо бяло... Да звъня ли на докторката?

# 1
  • София
  • Мнения: 388
Да,звънни! Няма смисъл тук да те плашим,тя ще бъде по-компетентна. Аз лично съм чела,че това означава проблем с черния дроб, но нито съм лекар, нито съм сигурна.

# 2
  • Мнения: 1 181
светлите изпражнения, в комбинация с тъмна урина са симптом на хепатит.
За пръв път ли се случва да са такива? И урината по-тъмна ли е?

# 3
  • Мнения: 27 524
Нищо му няма на кого? Дете, мъж, години?

И да, бели изпражнения и тъмна урина са или някой вид хепатит, или проблем с черния дроб. Обикновено е съчетано с гадене и/или повръщане.

Но - не ги обърквай с жълтеникаво ако, когато не се касае за проблем  Peace

# 4
  • Мнения: 46
Ако човека за който се притесняваш е приемал бeли храни е напълно нормално и изпражненията му да са такива.

# 5
  • Мнения: 27 524
Какви са тези бели храни, които избелват акото?  Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 942
Благодаря за отговорите.  Hug
Всичко е наред!

# 7
  • Мнения: 1 219
радвам се че всичко е наред  bouquetИзчетох цялата тема и мен чак ме хвана страх от написаното,но щом всичко е ок Hug

# 8
  • Мнения: 17 546
А причината за бялото ако?

# 9
  • Мнения: 97
Какви са тези бели храни, които избелват акото?  Thinking
Не сте ли чували за "бялата диета", прави се 3 дни, след което се дават изпражненията за изследване, така се установява тумор на дебелото черво. Ядат се храни с бял цвят :мляко, ориз, ябълки, белени краставици и др.

# 10
  • Мнения: 700
Тази диета не знам дали е бяла. Ама когато се дават изпражнения за изследване, по-точно за изследвания за рак на дебелото черво, се прави безмесна диета и дори без мляко и яйца, т.е. 3 дни се яде само растителна храна - ориз, картофи и т.н.
На всеки профилактичен преглед лицата над 32-33 години се изследват за откриване на микроскопични кръвоизливчета от дебелото черво. По този начин много рано се открива тази страшна болест и е напълно възможно да се овладее. Така че искайте си такива изследвания, колкото и неприятно е даването на материала.

# 11
  • Мнения: 4 806
Има такава "бяла диета", да - предписва се в редица случаи.
Случвало се е да побелява акото на дребното и  при вирус (ама после "завива" към зелено).
Какво е било все пак?

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
И на мен ми стана интересна каква е била причината за белите изпражнения в случая и как я установихте.

# 13
  • Мнения: 5 393
Случвало се е  2-3 пъти на Иво да му е бяло акото(под "бяло" имам предвид по-скоро светло бежаво), еднократно- първото нормално изхождане след изкаран вирус с разстройство.  След това си ставаше нормално.

# 14
  • Мнения: 1 428
На дъщеря ми няколко пъти и е било бяло акото.Обикновено тогава е била болна и е била само на мляко-кисело и прясно и си мисля ,че е от това.
Първия път се ошашках, но ако не е мътна урината значи всичко е ок.

Общи условия

Активация на акаунт